Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, agdalov είπε

Καλησπέρα. Περιμένω κι εγώ να μου έρθει η blue curve. Σήμερα κατέβασα το app, έκανα εγγραφή με το e-mail μου και έβαλα χρεωστική κάρτα Εθνικής και μου τράβηξε 1,06€. Φάνηκε η συναλλαγή αμέσως και εβαλα τον κωδικό στην εφαρμογή για να κάνω verify την κάρτα μου όπου έγινε κανονικά. Το θέμα που έχω είναι ότι δεν μου έχει επιστραφεί το 1,06€ που μου τράβηξε. Γίνεται αμέσως η επιστροφή τελικά ή πρέπει να περιμένω 2-3 μέρες να μου τα επιστρέψουν;; (Σόρρυ αν κουράζω απλά είμαι "καινούριος" σε όλα αυτά)

Στα έχει κάνει ήδη refund, απλά για να φανούν θέλει 2-3 εργάσιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, agdalov είπε

Καλησπέρα. Περιμένω κι εγώ να μου έρθει η blue curve. Σήμερα κατέβασα το app, έκανα εγγραφή με το e-mail μου και έβαλα χρεωστική κάρτα Εθνικής και μου τράβηξε 1,06€. Φάνηκε η συναλλαγή αμέσως και εβαλα τον κωδικό στην εφαρμογή για να κάνω verify την κάρτα μου όπου έγινε κανονικά. Το θέμα που έχω είναι ότι δεν μου έχει επιστραφεί το 1,06€ που μου τράβηξε. Γίνεται αμέσως η επιστροφή τελικά ή πρέπει να περιμένω 2-3 μέρες να μου τα επιστρέψουν;; (Σόρρυ αν κουράζω απλά είμαι "καινούριος" σε όλα αυτά)

Καλημέρα και καλή αρχή,

Αν θυμάμαι καλά όταν είχα κάνει την διαδικασία, είδα την επιστροφή την επόμενη ημέρα. Θα πρότεινα να δώσεις λίγο χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lordnick1993 και Starback ευχαριστω για τις άμεσες απαντήσεις σας και για την ενημέρωση. Καλή συνέχεια και με το καλό να ενεργοποιήσουν το google pay για τους καινούριους. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , 

Την προηγουμενη βδομαδα εφτιαξα ενα λογαριασμο στην curve περασα μεσα την καρτα της εθνικης τράπεζας mastercard  (χρεωστικη) και της ρεβολουτ επισης την μαστερκαρντ . Εκανα τα κονφιρμ με το ενα ευρω που μου πηραν και ολα κομπλε. Επισης παραγγειλα και την blue curve που την περιμενω αμεσα . Μετα απο μια μερα λεω δεν περναω και τις πειραιως τις καρτες μια visa πιστωτικη και μια mastercard χρεωστικη; Και εκει ειναι που ξεκιναει το παρτυ . Ξεκιναμε οτι παω να περασω την βιζα και μου βγαζει ενα μηνυμα σχετικο με την συνδεση του ινερνετ  συνεχιζοντας παμε στην χρεωστικη και μου κανει τα ιδια . Την χρεωστικη την περναω 3-4 φορες μου κανε 3-4 διαφορετικες χρεωσεις ακομα τα λεφτα ουτε στην βιζα ουτε στην χρεωστικη εχουν γυρησει πισω. Επισης οταν παω να διαγραψω την ρεβολουτ δεν με αφηνει . Δεν ξερω τι γινεται σαν να εχει baggarei η εφαρμογη . Τους εχω στειλει μηνυμα και μου λενε τα παρακατω . Ευχαριστω πολυ

7E4E5A94-A1F2-4028-A990-E4D9AFA6E22D.jpeg

1949968C-8CFD-4497-ABA0-BC3AFC353C5B.png

19D87B26-8898-4F17-ADCA-5213C5E870CF.png

877A635A-8AAA-47D7-9858-EB10F61E76D9.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. 

Γνωρίζει κανείς αν τελικά οι bonus πόντοι από Alpha bank δουλευουν κανονικά; Χ1 σε απλά και Χ4 σε συνεργαζόμενα;

Επίσης μπορείς να βάλεις δόσεις αν έχεις συνδέσει πιστωτική κάρτα; 

Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, jimokak είπε

Καλησπέρα σε όλους. 

Γνωρίζει κανείς αν τελικά οι bonus πόντοι από Alpha bank δουλευουν κανονικά; Χ1 σε απλά και Χ4 σε συνεργαζόμενα;

Επίσης μπορείς να βάλεις δόσεις αν έχεις συνδέσει πιστωτική κάρτα; 

Ευχαριστώ! 

Δεν δουλεύουν "κανονικά" 

Παίρνεις Χ1 σε όλες τις πληρωμές, και στα συνεργαζόμενα. Δεν δουλεύει το Χ2 και το Χ4

Επεξ/σία από alfeios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα
Περιμένω αυτές τις μέρες να μου έρθει η Blue Curve Card.Αν καποιος μπορει να μου πει οταν θα κανω μια αγορα αν χρειαζετε να βαζω χρηματα στην Curve απο την καρτα που ειναι συνδεδεμενη η τραβα αυτοματως το ποσο της αγορας απο την καρτα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, demetr είπε

Καλησπερα
Περιμένω αυτές τις μέρες να μου έρθει η Blue Curve Card.Αν καποιος μπορει να μου πει οταν θα κανω μια αγορα αν χρειαζετε να βαζω χρηματα στην Curve απο την καρτα που ειναι συνδεδεμενη η τραβα αυτοματως το ποσο της αγορας απο την καρτα μου.

Τραβάει κατευθείαν από την κάρτα που δηλώνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γεια σας και απο μένα. Είμαι νεος χρήστης της κάρτας και έχω μια απορία. Εκανα την πρωτη μου αγορά απο Ελλάδα μέσω paypal. Εχω συνδεσει στην curve μια χρεωστικη κάρτα της εθνικής. Το ποσο της αγοράς ηταν 12€. Η χρέωση όμως που μου έγινε ηταν 12,63€. Στο paypal φαίνεται 12€ ενω στο ebanking και στην εφαρμογη της curve φαίνεται 12,63€. Τα φώτα σας λίγο γιατί δεν ξέρω αν έχω κανει κάποιο λάθος. Α και βασικό νόμισμα στην κάρτα έχω €. Οποίος μπορεί ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, aslanioan είπε

Παιδιά γεια σας και απο μένα. Είμαι νεος χρήστης της κάρτας και έχω μια απορία. Εκανα την πρωτη μου αγορά απο Ελλάδα μέσω paypal. Εχω συνδεσει στην curve μια χρεωστικη κάρτα της εθνικής. Το ποσο της αγοράς ηταν 12€. Η χρέωση όμως που μου έγινε ηταν 12,63€. Στο paypal φαίνεται 12€ ενω στο ebanking και στην εφαρμογη της curve φαίνεται 12,63€. Τα φώτα σας λίγο γιατί δεν ξέρω αν έχω κανει κάποιο λάθος. Α και βασικό νόμισμα στην κάρτα έχω €. Οποίος μπορεί ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ.

Το Paypal είδε Αγγλική κάρτα και ζήτησε λίρες πιθανότατα, οπότε πλήρωσες τα κερατιάτικα του paypal(αχρείαστη μετατροπή). Φταίει το paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spartak1 είπε

Το Paypal είδε Αγγλική κάρτα και ζήτησε λίρες πιθανότατα, οπότε πλήρωσες τα κερατιάτικα του paypal(αχρείαστη μετατροπή). Φταίει το paypal

Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω στο PayPal πριν την αγορά ώστε να αποφεύγω τέτοιες χρεώσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...