Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά η curve δουλεύει στα περισσότερα POS με το apple pay; Ή είναι λιγότερα πχ αυτά που δουλεύει; σκέφτομαι να βγάλω μόνο και μόνο για αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 27/2/2020 στις 12:55 ΜΜ, simplemaths είπε

Τελικά η curve δουλεύει στα περισσότερα POS με το apple pay; Ή είναι λιγότερα πχ αυτά που δουλεύει; σκέφτομαι να βγάλω μόνο και μόνο για αυτό.

Η Curve σε εμένα δεν δουλεύει εδώ και μήνες σε POS Εθνικής Τράπεζας, σε όλα τα άλλα δουλεύει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eliassgr είπε

Η Curve σε εμένα δεν δουλεύει εδώ και μήνες σε POS Εθνικής Τράπεζας, σε όλα τα άλλα δουλεύει κανονικά.

Αν δοκιμάσεις με την φυσική κάρτα μέσω chip and Pin περνάει κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Ναι αλλά το θέμα είναι να πληρώνεις μέσω του κινητού. 

Ειναι πρόβλημα των POS που δεν τα έχουν κάνει update στο νεότερο version που λύνει το πρόβλημα΄.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, asdfnikos είπε

Αν δοκιμάσεις με την φυσική κάρτα μέσω chip and Pin περνάει κανονικά. 

Ευχαριστώ για την πληροφορία!

Τώρα που την έχω στο Apple Pay δύσκολο να ξαναπάρω μαζί μου κάρτα γενικά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, άλλαξα τηλέφωνο και για έναν ανεξήγητο λόγο δεν μπορώ να συνδέσω την curve στο google pay για πληρωμές από το τηλέφωνο.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό? Νόμιζα ότι έχει ανοίξει η δυνατότητα για σύνδεση στο G pay από τον Ιανούριο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sa3rdna είπε

Καλησπέρα σε όλους, άλλαξα τηλέφωνο και για έναν ανεξήγητο λόγο δεν μπορώ να συνδέσω την curve στο google pay για πληρωμές από το τηλέφωνο.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό? Νόμιζα ότι έχει ανοίξει η δυνατότητα για σύνδεση στο G pay από τον Ιανούριο..

Αν δεν κανω λαθος δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις την curve πλεον για google pay και samsung pay εκτος Βρετανιας , αν εχεις , οπως ολοι μας, international curve καρτα. Το ιδιο θα παθαινες αν εκανες reset το ιδιο το τηλεφωνο που δουλευε κανονικα η curve. Πλεον δεν μπορεις να την εισαγεις. Με apple pay λειτουργει γιατι ειναι επισημα στην χωρα μας.

Επεξ/σία από songless_bird
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σύνδεση της curve με πιστωτική και ανάληψη χρημάτων από ΑΤΜ με την curve.

Η πιστωτική φαντάζομαι το βλέπει σαν ανάληψη ε; Ενημερωτικά ρωτάω, μιας κι αν ήθελα να το κάνω θα τα έστελνα σε monese /revolut κι έκανα μετά την ανάληψη ή μεταφορά και μου ερχόταν τελείως τζάμπα χωρίς καν προμήθεια ΑΤΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, santac είπε

σύνδεση της curve με πιστωτική και ανάληψη χρημάτων από ΑΤΜ με την curve.

Η πιστωτική φαντάζομαι το βλέπει σαν ανάληψη ε; Ενημερωτικά ρωτάω, μιας κι αν ήθελα να το κάνω θα τα έστελνα σε monese /revolut κι έκανα μετά την ανάληψη ή μεταφορά και μου ερχόταν τελείως τζάμπα χωρίς καν προμήθεια ΑΤΜ

δοκίμασα με χρεωστική Και Δεν το βλέπει Σαν ανάληψη. αλλά πιστεύω Και Στην πιστωτική Δεν θα το βλέπει Σαν ανάληψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/3/2020 στις 3:53 ΜΜ, songless_bird είπε

Αν δεν κανω λαθος δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις την curve πλεον για google pay και samsung pay εκτος Βρετανιας , αν εχεις , οπως ολοι μας, international curve καρτα. Το ιδιο θα παθαινες αν εκανες reset το ιδιο το τηλεφωνο που δουλευε κανονικα η curve. Πλεον δεν μπορεις να την εισαγεις. Με apple pay λειτουργει γιατι ειναι επισημα στην χωρα μας.

Κρίμα ρε γαμώτο, το είχαν δώσει κάποια στιγμή τέλη Γενάρη οπότε και την σύνδεσα αλλά πλέον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελευταία βδομάδα μου έτυχε 2 φορές να μην αναγνωρίζεται καθόλου η κάρτα για ανέπαφη συναλλαγή σε POS, σαν να μην είναι ανέπαφη δηλαδή. Η τελευταία σήμερα μόλις, την προηγούμενη φορά δεν έδωσα σημασία. Ενδιάμεσα, σε άλλες συναλλαγές αναγνωρίστηκε κανονικά, οπότε δε φαίνεται να είναι πρόβλημα του "πλαστικού", χωρίς να είμαι και απόλυτος.

Το σημερινό POS ήταν Alpha bank, την προηγούμενη φορά δεν θυμάμαι/ δεν πρόσεξα.

Έτυχε σε κανέναν άλλο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά αυτό που είχε αναφερθεί και παλαιότερα και το γράφαν και στο site τους.

Η curve περνιέται για πιστωτική υπό προϋποθέσεις; Μπορείς δηλαδή να τη χρησιμοποιήσεις για ενοικίαση αυτοκινήτου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...