Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικά με πληρωμές με την curve σε χώρες εκτός ευρώ πχ. Αγγλία, επιλέγεις κάθε φορά να πληρώσεις στο τοπικό νόμισμα και κάνει μόνη της την μετατροπή; Υπάρχουν επιπλέον χρεώσεις για μετατροπές το Σαββατοκύριακο όπως στην revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, alexpag80 said:

Σχετικά με πληρωμές με την curve σε χώρες εκτός ευρώ πχ. Αγγλία, επιλέγεις κάθε φορά να πληρώσεις στο τοπικό νόμισμα και κάνει μόνη της την μετατροπή; Υπάρχουν επιπλέον χρεώσεις για μετατροπές το Σαββατοκύριακο όπως στην revolut;

Εάν έχεις ορίσει ευρώ στην κάρτα που πρόσθεσες τότε την μετατροπή την αναλαμβάνει η curve. 

Εάν έχεις ορίσει νόμισμα στην χώρα που επισκέπτεσαι τότε η χρέωση μετατροπής γίνεται από την κάρτα στο προσκήνιο, αυτή που πρόσθεσες δηλαδή της τράπεζας σου.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτηση να κάνω γιατί έχω μπερδευτεί. Έχω λογαριασμό σε δολλάρια στην εθνική τράπεζα και έβαλα την χρεωστική κάρτα μου στην curve. Αν θέλω να πληρώσω στον Σκλαβενίτη τι νόμισμα επιλέγω στην κάρτα για να μην υπάρξει έξτρα προμήθεια και να κάνει την μετατροπή η curve? EUR ή USD? 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, agdalov said:

Μία ερώτηση να κάνω γιατί έχω μπερδευτεί. Έχω λογαριασμό σε δολλάρια στην εθνική τράπεζα και έβαλα την χρεωστική κάρτα μου στην curve. Αν θέλω να πληρώσω στον Σκλαβενίτη τι νόμισμα επιλέγω στην κάρτα για να μην υπάρξει έξτρα προμήθεια και να κάνει την μετατροπή η curve? EUR ή USD? 😕

Δολάρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει προσπαθήσει κάποιος το Go back in time;

Σήμερα προσπάθησα σαν δοκιμή να κάνω Go back in time μία συναλλαγή, χωρίς όμως επιτυχία, σε καμία από τις κάρτες που δοκίμασα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, Sakis_Spooky said:

Έχει προσπαθήσει κάποιος το Go back in time;

Σήμερα προσπάθησα σαν δοκιμή να κάνω Go back in time μία συναλλαγή, χωρίς όμως επιτυχία, σε καμία από τις κάρτες που δοκίμασα. 

Μήπως πέρασε η προθεσμία? Από σήμερα πηγαίνει στις 90 ημέρες από 14 που ήταν. Και το όριο νομίζω είναι μέχρι 1.000 ευρώ.

Η υπηρεσία δουλεύει σαν τον αντιλογισμό. Χρεώνεσαι επιτόπου και τα χρήματα επιστρέφουν στην κάρτα μετά από 3-4 ημέρες, ίσως και περισσότερο αναλόγως τη τράπεζα. Οπότε μεσολαβεί ένα διάστημα που ουσιαστικά έχεις διπλό χρεωθεί για την αγορά.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sakis_Spooky είπε

Έχει προσπαθήσει κάποιος το Go back in time;

Σήμερα προσπάθησα σαν δοκιμή να κάνω Go back in time μία συναλλαγή, χωρίς όμως επιτυχία, σε καμία από τις κάρτες που δοκίμασα. 

Ναι είναι πολύ χρήσιμη η άμα έχεις μπερδέψει την κάρτα που χρέωσες η θέλεις να κάνεις την συγκεκριμένη πληρωμή στην πιστωτική αντί για την χρεωστική π.χ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Sakis_Spooky είπε

Έχει προσπαθήσει κάποιος το Go back in time;

Σήμερα προσπάθησα σαν δοκιμή να κάνω Go back in time μία συναλλαγή, χωρίς όμως επιτυχία, σε καμία από τις κάρτες που δοκίμασα. 

Ναι το έχω κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παρελαβα την καρτα curve.Εχω το εξης θεμα παω να την περασω στο google pay και φτανω στο σημειο που πρεπει να λαβω sms για την επαληθευση αλλα το sms δεν ερχεται ποτε??γνωριζει κανεις τι παιζει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kioo είπε

Μολις παρελαβα την καρτα curve.Εχω το εξης θεμα παω να την περασω στο google pay και φτανω στο σημειο που πρεπει να λαβω sms για την επαληθευση αλλα το sms δεν ερχεται ποτε??γνωριζει κανεις τι παιζει???

Το έπαθα κι εγώ όταν πήγα να τη βάλω. Προσπάθησα πόσες φορές αλλά τίποτα. Τελικά άλλαξα το αριθμού  κινητού από την εφαρμογή της curve. Άλλαξα και όταν την πρόσθετα στο Google pay και μου ήρθε το SMS. Δεν ξέρω αν αυτό σε βοηθήσει αλλά εμένα πέρασε κανονικά. Με Vodafone προσπαθούσα πάντως και έβαλα τον άλλο αριθμό της Cosmote. Αν δεν έχεις άλλον βάλε της γυναίκας ή κάποιου άλλου που έχεις πρόσβαση και ξανά άλλαξε τον μετά στην εφαρμογή και βάλε τον δικό σου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, coxy13 είπε

Το έπαθα κι εγώ όταν πήγα να τη βάλω. Προσπάθησα πόσες φορές αλλά τίποτα. Τελικά άλλαξα το αριθμού  κινητού από την εφαρμογή της curve. Άλλαξα και όταν την πρόσθετα στο Google pay και μου ήρθε το SMS. Δεν ξέρω αν αυτό σε βοηθήσει αλλά εμένα πέρασε κανονικά. Με Vodafone προσπαθούσα πάντως και έβαλα τον άλλο αριθμό της Cosmote. Αν δεν έχεις άλλον βάλε της γυναίκας ή κάποιου άλλου που έχεις πρόσβαση και ξανά άλλαξε τον μετά στην εφαρμογή και βάλε τον δικό σου. 

Κάτι παρόμοιο διάβασα στο community της Curve

You just need “refresh” you phone number in the app. Replace it with something else and then add the original again.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kioo είπε

Άλλαξα τον αριθμό τηλεφώνου από cosmote se Vodafone και δούλεψε κανονικά.

Κι εγώ τον άλλαξα αλλά τίποτα. Μετά από κάποια ώρα να προσπαθήσω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...