Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπρεπε να παραλαβω την κάρτα έως 1 Μαΐου να υποθέσω ότι λόγω κορονοιου συνεχίζονται οι καθυστερήσεις στις αποστολές; Ο φάκελος έρχεται από Αγγλία ή Γερμανία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Sakis_Spooky είπε

Το αναφέρω ως είδηση... για εμάς που χρησιμοποιούμε ανέπαφες συναλλαγές με NFC!

NFC με το app της Eurobank!

Γιατί και η Alpha και η Eurobank επιμένουν στον ίδιο βλακώδη τρόπο πληρωμής; Μπες στο app, πάτα εκεί, πάτα παραπέρα, pin και πέρνα την κάρτα. 

Ενώ με gpay ξεκλειδώνεις, πληρώνεις, τέλος. 

Εν τω μεταξύ η Eurobank δέχεται μόνο Mastercard. 

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Γιατί και η Alpha και η Eurobank επιμένουν στον ίδιο βλακώδη τρόπο πληρωμής; Μπες στο app, πάτα εκεί, πάτα παραπέρα, pin και πέρνα την κάρτα. 

Ενώ με gpay ξεκλειδώνεις, πληρώνεις, τέλος. 

Εν τω μεταξύ η Eurobank δέχεται μόνο Mastercard. 

Για λόγους  ασφάλειας ίσως?, αν ξεχάσεις το κινητό σου κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Γιατί και η Alpha και η Eurobank επιμένουν στον ίδιο βλακώδη τρόπο πληρωμής; Μπες στο app, πάτα εκεί, πάτα παραπέρα, pin και πέρνα την κάρτα. 

Ενώ με gpay ξεκλειδώνεις, πληρώνεις, τέλος. 

Εν τω μεταξύ η Eurobank δέχεται μόνο Mastercard. 

G-pay άψογο. Ξεκλείδωμα και πληρώνεις , όσο για το φίλο πιο πάνω και να το ξεχάσεις το κινητό αν δεν ξεκλειδώσει που δεν ξεκλειδώνει δεν πληρώνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, simnum3 είπε

Για λόγους  ασφάλειας ίσως?, αν ξεχάσεις το κινητό σου κάπου.

Δεν υπάρχει θέμα ασφάλειας. Για να πληρώσεις πρέπει να είναι ξεκλείδωτο το τηλέφωνο. Θα μπορούσαν να σε αναγκάσουν να έχεις κωδικό για ξεκλείδωμα σε περίπτωση που δεν έχεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Δεν υπάρχει θέμα ασφάλειας. Για να πληρώσεις πρέπει να είναι ξεκλείδωτο το τηλέφωνο. Θα μπορούσαν να σε αναγκάσουν να έχεις κωδικό για ξεκλείδωμα σε περίπτωση που δεν έχεις. 

Μπορεί ο άλλος να έχει να του ξεκλειδώνει σε δίκτυο  η σε  κάποια συσκευή   ,  στη eurobank  βάλανε    pin  η δακτυλικό αποτύπωμα για να διασφαλίσουν την δική τους εφαρμογή.

Επεξ/σία από simnum3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, simnum3 είπε

Για λόγους  ασφάλειας ίσως?, αν ξεχάσεις το κινητό σου κάπου.

Καμια σχεση με λογους ασφαλειας μπερδεύεσαι . Να ξεκινησουμε οτι στο apple Pay πλεον περνανε κανονικα καρτες της alpha bank και δευτερον και το κινητο ανοιχτο να εχεις ξεχασει καπου ξεκλειδωτο θελει face η touch id για να πληρωσει καποιος, δεν παιζει ρολο αν το κινητο ειναι κλειδωμενο η ξεκλειδωτο ουσιαστικα αυτος ειναι ο κωδικος το face- touch id. Οπου και την ιδια φατσα να εχει ο αλλος identical με σενα να ναι κανεις αμφισβήτηση πληρωμής και παίρνεις τα λεφτά σου πίσω . So calm. Οι τράπεζες μας δεν μπαίνουν σε gpay - apple pay λογω κάποιον προμηθειών που θέλουν apple - google. Καλα το google pay δεν έχει έρθει καν επίσημα στην Ελλάδα  αλλα τελοσπαντων.     

Επεξ/σία από Stelaras1993
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Stelaras1993 είπε

Καμια σχεση με λογους ασφαλειας μπερδεύεσαι . Να ξεκινησουμε οτι στο apple Pay πλεον περνανε κανονικα καρτες της alpha bank και δευτερον και το κινητο ανοιχτο να εχεις ξεχασει καπου ξεκλειδωτο θελει face η touch id για να πληρωσει καποιος, δεν παιζει ρολο αν το κινητο ειναι κλειδωμενο η ξεκλειδωτο ουσιαστικα αυτος ειναι ο κωδικος το face- touch id. Οπου και την ιδια φατσα να εχει ο αλλος identical με σενα να ναι κανεις αμφισβήτηση πληρωμής και παίρνεις τα λεφτά σου πίσω . So calm. Οι τράπεζες μας δεν μπαίνουν σε gpay - apple pay λογω κάποιον προμηθειών που θέλουν apple - google. Καλα το apple pay δεν έχει έρθει καν επίσημα στην Ελλάδα  αλλα τελοσπαντων.     

τι εννοείς ότι δεν έχει έρθει επίσημα το apple pay? έχει έρθει επίσημα από τον Ιούνιο του 2019 στην Ελλάδα.

όσο για το google pay δεν έχει ακουστεί ότι ζητάει προμήθειες από τις τράπεζές μας. πέρα παό αυτό άνετα μπορεί να έρθει επίσημα από Revolut, N26 κτλ

πλέον δεν δίνουν βάση μόνο στις 4 συστημικές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, vagstef είπε

τι εννοείς ότι δεν έχει έρθει επίσημα το apple pay? έχει έρθει επίσημα από τον Ιούνιο του 2019 στην Ελλάδα.

όσο για το google pay δεν έχει ακουστεί ότι ζητάει προμήθειες από τις τράπεζές μας. πέρα παό αυτό άνετα μπορεί να έρθει επίσημα από Revolut, N26 κτλ

πλέον δεν δίνουν βάση μόνο στις 4 συστημικές

Κεκτημένη ταχύτητα google pay***  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2020 στις 9:25 ΠΜ, alexpag80 είπε

Έπρεπε να παραλαβω την κάρτα έως 1 Μαΐου να υποθέσω ότι λόγω κορονοιου συνεχίζονται οι καθυστερήσεις στις αποστολές; Ο φάκελος έρχεται από Αγγλία ή Γερμανία;

Από Γερμανία, Φρανκφούρτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, petroschelsea είπε

Καλησπέρα έκανα λογαριασμό εχθές. Πόσο περίπου κάνει να έρθει η κάρτα γιατί δεν μου ανέφερε κάτι.

Θα δείξει .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έκανα εγκατάσταση το app και έβαλα το , email και μου στείλανε email ότι θέλουν φωτογραφία την ταυτότητα και μια από εμένα έτσι γίνεται; δεν έχω ξανακάνει πάλι και τέλος την χρεωστική της εθνικής πότε θα πρέπει να την βάλω στην curve

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, petroschelsea είπε

Καλησπέρα έκανα λογαριασμό εχθές. Πόσο περίπου κάνει να έρθει η κάρτα γιατί δεν μου ανέφερε κάτι.

20 μερες πανω κατω υπολογιζε 25. Εμενα τοσο εκανε 

 

5 ώρες πριν, xelidoni είπε

Καλησπέρα έκανα εγκατάσταση το app και έβαλα το , email και μου στείλανε email ότι θέλουν φωτογραφία την ταυτότητα και μια από εμένα έτσι γίνεται; δεν έχω ξανακάνει πάλι και τέλος την χρεωστική της εθνικής πότε θα πρέπει να την βάλω στην curve

Πολυ κουλο,  αυτο που λενε ολοι για την curve απο οσο εχω διαβασει ειναι οτι δεν ζητανε εγγραφα τετοια καθως δεν ανοιγεις λογαριασμο σε τραπεζα οπως πχ revolut . Και ο δικος μου λογαριασμος στην curve δεν εχει πανω απο 1.5 μηνα και δεν μου ειχαν ζητησει εγγραφα οπως ταυτοτητα και φωτογραφια μου :s προσεχε μην ειναι τιποτα scam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Stelaras1993 said:

20 μερες πανω κατω υπολογιζε 25. Εμενα τοσο εκανε 

Πολυ κουλο,  αυτο που λενε ολοι για την curve απο οσο εχω διαβασει ειναι οτι δεν ζητανε εγγραφα τετοια καθως δεν ανοιγεις λογαριασμο σε τραπεζα οπως πχ revolut . Και ο δικος μου λογαριασμος στην curve δεν εχει πανω απο 1.5 μηνα και δεν μου ειχαν ζητησει εγγραφα οπως ταυτοτητα και φωτογραφια μου :s προσεχε μην ειναι τιποτα scam

Από την στιγμή που έχει πάρει άδεια ηλεκτρονικού χρήματος, είναι ίσως η νέα πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...