Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάπου είχε αναφερθεί το θέμα της ανάληψης μετρητών από χρεωστική κάρτα μέσω της Curve. Ότι και να πατήσεις (accept ή decline conversion από λίρες σε ευρώ) χρεώνεσαι ένα μικρό ποσό για την ανάληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελευταία δουλεύω πολύ Curve και είναι εξαιρετικά βολική και λειτουργική. Σε κάθε συναλλαγή έρχεται push notification και email μετά από επιλογή μου .

Μια απορία για ένα κρίσιμο θέμα. Οι συναλλαγές θα μετρήσουν για αυτό που λέμε απλοΐκά "αφορολόγητο"; Εννοείται πως επιλεγμένη κάρτα στο παρασκήνιο είναι κάποια χρεωστική ελληνικής τράπεζας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Doubt είπε

Τελευταία δουλεύω πολύ Curve και είναι εξαιρετικά βολική και λειτουργική. Σε κάθε συναλλαγή έρχεται push notification και email μετά από επιλογή μου .

Μια απορία για ένα κρίσιμο θέμα. Οι συναλλαγές θα μετρήσουν για αυτό που λέμε απλοΐκά "αφορολόγητο"; Εννοείται πως επιλεγμένη κάρτα στο παρασκήνιο είναι κάποια χρεωστική ελληνικής τράπεζας.

Φυσικά και μετράνε. Μπες στο ebanking της αντίστοιχης με την επιλεγμένη κάρτα τράπεζας και θα τις δεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Στις 15/9/2019 στις 10:49 ΜΜ, Hapatingo είπε

Tο cashback για τους δωρεάν χρήστες έχει διάρκεια 90 ημέρες,

Τι εννοείς; Ότι πρέπει να ξοδευτούν σε 90 ημέρες; Και πως ξοδεύονται; Επιλέγουμε την Curve Cash πριν πληρώσουμε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, Ekwesh said:

Τι εννοείς; Ότι πρέπει να ξοδευτούν σε 90 ημέρες; Και πως ξοδεύονται; Επιλέγουμε την Curve Cash πριν πληρώσουμε; 

Αυτά δεν λήγουν ποτέ. Άλλο cash card και άλλο cashback.
Το cashback εάν είσαι στο δωρεάν πακέτο ισχύει για 90 ημέρες μετά καταργείται η επιστροφή 1%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/9/2019 στις 10:49 ΜΜ, Hapatingo είπε

Εδώ είναι οι συνεργαζόμενες εταιρίες που δίνουν 1% επιστροφή. Το καλο ειναι πως όποια φυσικά καταστήματα υπάρχουν και στην Ελλάδα το cashback μετράει, παράδειγμα Lidl. 

Το cashback για τους δωρεάν χρήστες έχει διάρκεια 90 ημέρες, ενώ για τους black ισχύει για πάντα. Για την ώρα επιλέγεις μόνο 3 απο τις παραπάνω εταιρίες, στο μέλλον γράφουν πως θα μπορείς να της αλλάξεις κιόλας. Όταν γίνει διαθέσιμη η συνδρομή metal θα υπάρχει δυνατότητα για 6.

Έχω κάνει αγορές στα Lidl και δεν έχω δει κανένα cashback. Που πρέπει να κοιτάξω;

Εκτός κι αν πρόκειται για αγορές με την curve cash, τέτοιες όχι, δεν έχω κάνει.

Στις 15/9/2019 στις 10:25 ΜΜ, eliassgr είπε

Είναι πιθανόν να έχει να κάνει και με το είδος του προγράμματος επιβράβευσης.. π.χ. η Affinity της Alpha δίνει 2,5% επιστροφή σε κάθε συναλλαγή ότι συναλλαγή και να είναι αυτή όπου και να είναι. Οπότε ίσως είναι και πιο εύκολο σε αυτή την περίπτωση να δουλέψει, σε σύγκριση με την επιστροφή της Eurobank που είναι σε συγκεκριμένες επιχειρήσεις. 

Μέσα στην εβδομάδα θα τα τσεκάρω κι εγώ.

Κανένα νέο για το πρόγραμμα "Επιστροφή";

Σε μια χρεωστική Alpha που χρησιμοποιώ συνήθως, φαίνεται κανονικά που έγινε η αγορά και στην εφαρμογή και στο E-banking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Doubt said:

Έχω κάνει αγορές στα Lidl και δεν έχω δει κανένα cashback. Που πρέπει να κοιτάξω;

Εκτός κι αν πρόκειται για αγορές με την curve cash, τέτοιες όχι, δεν έχω κάνει.

Κανένα νέο για το πρόγραμμα "Επιστροφή";

Σε μια χρεωστική Alpha που χρησιμοποιώ συνήθως, φαίνεται κανονικά που έγινε η αγορά και στην εφαρμογή και στο E-banking.

Θα πρέπει να έχεις επιλέξει το lidl πρώτα και μετά να κάνεις αγορά. Επιλέγεις μέχρι 3 καταστήματα. 
 

Spoiler

10DA5368-8D40-4EBE-97FA-7A812F39BBFA.jpeg.6d8fa3a905b5212f8075305386f64f6f.jpeg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Θα πρέπει να έχεις επιλέξει το lidl πρώτα και μετά να κάνεις αγορά. Επιλέγεις μέχρι 3 καταστήματα. 
 

  Απόκρυψη περιεχομένων

10DA5368-8D40-4EBE-97FA-7A812F39BBFA.jpeg.6d8fa3a905b5212f8075305386f64f6f.jpeg

Τώρα κοίταξα το Earn Curve Cash και δεν υπάρχει κανένα από αυτά που έχεις επιλέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις πρόσθεσα την Curve κάρτα μου στο Google Pay με επιτυχία(!) επειδή είδα αυτό το tweet.

UpdateΕπίσημη ανακοίνωση!

Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι πλέον μπορούμε να χρησιμοποιούμε ελληνικές κάρτες με Google Pay!

Μετά την Monese που άνοιξε υποστήριξη, τώρα και η Curve. Επιτέλους η Ελλάδα μπήκε στο 2019!

Επεξ/σία από Delas.46
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Delas.46 είπε

Μόλις πρόσθεσα την Curve κάρτα μου στο Google Pay με επιτυχία(!) επειδή είδα αυτό το tweet.

UpdateΕπίσημη ανακοίνωση!

Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι πλέον μπορούμε να χρησιμοποιούμε ελληνικές κάρτες με Google Pay!

Μετά την Monese που άνοιξε υποστήριξη, τώρα και η Curve. Επιτέλους η Ελλάδα μπήκε στο 2019!

επιβεβαιώνω ότι λειτουργεί και σε εμενα.

Τωρα δεν κουβαλάς ούτε πορτοφόλι ουτε την curve!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, asdfnikos είπε

επιβεβαιώνω ότι λειτουργεί και σε εμενα.

Τωρα δεν κουβαλάς ούτε πορτοφόλι ουτε την curve!

Σε λίγο πάω για δοκιμή, μιας και δεν είχα λειτουργήσει ποτέ curve στο παρελθόν, μόνο καθόταν 😁.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alfeios είπε

Το Google Pay δεν λειτουργεί στο Android? 

Φυσικά Και λειτουργεί.Διαθέσιμο στο Ελληνικό Google play Δεν είναι.πρέπει να το κατεβάσεις μέσω apk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Φυσικά Και λειτουργεί.Διαθέσιμο στο Ελληνικό Google play Δεν είναι.πρέπει να το κατεβάσεις μέσω apk

Με οποίο όνομα; Αν μπορείς δώσε link

Και άλλη μια ερώτηση. Χρειάζεται απαραίτητα NFC  ? 

Επεξ/σία από alfeios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...