Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, jasonpap είπε

Ενδιαφέρον το Hobis, δεν το ήξερα.Thanks!

Λοιπόν μίλησα με Εθνική. Μου είπαν οτι δε φταίνει αυτοί αλλά οτι έτσι τους στέλνει την χρέωση η Curve δλδ σαν πάγια έντολή και όχι αγορά. Για το αφορολόγητο μου είπαν να τους στέλνω τις αποδείξεις για όσα δεν εχει μετρήσει αυτόματα, αλλά αυτό δεν είναι λύση.. Οπότε παπακια...

Μιας και ο κωδικός 049 που δηλώνεις της αγορές που έκανες με ηλεκτρονικά μέσα πληρωμής στο Ε1 είναι ανοιχτός, Απλά προσθέτεις εσύ αυτές της αγορές μόνος σου στο ποσό που θα γράψεις και άμα σε καλέσουν για έλεγχο τότε τους δείχνεις το statement της Εθνικής που φαίνονται οι κινήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, therock είπε

Θελω να καταλαβω λιγο κατι. Η Curve ειναι ψηφιακη τραπεζα σα το Paypal ας πουμε, η απλα ενα συστημα διαχειρισης καρτων? Σε πρωτη φαση με ενδιαφερει ασφαλως το ποσο αξιοπιστη ειναι στο να δηλωσω της καρτες μου, και επειτα περα απο το να εχει τις καρτες μου, για ποιο λογο μου ζηταει προσωπικα στοιχεια/ Γενικα στο ιντερνετ δε τα δινω γραφω random πραγματα σαν να φτιαχνω χαρακτηρα σε RPG. Αλλα εδω περα απο ονοματα και τηλεφωνα και διευθυνσεις και γεννησεις θελει να σκανναρεις ταυτοτητα και να τους ανεβασεις και σελφι.. Εχει κανεις αλλος επιφυλαξεις η ειμαι ο μοναδικος παρανοικος

Οπως και να χει τα στμπληρωσα και εκανα και το verification και τωρα μου λεει unsuccesful your id is out of date. Ε τι να κανω να εκδοσω αλλη ταυτοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, therock είπε

Οπως και να χει τα στμπληρωσα και εκανα και το verification και τωρα μου λεει unsuccesful your id is out of date.

Γράφει επάγγελμα "ΜΑΘΗΤΗΣ";

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν τρολλαρεις και τωρα γραφουν και επαγγελμα οι ταυτοτητες, αλλα χρονικα ναι ειναι απο τα μαθητικα μου χρονια

Παρολα αυτα, αυτη ειναι η ταυτοτητα μου, αυτους τι τους νοιαζει..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, therock είπε

Δεν ξερω αν τρολλαρεις και τωρα γραφουν και επαγγελμα οι ταυτοτητες, αλλα χρονικα ναι ειναι απο τα μαθητικα μου χρονια

Η πρώτη που είχα βγάλει εγώ (πρέπει να είμαι λίιιιιγο μεγαλύτερος) έγραφε επάγγελμα κανονικά. Καταργήθηκε όταν καταργήθηκε και η αναγραφή του θρησκεύματος... άλλες εποχές, άλλοι αγώνες...  αχ τι θυμήθηκα πάλι...

1 ώρα πριν, therock είπε

Παρολα αυτα, αυτη ειναι η ταυτοτητα μου, αυτους τι τους νοιαζει..

Μπορεί να σου φαίνεται περίεργο, αλλά οι ταυτότητες έχουν ημερομηνία λήξης.

https://beteranizhta.blogspot.com/2016/11/exei.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελλο, δε το ξερα. Τοτε ναι ακομα και τη διετη παραταση του υπουργειου δημοσιας ταξης θεωρειται ληγμενη αλλα σιγα μη το ξερουν αυτο στην Curve

εν παση περιπτωση μετα σκανναρω και το διπλωμα και αυτο λεει εμφανιζεται θολο. Εν τω μεταξυ μεσω της εφαρμογης τους βγαζει φλας που δε βρισκω τροπο να το απενεργοποιησεις. Ε πως περιμενουν να μη γυαλιζουν το διπλωμα οταν σε αναγκαζουν να το φωτογραφισεις με φλας

Εν κατακλειδι με χει κουρασει ολη η φαση. Τους εστειλα μειλ και αν δεν απαντησουν ως αυριο τους ξεγραφω σα να μη τους γνωρισα ποτε και περιμενω να συντονιστουν και οι υπολοιπες τραπεζες περαν της αλφα με google pay

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, therock είπε

...Τους εστειλα μειλ και αν δεν απαντησουν ως αυριο τους ξεγραφω σα να μη τους γνωρισα ποτε και περιμενω να συντονιστουν και οι υπολοιπες τραπεζες περαν της αλφα με google pay

 

Δεν τους ενδιαφερει αν εσυ μπορεσεις να ολοκληρωσεις την εγγραφη η οχι. Γι'αυτο εχουν ετσι στημενη την διαδικασια, για νο κοβονται καποιοι με βαση τα κριτηρια τους. Απευθυνονται στους πολλους που την περνανε.

Απαντηση στο εμαιλ μπορει να στειλουν σε 2-4 μερες.

Τωρα, αν εσενα σε ενδιαφερει μονο το google pay, υπαρχουν ενα σωρο αλλες καρτες του εξωτερικου που δουλευουν και μπορεις και εκει να δοκιμασεις την αντιστοιχη φυσικα διαδικασια εγγραφης.

Και αν δεν τα καταφερεις με καμια απο αυτες, περιμενεις φυσικα καποια Ελληνικη τραπεζα, ξεχνωντας ομως τις ευκολιες των καρτων εξωτερικου πχ το αμεσο μπλοκαρισμα/ξεμπλοκαρισμα, τα δικα σου ορια με αλλαγη ανα πασα στιγμη, κλπ κλπ.

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nek4d είπε

Δεν τους ενδιαφερει αν εσυ μπορεσεις να ολοκληρωσεις την εγγραφη η οχι. Γι'αυτο εχουν ετσι στημενη την διαδικασια, για νο κοβονται καποιοι με βαση τα κριτηρια τους. Απευθυνονται στους πολλους που την περνανε.

Απαντηση στο εμαιλ μπορει να στειλουν σε 2-4 μερες.

Τωρα, αν εσενα σε ενδιαφερει μονο το google pay, υπαρχουν ενα σωρο αλλες καρτες του εξωτερικου που δουλευουν και μπορεις και εκει να δοκιμασεις την αντιστοιχη φυσικα διαδικασια εγγραφης.

Και αν δεν τα καταφερεις με καμια απο αυτες, περιμενεις φυσικα καποια Ελληνικη τραπεζα, ξεχνωντας ομως τις ευκολιες των καρτων εξωτερικου πχ το αμεσο μπλοκαρισμα/ξεμπλοκαρισμα, τα δικα σου ορια με αλλαγη ανα πασα στιγμη, κλπ κλπ.

Σωστος. Εχεις καποια εναλλακτικη να προτεινεις, που να δουλευει και με Google Pay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά με έχουν πάρει και τηλεφωνο για να περάσουμε μαζί την κάρτα στο garmin pay επειδή δεν ερχόταν κωδικός! Δεν είναι εταιρία που δεν ασχολείται με τον κόσμο πάντως.

Οντως αργούν να απαντήσουν αλλά ασχολούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, therock είπε

Σωστος. Εχεις καποια εναλλακτικη να προτεινεις, που να δουλευει και με Google Pay

Revolut η πιο γνωστη, υπαρχουν πολλες αλλες, πχ μερικες γνωστες απο τις παλιες ειναι οι dipocket, monese, icard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nek4d είπε

Revolut η πιο γνωστη, υπαρχουν πολλες αλλες, πχ μερικες γνωστες απο τις παλιες ειναι οι dipocket, monese, icard.

Revolut περιμενα να ακουσω ναι, ειχε γινει γνωστη στα Capital Controls. Οκ θα ψαξω να δω διαφορες μεταξυ τους. Επιγραμματικα εχεις να μου αναφερεις καποια συγκριση? Χρησιμοποιεις και τις 2 εσυ φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, therock είπε

Revolut περιμενα να ακουσω ναι, ειχε γινει γνωστη στα Capital Controls. Οκ θα ψαξω να δω διαφορες μεταξυ τους. Επιγραμματικα εχεις να μου αναφερεις καποια συγκριση? Χρησιμοποιεις και τις 2 εσυ φιλε μου

Revolut & N26 είναι οι κορυφαίες, υπάρχει και η ελληνική Viva.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, therock είπε

Revolut περιμενα να ακουσω ναι, ειχε γινει γνωστη στα Capital Controls. Οκ θα ψαξω να δω διαφορες μεταξυ τους. Επιγραμματικα εχεις να μου αναφερεις καποια συγκριση? Χρησιμοποιεις και τις 2 εσυ φιλε μου

Ολες τις χρησιμοποιω και n26 που ανεφερε ο Doubt, εκτος απο Viva που δεν χρειαστηκα εως τωρα, αλλα αν προτιμας Ελληνικη υποστηριξη για google pay, γιατι οχι?

Σχεδον ολες εχουν τα θεματα τους εδω στο φορουμ για περισσοτερες πληροφοριες.

Εχουν σημασια και οι χρησεις του καθενος, πχ revo, n26, εχουν (ειχαν σιγουρα, υποθετω ακομη) τις καλυτερες συναλλαγματικες ισοτιμιες αν ενδιαφερεται καποιος και γι αυτο, αλλα ειμαστε εκτος θεματος εδω.

Υπηρχε καποτε και ενα δυνατο συγκριτικο θεμα, το οποιο δεν ξερω αν ενημερωνεται, υποθετω ναι, εκει θα πρεπει να ρωτησεις. Υποθετω οτι θα υπαρχουν και πολλα θεματα για google pay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Ρε παιδια ξεχασα να ρωτησω, αναληψη με curve και τετοιες καρτες γενικοτερα μπορεις να κανεις στα Ελληνικα ATM

-Και κατι ασχετο, αν πληρωσεις συνδρομη για να παρεις τη μεταλλικη καρτα, μπορεις να την διακοψει και να εχεις free συνδρομη διατηρωντας την μεταλλικη συνδεδεμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, therock είπε

-Ρε παιδια ξεχασα να ρωτησω, αναληψη με curve και τετοιες καρτες γενικοτερα μπορεις να κανεις στα Ελληνικα ATM

-Και κατι ασχετο, αν πληρωσεις συνδρομη για να παρεις τη μεταλλικη καρτα, μπορεις να την διακοψει και να εχεις free συνδρομη διατηρωντας την μεταλλικη συνδεδεμενη

Αν γίνεις Metal πρέπει να μείνεις τουλάχιστον 6 μήνες. Βέβαια το διέκοψα στους 5 μήνες (μέσω chat) και δεν είχε κάποια χρέωση. Κανονικά πληρώνεις γύρω στα 50 για την έκδοση της metal κάρτας. Σου επιστρέφουν και κάποιο ποσό για το υπόλοιπο του μήνα.

Επίσης μπορείς να την κρατήσεις μέχρι να λήξει. Μπορείς να ζητήσεις νέα κάρτα απλή, δεν εκδίδεται αυτομάτως με το που κάνεις downgrade από metal σε black ή blue. Αλλά προφανώς κρατάς τη Metal!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...