Προς το περιεχόμενο

[TV BOX] X96 Amlogic S905X Quad Core 2G/16G $28.96 (Aliexpress)


karasardelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, καταλαβαινω οτι και γι αυτο γινεται, γι αυτο ρωταω πιο π;νω, σε τι ποσοοστο σας το κανει καλυτερο,,,,τι κερδιζετε πια,,,?5 δευτερολεπτα στο buffering,,,και ενα κρασαρισμα την βδομαδα,,,,?για τον εξτρα χωρο rom που μενει ελευθερος το καταλαβαινω...στην τελικη,,,ειναι τοσο σκαρτα τα μποξ σας που χρειαζονται ολα αυτα...?

 

Δεν είναι εύκολο να ορίσουμε την βελτίωση με κάποιο ποσοστό.... ίσως σε κάποιον η διαφορά να μην είναι καν ορατή, ειδικά αν ασχολείται μόνο με SD ή 720p περιεχόμενο.... Εμείς πάλι έχουμε και ένα OCD με αυτά τα πράγματα και αναζητούμε το καλύτερο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα γιατί δεν έχω κάρτα sd αλλά αν είχα θα το έκανα και εγώ. Δεν φαίνεται να είναι καμιά τρελή διαδικασία οπότε γιατί όχι; Ίσως πάρω κάποια στιγμή και το κάνω για το γαμώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα το x96. Όπως έβλεπα μια ταινία απο kodi μου έκανε παύση, μαύριζε η οθόνη και έδειχνε τους υπότιτλους που έπαιξαν πριν 5-6 δευτερόλεπτα. Μετα απο λίγο έκλεινε το βίντεο και με πήγαινε στην αρχική οθόνη του kodi. Αυτό το έκανε 3 φορές στην ταινία.

Το έχει πάθει κανείς αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα το x96. Όπως έβλεπα μια ταινία απο kodi μου έκανε παύση, μαύριζε η οθόνη και έδειχνε τους υπότιτλους που έπαιξαν πριν 5-6 δευτερόλεπτα. Μετα απο λίγο έκλεινε το βίντεο και με πήγαινε στην αρχική οθόνη του kodi. Αυτό το έκανε 3 φορές στην ταινία.

Το έχει πάθει κανείς αυτό;

 

Βάλε libreelec από SD και θα δεις ένα τελείως διαφορετικό KODI... θα πρέπει να τα στήσεις όλα από την αρχή βέβαια (exodus κ.λ.π.) αλλά αξίζει τον κόπο, πίστεψέ με.... έχω βάλει οδηγό λίγες σελίδες πριν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε libreelec από SD και θα δεις ένα τελείως διαφορετικό KODI... θα πρέπει να τα στήσεις όλα από την αρχή βέβαια (exodus κ.λ.π.) αλλά αξίζει τον κόπο, πίστεψέ με.... έχω βάλει οδηγό λίγες σελίδες πριν....

Ευχαριστώ φίλε μου, θα το δοκιμάσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα γιατι μου το βγαζει εδω και μερες στα 41,27€?

 

Επειδή η προσφορά για το X96 έχει λήξει... αν βρω άλλη καλή θα ενημερώσω εδώ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου πει κάποιος αν χρησιμεύουν σε κάτι αυτά τα tv box σε κάποιον που έχει καλή smart tv που αναπαράγει όλα τα αρχεία με στικακι;

Ναι, έχεις υπότιτλους με δύο κλικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 1Gb Ram δεν είσαι μια χαρά... θέλεις 2Gb για να παίζει καλά το LibreElec...

δηλαδή έχεις δοκιμάσει το libreelec  μηχανήματα με 1gb και δεν έπαιζε καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή έχεις δοκιμάσει το libreelec  μηχανήματα με 1gb και δεν έπαιζε καλά;

 

Έχω διαβάσεις σε πολλά θέματα ότι μετά από κάποια ώρα χρήσης (εγώ δεν το κλείνω ποτέ) γεμιζει η μνήμη και τρώει κολλήματα... προτίμησα λοιπόν να το πάρω με 2Gb για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Εσύ πάλι αν θέλεις μπορείς να ρισκάρεις, αλλά για μερικά δολλάρια νομίζω δεν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μνήμη δεν γέμιζε επειδή ήταν λίγη αλλά επειδή το libreelec είχε σε παλιές 64bit εκδόσεις του memory leak bug, Το έχω ήδη ρισκάρει σε τρία από τα πάνω από δέκα tv boxes/dongles που έχω στήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μνήμη δεν γέμιζε επειδή ήταν λίγη αλλά επειδή το libreelec είχε σε παλιές 64bit εκδόσεις του memory leak bug, Το έχω ήδη ρισκάρει σε τρία από τα πάνω από δέκα tv boxes/dongles που έχω στήσει

 

Ωραίος τότε... εγώ πάλι σε φιλαράκια θα συνεχίσω να προτείνω μηχανάκια με 2Gb γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα ξανασκάσει κανένα memory leak ή πόσο βαρύ θα γίνει το kodi σε επόμενη έκδοση.... το 1Gb το θεωρώ λίγο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...