Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ήρθε κι εμένα mail, θα πρέπει λέει να μου στείλουν νέα κάρτα κλπ κλπ

Άντε να τους δούμε κι αυτούς, έχω την εφαρμογή τόσο καιρό στο κινητό άχρηστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 minutes ago, asdfnikos said:

Κατι ήξερε η curve Και άρχισε να στέλνει ξανά Καρτες Στην Ελλάδα Πριν Την Ανακοίνωση κατάργησης των CC 🤔

H TransferWise ακόμα να ξυπνήσει. Η κάρτα της θα βολέψει πολύ κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους,

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να χρησιμοποιήσω κανονικά στο Curve account μου κάρτα που είναι σε άλλο όνομα (π.χ. της κοπέλας μου). Προς το παρόν την πρόσθεσα και την ταυτοποίησα και μέχρι εκεί όλα καλά.

Επίσης φαντάζομαι ότι αν προσπαθήσει να την προσθέσει η κοπέλα μου στο δικό της Curve account δεν θα μπορέσει να είναι ταυτόχρονα σε δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, eliassgr είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να χρησιμοποιήσω κανονικά στο Curve account μου κάρτα που είναι σε άλλο όνομα (π.χ. της κοπέλας μου). Προς το παρόν την πρόσθεσα και την ταυτοποίησα και μέχρι εκεί όλα καλά.

Επίσης φαντάζομαι ότι αν προσπαθήσει να την προσθέσει η κοπέλα μου στο δικό της Curve account δεν θα μπορέσει να είναι ταυτόχρονα σε δύο.

Επίσημα λένε να είναι η κάρτα στο όνομά σου (άλλο αν δουλεύει). Για το δεύτερο φαντάζομαι πως το ελέγχουν αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, alexiko είπε

Επίσημα λένε να είναι η κάρτα στο όνομά σου (άλλο αν δουλεύει). Για το δεύτερο φαντάζομαι πως το ελέγχουν αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Μου φαίνεται λίγο αμφιλεγόμενο γιατί αν ήθελαν μόνο δικές σου κάρτες , κλείδωναν πολύ εύκολα το πεδίο του ονόματος.

Απλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση που μάλλον δουλεύει (λέω μάλλον γιατί δεν έχω ακόμα παραλάβει τη φυσική κάρτα). Και άλλα ερωτήματα έχουν να κάνουν με το go back in time σε περιπτώσεις μεταξύ καρτών με διαφορετικό όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα σήμερα τις πρώτες συναλλαγές. Στην δεύτερη συναλλαγή στον ίδιο έμπορο η κάρτα απορρίφθηκε (πλήρωσα καπάκι επιτυχώς με την κάρτα που είχα επιλέξει μέσω curve). Καλή, χρυσή αλλά ακόμα δεν μπορώ να την εμπιστευτώ 100% από άποψη αξιοπιστίας. Αν σκεφτείτε δε ότι για κατάθεση μέσω ΑΤΜ χρειαζόμαστε την εκάστοτε χρεωστική και για αγορές σε συνεργάτες προγραμμάτων επιβράβευσης χρειαζόμαστε την ίδια την κάρτα, απλά αντικαθιστά όλες τις ξένες κάρτες (Revolut, N26 κλπ) αλλά όχι και όλες τις ελληνικές (εξαρτάται βέβαια και τις ανάγκες του καθενός).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Hapatingo είπε

Μάλλον έπεσες στην συντήρηση που κάνουν 

Το σκέφθηκα κι εγώ αλλά αναφέρομαι ας κάποιες ώρες νωρίτερα από το ποστ και μιλάμε για 1 λεπτό διαφορά από την άλλη συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, Doubt said:

Το paypal δεν τη δέχεται φαντάζομαι, όπως και παλιότερα.

Ποτέ δεν είχα θέμα με PayPal. Είναι η μόνη κάρτα που έχω περάσει για λόγους ευκολίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...