Προς το περιεχόμενο

Το Netflix βρίσκεται ακόμα στην αρχή και δε φοβάται την πειρατεία


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό, ο λόγος που το έκοψα. Ίσως σε Ελλάδα να έχει το ΠΟΛΥ 30% του περιεχομένου, μπορεί να λέω και πολύ.

 

Προσωπικά είναι ο μόνος λόγος δεν είμαι πλέον συνδρομητής.

 

Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα όπως τα λες. Σε σχέση με ένα χρόνο πριν όταν ξεκίνησε έχουν προστεθεί περίπου 1000 ταινίες και σειρές. Θυμάμαι τότε ήταν γύρω στα 600 με 700 περιεχόμενα όλα μαζί. Τώρα έχει πάει 1970. Το Αμερικάνικο έχει 5272. Είναι ακόμα μακριά αλλά κάνει μεγάλα βήματα προόδου για να το φτάσει. Το ισπανικό ας πούμε έχει 2412. Με τους ρυθμούς που ανεβαίνει, σε κανένα εξάμηνο θα το έχουμε φτάσει. 

 

Τα στοιχεία τα παίρνω απο εδώ:

 

http://unogs.com/countrydetail/?q=&cl=33,327,270,46,78,&pt=stats&st=&p=1&ao=and

 

Να πω επίσης ότι και το περιεχόμενο με ελληνικούς υπότιτλους έχει αυξηθεί σημαντικά τους τελευταίους μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επειδη δοκιμασα λιγο το Netflix, και μεσω pc, και μεσω Smart TV (LM620S), εχω μια απορια.

 

ενω στο πισι μπορω να επιλεξω ελληνικους υποτιτλους (εννοειται, οπου ειναι διαθεσιμοι..), στην τηλεοραση δεν βρισκω επιλογη πουθενα....!!  κανω κατι λαθος..? 

εχω κι αλλη Smart TV (UE40J6200), αλλα δεν το εχω δοκιμασει εκει, μηπως ειναι θεμα TV app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δοκιμασα λιγο το Netflix, και μεσω pc, και μεσω Smart TV (LM620S), εχω μια απορια.

 

ενω στο πισι μπορω να επιλεξω ελληνικους υποτιτλους (εννοειται, οπου ειναι διαθεσιμοι..), στην τηλεοραση δεν βρισκω επιλογη πουθενα....!!  κανω κατι λαθος..? 

εχω κι αλλη Smart TV (UE40J6200), αλλα δεν το εχω δοκιμασει εκει, μηπως ειναι θεμα TV app.

 

Έχεις κάνει ενημέρωση λογισμικού στη TV; Επειδή έχει αναφερθεί ότι δεν εμφανίζεται επιλογή όταν η εφαρμογή δεν είναι ενημερωμένη και είναι θέμα της κάθε εταιρίας smart TV πότε βγάζει αναβάθμιση για το λογισμικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριολεκτικά, ό,τι έχω δει από netflix,ήταν πειρατικά.

Όλοι αγαπάνε να κοιτάνε αλλού μέχρι να εδραιωθούν,και μετά διαρρηγνύουν τα ιμάτια τους για τη νομιμότητα και τους καμεραμάν και σεναριογράφους των 500 δολαρίων,που θα χάσουν την δουλειά τους.

Το έχουμε ξαναδεί το έργο.Online.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου δεν τους πειραζει να βλεπουμε πειρατικα (εξαλλου ειναι γνωστη τακτικη να σε αφηνουν να κλεβεις για να εδραιωθει στην αρχη και μετα αφου συνηθισεις να σε κυνηγανε για να γινεις νομμιμος συνδρομητης) ριξτε οσοι δεν εχετε συνδρομη  στο Youtube υπαρχουν 100αδες βιντεο που δειχνουν πως σε 3 λεπτα βλεπεις πειρατικα το netflix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην θεαση απο pc υπαρχει η δυνατότητα για εισαγωγή δικων μας υποτίτλων.. Ευκολα κιόλας με το πατημα συνδυασμου πλήκτρων την στιγμη που ξεκινα να παιξει η ταινια.. Υπαρχουν διαφοροι συνδυασμοι αναλογα τον browser. Για μενα λειτουργει το ctr +alt +shift + t στο firefox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί στη θέαση από pc ποντάρει το netflix..

Έχεις στη διάθεση σου ,δωρεάν,σε ποικιλία ποιότητας και εκδόσεων,ό,τι έχει παράξει η βιομηχανία του θεάματος στο ορατό σύμπαν,αλλά επιπροσθέτως μπορείς να βάλεις και υπότιτλους χειροκίνητα στο netflix.

Οι οποίοι σίγουρα προέρχονται από μεταφραστές που πλήρωσε το netflix,έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

επειδη δοκιμασα λιγο το Netflix, και μεσω pc, και μεσω Smart TV (LM620S), εχω μια απορια.

 

ενω στο πισι μπορω να επιλεξω ελληνικους υποτιτλους (εννοειται, οπου ειναι διαθεσιμοι..), στην τηλεοραση δεν βρισκω επιλογη πουθενα....!!  κανω κατι λαθος..? 

εχω κι αλλη Smart TV (UE40J6200), αλλα δεν το εχω δοκιμασει εκει, μηπως ειναι θεμα TV app.

Έχω LG Smart TV και SAMSUNG Bluray, μοντέλα του 2013, και στων δυο τις εφαρμογές της NETFLIX δεν εμφανίζονται Ελληνικοί υπότιτλοι.

Επειδή το θέμα με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, το έψαξα πολύ σπαταλώντας πολλές ώρες.

Κατέληξα πως είναι καθαρά θέμα αναβάθμισης των εφαρμογών απο την ίδια την NETFLIX. Σε αντίθεση με οτι γράφει ένας φίλος πιο κάτω, η LG και η SAMSUNG με διαβεβαίωσαν πως δεν εχουν καμμία σχέση με τις αναβαθμίσεις των apps. Αυτές παρέχουν απλά την πλατφόρμα. Οι αναβαθμίσεις ανεβαίνουν απο τις εταιρείες που τις έχουν δημιουργήσει χωρίς την παρέμβαση των κατασκευαστριών των ηλεκτρονικών.

Μένει λοιπόν απλά να περιμένουμε πότε θα ασχοληθεί η NETFLIX με την αναβάθμιση αυτών των εφαρμογών.

Απορώ πάντως για δυο πράγματα:

1. Γιατί αργεί τόσο πολύ;

2. Ελάχιστους είδα να παραπονούνται. Άραγε η πλειοψηφία βλέπει NETFLIX μέσω υπολογιστή και Tablet και όχι στην τηλεόραση της;

Εάν είναι έτσι τότε

α) έχουμε την απάντηση για την πρώτη μου απορία.

β) με τρομάζει γιατί εάν δεν υπάρχει πίεση απο το κοινό, αυτές οι αναμενόμενες αναβαθμίσεις μπορεί να καθυστερήσουν απίστευτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει σε δεκαδες δεκαδων περιεχομενου...

Δεν μας φτάνει ρε φίλε,θέλουμε και να είναι τζάμπα η συνδρομή και να μας πληρώνουν και το vdsl που θέλει για να βλέπουμε τα 4Κ τους.

 

Δείτε εδώ χαρακτηριστικό screenshot απο το fb του netflix σε ανάρτηση για το Iron Fist,ολοκαίνουργια σειρά,δικής τους παραγωγής μάλιστα.

 

post-227832-0-14058400-1490713209_thumb.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...