Προς το περιεχόμενο

[TV BOX] X96 Amlogic S905X Quad Core 2G/16G $28.96 (Aliexpress)


karasardelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστώ για τις πληροφορίες αλλα πριν διάβασα για το liberec που τρέχει καλύτερα και έλεγα να το χρησιμοποιήσω αλλα μάλλον ετσι δεν θα παίζει το ote tv.. η προσφορά δεν ισχύει πλέον απο αλι απ οτι βλέπω άρα συμφέρει απο banggood πλέον;

 

Το libreelec μπορείς να το τρέχεις από την κάρτα μνήμης οπότε όταν χρειαστείς να παίξεις Ote TV ξεκινάς το box από το android λειτουργικό. Πάρε το TX5 από Banggood... είναι πολύ καλό και σε καλή τιμή... πριν λίγες μέρες που το είδα το κουπόνι ήταν ενεργό....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης

Το libreelec μπορείς να το τρέχεις από την κάρτα μνήμης οπότε όταν χρειαστείς να παίξεις Ote TV ξεκινάς το box από το android λειτουργικό. Πάρε το TX5 από Banggood... είναι πολύ καλό και σε καλή τιμή... πριν λίγες μέρες που το είδα το κουπόνι ήταν ενεργό....

Θέλω να πάρω ένα ακόμα για γονείς. Αλλά επειδή θέλω να ξεκινάει με λιμπρε θα το βάλω στην εσωτερική. Έχεις δοκιμάσει; αν ναι, συνάντησες κάποιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω ένα ακόμα για γονείς. Αλλά επειδή θέλω να ξεκινάει με λιμπρε θα το βάλω στην εσωτερική. Έχεις δοκιμάσει; αν ναι, συνάντησες κάποιο πρόβλημα;

 

Όχι ακόμα... σήμερα ή αύριο θα το κάνω όμως... αν δεν βιάζεσαι περίμενε και θα σου πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω ένα ακόμα για γονείς. Αλλά επειδή θέλω να ξεκινάει με λιμπρε θα το βάλω στην εσωτερική. Έχεις δοκιμάσει; αν ναι, συνάντησες κάποιο πρόβλημα;

Πάρε κάποιο μοντέλο που να είσαι σίγουρος ότι είναι δοκιμασμένο και παίζει ΟΚ και διαβάζει και το wifi τσιπάκι του box.

Εγώ έβαλα libreelec σ'ένα sunvell t95x που πήρα και προς το παρόν το wifi τσιπάκι του δεν το υποστηρίζει το libreelec

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τέλεια, πες μου όταν το δοκιμάσεις. Δεν έχω παραγγείλει ακόμα. Σε ποιο tvbox Και ποια έκδοση λιμπρε επίσης να μου πεις. Αν είμαστε πολύ οφ στείλε μου μήνυμα.

Ευχαριστώ.

Πάρε κάποιο μοντέλο που να είσαι σίγουρος ότι είναι δοκιμασμένο και παίζει ΟΚ και διαβάζει και το wifi τσιπάκι του box.

Εγώ έβαλα libreelec σ'ένα sunvell t95x που πήρα και προς το παρόν το wifi τσιπάκι του δεν το υποστηρίζει το libreelec

Ασύρματο Δεν με ενδιαφέρει επειδή θα συνδεθεί σε ρούτερ, αλλά πληροφοριακά πιο τσιπάκι έχει αυτό που δοκίμασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λοιπόν, παρέλαβα και εγώ ευτυχώς χωρίς τελωνεία και μακακίες οπότε έχουμε και λέμε: Το μηχάνημα είναι μια χαρά και ειδικά στα 28 ευρουλάκια που μου στοίχισε αισθάνομαι ότι τους έκλεψα. Το wifi του μου φαίνεται μια χαρά, το kodi επίσης και πάμε στο ρεζουμέ που είναι το ΟΤΕ-TV GO: Το μηχανηματάκι είναι rootαρισμένο από τη μάνα του οπότε δεν το έπαιζε αλλά εγκαθιστώντας το supersu, πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις του και επιλέγοντας full unroot, voila! Το boxάκι ξεrootαρίστηκε και τρέχει OTE-TV GO κανονικά και με το νόμο! Όλα καλά και επόμενη κίνηση να παραγγείλω αυτό http://www.skroutz.gr/s/3549731/Riitek-Rii-mini-i8.html για να το χειρίζομαι πιο άνετα.

Την εφαρμογή superuser στην έσβησε? Μόνο Unroot έκανες ή έσβησες και κάτι χειροκίνητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο μπορεί να γράψει πρόγραμμα από κανάλια σε εξωτερικό δίσκο?

 

(Με ενδιαφέρει να γράφει HD)

 

Πως να το κάνει αυτό;;;; Δεν είναι δέκτης τηλεόρασης... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως να το κάνει αυτό;;;; Δεν είναι δέκτης τηλεόρασης... 

 

Κάποια Android Box έχουν tv tuner ενσωματωμένο και μπορούν να εγγράψουν πρόγραμμα.

 

Δεν έχω δει αναλυτικά τα specs του, γι' αυτό ρώτησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....παιδες αυτα π μονταρετε στα tvbox, περαν του σκοπου του novago...ειναι απαραιτητα...δεν τρεχει ετσι κι αλλιως ικανοποιητικα kodi και εφαρμογες...?τι και σε τι ποσοστο κερδιζετε με ολη αυτην την διαδικασια...?

just asking...ενας μεσος χρησης kodi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....παιδες αυτα π μονταρετε στα tvbox, περαν του σκοπου του novago...ειναι απαραιτητα...δεν τρεχει ετσι κι αλλιως ικανοποιητικα kodi και εφαρμογες...?τι και σε τι ποσοστο κερδιζετε με ολη αυτην την διαδικασια...?

just asking...ενας μεσος χρησης kodi...

 

 

Όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα, το KODI στο TV Box παίζει πολύ καλύτερα (πιο γρήγορα και χωρίς κολλήματα) με το Libreelec παρά με την έκδοση που έρχεται προεγκατεστημένη στο Android...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα, το KODI στο TV Box παίζει πολύ καλύτερα (πιο γρήγορα και χωρίς κολλήματα) με το Libreelec παρά με την έκδοση που έρχεται προεγκατεστημένη στο Android...

Ναι, καταλαβαινω οτι και γι αυτο γινεται, γι αυτο ρωταω πιο π;νω, σε τι ποσοοστο σας το κανει καλυτερο,,,,τι κερδιζετε πια,,,?5 δευτερολεπτα στο buffering,,,και ενα κρασαρισμα την βδομαδα,,,,?για τον εξτρα χωρο rom που μενει ελευθερος το καταλαβαινω...στην τελικη,,,ειναι τοσο σκαρτα τα μποξ σας που χρειαζονται ολα αυτα...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...