Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιβεβαιώνω πως πέρασε η curve στο samsung pay με btu csc στο galaxy watch

Edit: Εκανα reset το Note10+ που εχω και εβαλα αγγλικό λογισμικό (xeu csc) και μια χαρα πήρε και την curve στο samsung pay

Επεξ/σία από t-shock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, alex-gate-7-1925 είπε

Τη διεύθυνση βάλατε? Εγώ έβαλα την κανονική μου (Ελλάδα) και την πέρασε. Μου γράφει "Hold near terminal to pay" τώρα. Σημαίνει ότι είναι οκ?

Αυτή που έχεις στην curve αν και δεν παίζει ρολο.Το θέμα είναι να βάλεις το σωστό τηλ για verification. Ναι μπορείς να πληρώσεις κανονικά. 

Επεξ/σία από vagstef
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πλήρωσα! Σε βενζινάδικο Shell! Διάλεξα μέσω του app της Curve την κάρτα (Eurobank Debit) που θέλω να πληρώσω, και μετά πλήρωσα μέσω Google Pay! Και δουλεύει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω κάτι, στην εφαρμογή της alpha πάταμε tap and pay και αρχίζει να μετράει αντίστροφα 30"μέχρι να κλείσει, στο google pay πώς δουλεύει; Ανοίγουμε την εφαρμογή μόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Για να καταλάβω κάτι, στην εφαρμογή της alpha πάταμε tap and pay και αρχίζει να μετράει αντίστροφα 30"μέχρι να κλείσει, στο google pay πώς δουλεύει; Ανοίγουμε την εφαρμογή μόνο;

Απλώς ξεκλειδώνεις το κινητό και το πηγαίνεις κοντά στο τερματικό. Η πληρωμή θα γίνει με την default κάρτα σου. Δε χρειάζεται να ανοίξεις την εφαρμογή του Google Pay.

Εγώ πχ έχω τώρα δύο κάρτες στο Google Pay! Μία Revolut Virtual και την Curve! Ας υποθέσουμε ότι έχω default την Revolut! Αν ξεκλειδώσω το κινητό και το πάω στο τερματικό, η πληρωμή θα γίνει μέσω της Revolut. Αν θέλω να πληρώσω με την Curve, πατάω επίμονα το εικονίδιο του Google Pay, διαλέγω την Curve και πηγαίνω το κινητό κοντά στο τερματικό!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Για να καταλάβω κάτι, στην εφαρμογή της alpha πάταμε tap and pay και αρχίζει να μετράει αντίστροφα 30"μέχρι να κλείσει, στο google pay πώς δουλεύει; Ανοίγουμε την εφαρμογή μόνο;

Μόνο να συμπληρώσω ότι αν χρησιμοποιείς το alpha wallet πρέπει να αλλάξεις τη ρύθμιση στο nfc να βλέπει το GPay. Aν δεν το κάνεις τότε χρειάζεται να ανοίξεις το GPay και να πας στην κάρτα που θες για να πληρώσεις.

94111044_245679493246348_7896285257593257984_n.jpg.e2844d0bf8ffadfe8480de1105188032.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vagstef είπε

Μόνο να συμπληρώσω ότι αν χρησιμοποιείς το alpha wallet πρέπει να αλλάξεις τη ρύθμιση στο nfc να βλέπει το GPay. Aν δεν το κάνεις τότε χρειάζεται να ανοίξεις το GPay και να πας στην κάρτα που θες για να πληρώσεις.

94111044_245679493246348_7896285257593257984_n.jpg.e2844d0bf8ffadfe8480de1105188032.jpg

Τα έχω κάνει αυτά, ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stefanidisg είπε

Για να καταλάβω κάτι, στην εφαρμογή της alpha πάταμε tap and pay και αρχίζει να μετράει αντίστροφα 30"μέχρι να κλείσει, στο google pay πώς δουλεύει; Ανοίγουμε την εφαρμογή μόνο;

Ότι πιο σπαστικό αυτό το πράγμα. Και θέλει να βάζεις και pin. Ήμαρτον.

Ενώ με gpay απλά ξεκλειδώνεις και πλησιάζεις το κινητό κοντά στο τερματικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Ότι πιο σπαστικό αυτό το πράγμα. Και θέλει να βάζεις και pin. Ήμαρτον.

Ενώ με gpay απλά ξεκλειδώνεις και πλησιάζεις το κινητό κοντά στο τερματικό. 

Ναι μόλις το δοκίμασα και ήταν άψογο , σου βγαίνει και το μαγαζί που πληρώνεις , χαχαχαχα, μέσω  curve και επιλέγεις με ποια κάρτα. Αυτό με το πιν στην alpfa ότι πιο σπαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Ότι πιο σπαστικό αυτό το πράγμα. Και θέλει να βάζεις και pin. Ήμαρτον.

Ενώ με gpay απλά ξεκλειδώνεις και πλησιάζεις το κινητό κοντά στο τερματικό. 

έτσι ήταν και το winbank wallet και αν το έβαζες γρήγορα μπορεί να μην το έπαιρνε σωστά 🤣

 

1 ώρα πριν, stefanidisg είπε

Ναι μόλις το δοκίμασα και ήταν άψογο , σου βγαίνει και το μαγαζί που πληρώνεις , χαχαχαχα, μέσω  curve και επιλέγεις με ποια κάρτα. Αυτό με το πιν στην alpfa ότι πιο σπαστικό.

ναι, αν έχεις και το gps ανοιχτό σου βγάζει και όλες τις πληροφορίες, χάρτη κτλ στην συναλλαγη .βέβαια μετά το τελευταίο update απ ότι βλέπω δεν το κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...