Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sakis_Spooky είπε

Αν και είμαι από τους "τυχερούς" που για κάποιο λόγο δούλεψε η κάρτα Curve στο Google Pay...  έχω μια απορία!

Σήμερα σε μία συναλλαγή με Google Pay και κάρτα Curve άνω των 50€ σε Super Market γνωστής αλυσίδας δε μου ζητήθηκε να βάλω PIN στο τερματικό!

Είναι φυσιολογικό αυτό για το Google Pay; 

Κανονικά ζητάει ξεκλείδωμα αν απλά έχεις ανοίξει την οθόνη. Αν έχεις ανοιχτό το app είναι πιθανό να μην ζητήσει. Όμως πολλές φορές μετά το τελευταίο update Απριλίου για άνω του ορίου δεν μου ζήτησε. Επίσης έχει ζητήσει παλιότερα κάποιες φορές που είχα ήδη ανοιχτή την κάρτα που ήθελα να πληρώσω.

Πάντως ναι φυσιολογικό

Να σημειώσω ότι δεν θα ζητηθεί ποτέ το PIN της κάρτας αλλά ξεκλείδωμα συσκευής. Αυτό ισχύει για τις Mobile πληρωμές.

Επεξ/σία από vagstef
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, geofak είπε

Και τη δικια μου με 516273... δεν τη δεχεται και βγαζει γενικο σφαλμα. Εστειλα στο support να δω τι θα απαντησει.

μου απαντησαν και τελικα θα μου στειλουν αλλη καρτα διοτι αυτη που εχω δεν υποστηριζει gpay

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, geofak είπε

μου απαντησαν και τελικα θα μου στειλουν αλλη καρτα διοτι αυτη που εχω δεν υποστηριζει gpay

Ελλάδα μένεις? Ρωτάω επειδή το αναμενόμενο θα ταν να σου πει δεν υποστηρίζεται Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, vagstef είπε

Ελλάδα μένεις? Ρωτάω επειδή το αναμενόμενο θα ταν να σου πει δεν υποστηρίζεται Ελλάδα

Ναι Ελλάδα, δεν ανέφερε κάτι σχετικά, μου ζήτησε επιβεβαίωση στα στοιχεία μου για να στείλει νέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, geofak είπε

Ναι Ελλάδα, δεν ανέφερε κάτι σχετικά, μου ζήτησε επιβεβαίωση στα στοιχεία μου για να στείλει νέα

Τότε ισως στέλνουν σε όσους δεν περνάει η κάρτα τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, alfeios είπε

Τότε ισως στέλνουν σε όσους δεν περνάει η κάρτα τους. 

Ξέρεις επειδή αν το πεις στη Revolut θα σου πει δεν υποστηρίζεται στη χώρα σου. Μακάρι να σημαίνει κάποιο κοντινό launch. Γιατί αν έρθει φέτος θα ναι από neobanks όπως πέρυσι με το Apple Pay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και έχει απαντηθεί... σε προηγούμενα post!

Αλλά λόγω του γεγονότος της χρήσης της κάρτας Curve μέσα από το Google Pay... Με το αφορολόγητο δεν έχουμε κανένα θέμα; Μετράει κανονικά;

Απλά ρωτάω για... μια ακόμα επιβεβαίωση! 😋

Επεξ/σία από Sakis_Spooky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

Αν και έχει απαντηθεί... σε προηγούμενα post!

Αλλά λόγω του γεγονότος της χρήσης της κάρτας Curve μέσα από το Google Pay... Με το αφορολόγητο δεν έχουμε κανένα θέμα; Μετράει κανονικά;

Απλά ρωτάω για... μια ακόμα επιβεβαίωση! 😋

Άμα πίσω από την Curve υπάρχει ελληνική κάρτα ναι μετράει το αφορολόγητο  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sakis_Spooky είπε

Αν και έχει απαντηθεί... σε προηγούμενα post!

Αλλά λόγω του γεγονότος της χρήσης της κάρτας Curve μέσα από το Google Pay... Με το αφορολόγητο δεν έχουμε κανένα θέμα; Μετράει κανονικά;

Απλά ρωτάω για... μια ακόμα επιβεβαίωση! 😋

Στην ουσία το google pay και η curve είναι διαδικασία, τα χρήματα είναι στις ελληνικές κάρτες 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη! Εμένα μου έστειλαν αυτό σήμερα από το support:



Carla here, stepping in for Mofe - Thanks for getting in touch. 

We've identified a bug that's preventing a small portion of users from adding their card to Google Pay. We're currently looking into this and we'll be in touch as soon as we have an update.

We’re sorry for any inconvenience caused and appreciate your patience. In the meantime, please let us know if there’s anything else you'd like us to help with.

Best wishes,
Carla
Team Curve

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, katsiletra είπε

Χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη! Εμένα μου έστειλαν αυτό σήμερα από το support:



Carla here, stepping in for Mofe - Thanks for getting in touch. 

We've identified a bug that's preventing a small portion of users from adding their card to Google Pay. We're currently looking into this and we'll be in touch as soon as we have an update.

We’re sorry for any inconvenience caused and appreciate your patience. In the meantime, please let us know if there’s anything else you'd like us to help with.

Best wishes,
Carla
Team Curve

Bug είναι αυτό? Όχι feature? Θα μας τρελάνουν εκεί στην Curve

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Daren7 είπε

Χρονια πολλα.Χριστος Ανέστη.Εχω παραγγείλει την Curve Blue απο τις 25/03.Ακομα δεν μου εχει ερθει στο ταχυδρομείο.Συμβαινει και σε αλλους αυτο??

ναι, συμβαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...