Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μου δέχεται κανένα pos την Curve (μέσω Apple Pay) με επιλογή στα Curve Cash μου, και όταν πάω να προσθέσω την νέα κάρτα της εθνικής μου δεν την δέχεται καν, προσπάθησα visa και MasterCard (debit cards). Ενώ παλαιότερα δούλευαν όλα. Απορώ γιατί η εθνική δεν έχει μπει ακόμα στο Apple Pay!

edit: την περασε κανονικά επιτέλους

Επεξ/σία από dilo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα μου εμφάνισε ένα "403" η εφαρμογή στο άνοιγμα της και δεν προχωρούσε, ενώ και η κάρτα ήταν εκτός λειτουργίας (απέτυχε συναλλαγή στο paypal).

Με απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά, "έστρωσε".

 

Στις 29/10/2021 στις 11:45 ΠΜ, Doubt είπε

Δεν λειτουργεί καθόλου σήμερα.

Με το που μπαίνω ζητάει επαλήθευση κινητού, την κάνω και μετά δεν αναγνωρίζει τον κωδικό (pin).

Τι στον #@&+0?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την ακύρωσα. Δεν βλέπω πλέον καμμια χρησιμότητα στην Ελλάδα. Πρακτικά τα περισσότερα από τα πραγματικά ενδιαφέρονται benefits που παρέχει αφορούν κατοίκους UK 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έστειλαν mail για identity verification αλλά το link που έχει απλά ανοίγει στη σελίδα της curve στο playstore και δεν βρήκα κάποια επιλογή μέσα στη εφαρμογή για verify. Έστειλα στο support αλλά μέχρι να απαντήσουν ξέρετε τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, wraith23 είπε

Με έστειλαν mail για identity verification αλλά το link που έχει απλά ανοίγει στη σελίδα της curve στο playstore και δεν βρήκα κάποια επιλογή μέσα στη εφαρμογή για verify. Έστειλα στο support αλλά μέχρι να απαντήσουν ξέρετε τι παίζει?

Μια από τα ίδια και σε μενα. Ότι να ναναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2021 στις 5:18 ΜΜ, wraith23 είπε

Με έστειλαν mail για identity verification αλλά το link που έχει απλά ανοίγει στη σελίδα της curve στο playstore και δεν βρήκα κάποια επιλογή μέσα στη εφαρμογή για verify. Έστειλα στο support αλλά μέχρι να απαντήσουν ξέρετε τι παίζει?

Για τσέκαρε πάλι. Εμένα μου το εμφάνισε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/11/2021 στις 4:50 ΜΜ, prometheas είπε

Εγώ την ακύρωσα. Δεν βλέπω πλέον καμμια χρησιμότητα στην Ελλάδα. Πρακτικά τα περισσότερα από τα πραγματικά ενδιαφέρονται benefits που παρέχει αφορούν κατοίκους UK 

Και εγώ, τους ζήτησα επίσης  να σβήσουν και όλα τα προσωπικά στοιχεια etc, η απάντηση:

As Curve is a financial services provider, we need to comply with the Money Laundering, Terrorist Financing and Transfer of Funds Regulations (2017). These regulations say that we must continue to hold all the data we’ve gathered through our due diligence process and the duration of our relationship with you for a period of 7 years from the date that your relationship with Curve ends.

As a result, we'll erase your data after a 7-year period on the 17th of November 2028. Until then you won't be contacted for marketing [or any other purposes].

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

εγώ εκεί που τη θεωρούσα άχρηστη και απλά την έβγαλα έτσι για να υπάρχει, άλλαξα γνώμη,

Αν και δε τη χρησιμοποιώ συχνά πλέον, μου είναι χρήσιμη. Δε θα πλήρωνα όμως γι αυτή.

Μου έβγαλε και κάνω και verification, το έκανα σήμερα και μου ανέβασε και τα όρια. Όχι ότι υπάρχει περίπτωση να τα φτάσω ποτέ.

τελικά οι αγορές που γίνονται αν έχεις μια ελληνική από "πίσω", μετράνε 100% στο αφορολόγητο; Μου είπε ένας γνωστός ότι δε του μέτρησε αγορά. Δε τον εμπιστεύομαι και τόσο οπότε ρωτάω κι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Bitbit είπε

τελικά οι αγορές που γίνονται αν έχεις μια ελληνική από "πίσω", μετράνε 100% στο αφορολόγητο; Μου είπε ένας γνωστός ότι δε του μέτρησε αγορά. Δε τον εμπιστεύομαι και τόσο οπότε ρωτάω κι εδώ.

Η κάρτα που πληρώνει είναι η ελληνική, στην Curve δεν έχουμε λεφτά. Μετράνε κανονικά οι συναλλαγές, αν κάποια δεν μετρήσει, δεν θα μετρούσε και με την κανονική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Bitbit είπε

εγώ εκεί που τη θεωρούσα άχρηστη και απλά την έβγαλα έτσι για να υπάρχει, άλλαξα γνώμη,

Αν και δε τη χρησιμοποιώ συχνά πλέον, μου είναι χρήσιμη. Δε θα πλήρωνα όμως γι αυτή.

Μου έβγαλε και κάνω και verification, το έκανα σήμερα και μου ανέβασε και τα όρια. Όχι ότι υπάρχει περίπτωση να τα φτάσω ποτέ.

τελικά οι αγορές που γίνονται αν έχεις μια ελληνική από "πίσω", μετράνε 100% στο αφορολόγητο; Μου είπε ένας γνωστός ότι δε του μέτρησε αγορά. Δε τον εμπιστεύομαι και τόσο οπότε ρωτάω κι εδώ.

Ο μόνος λόγος για να πληρώσεις είναι αν κάνεις συχνά ταξίδια για απεριόριστο συνάλλαγμα και για την ταξιδιωτική ασφάλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...