Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Doubt είπε

Έτσι είναι, φοβερή υπηρεσία.

Τα μείον είναι η μη συνεργασία με τα pos της Εθνικής (ανέπαφα δεν περνάει, μόνο με pin) και τα διάφορα προγράμματα με πόντους στυλ "επιστροφή" που εκεί πρέπει οπωσδήποτε να χρησιμοποιήσεις την original κάρτα για να έχεις τα προνόμια.

Οπότε από pos της Εθνικής δεν περνάει ούτε μέσω κινητού να φανταστώ ε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 minutes ago, Bourdoulas said:

Οπότε από pos της Εθνικής δεν περνάει ούτε μέσω κινητού να φανταστώ ε; 

Με φυσική κάρτα περνάει, τουλάχιστον σε εμένα δεν υπήρξε ποτέ κάποιο πρόβλημα με τα pos της εθνικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hapatingo είπε

Με φυσική κάρτα περνάει, τουλάχιστον σε εμένα δεν υπήρξε ποτέ κάποιο πρόβλημα με τα pos της εθνικής.

Με pin ναι, ανέπαφα δεν περνάει, έχω φάει δεκάδες απορρίψεις. (με κάρτα Alpha Bank στο παρασκήνιο, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ανέπαφο δεν σημαίνει κατά ανάγκη χωρίς pin.μηπως θέλεις να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος;

Επεξ/σία από christou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, christou είπε

Το ανέπαφο δεν σημαίνει κατά ανάγκη χωρίς pin.μηπως θέλεις να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος;

Εννοώ με chip and pin περνάει, ανέπαφα απορρίπτεται. Προηγείται επιλογή νομίσματος EUR/GBP

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως σε μπλοκάρει η Alpha bank,;

Έχει αναφερθεί και πιο παλιά ότι το σύστημα της alpha μπλοκάρει συναλλαγές curve. Μου έχει συμβεί και εμένα στο παρελθόν και με πήραν μάλιστα τηλέφωνο από το support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, christou είπε

Μου έχει συμβεί και εμένα στο παρελθόν και με πήραν μάλιστα τηλέφωνο από το support.

Θυμάσαι σε τι POS είχες κάνει τη συναλλαγή;

Τέλος πάντων, θέμα υπάρχει πάντως και δεν είναι δουλειά δικιά μου να το λύσω. Την Παρασκευή που πέρασε μου συνέβη πάλι, ακριβώς το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/1/2020 στις 8:44 ΜΜ, Doubt είπε

Τέλος πάντων, θέμα υπάρχει πάντως και δεν είναι δουλειά δικιά μου να το λύσω. Την Παρασκευή που πέρασε μου συνέβη πάλι, ακριβώς το ίδιο.

Πριν λίγο τα ίδια.

ibank pos Εθνικής, απόρριψη στην προσπάθεια για ανέπαφη με κωδικό 069

Αμέσως μετά προσπάθεια με chip and pin και πέρασε.

Και τις 2 φορές έβγαλε επιλογή EUR/GBP.

(1€ ήταν η συναλλαγή)

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους σήμερα έκανα λογαριασμό στην curve για να προσθέσω ελληνική κάρτα μέσα ( eurobank ). Απλα επειδη δεν έχω ψαχτεί πάρα πολύ θέλω να ρωτήσω ειναι αξιόπιστη η εφαρμογή και φιλική σαν την revolut ας πούμε που αν έχεις κάποιο προβλημα συνέδεσε με εκπρόσωπο και γενικά να ειναι όλες οι κάρτες που θα βάλω μέσα προστατευομενες και ασφαλείς  ; επισης

1) όταν δουλέψω την εφαρμογή εκτός από το ότι μπορείς να προσθεσεις και άλλες κάρτες θα δω κάποιο ελάττωμα υπαρχει κάτι που πρεπει να προσέξω 

2) ειναι σαν την revolut ή εχει κάτι μείον ή έξτρα δηλαδή μπορείς να κάνεις top up, πληρωμές σε € ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...