Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, alexpag80 είπε

Σε περίπτωση που η χρεωστική κάρτα που έχουμε προσθέσει στην curve λήγει ποιος είναι ο σωστός τρόπος για να βάλουμε την καινούργια που έχει ακριβώς τον ίδιο αριθμό και αλλάζει μόνο η ημερομηνία λήξης και το CVV. Διαγράφω την παλιά και προσθέτω την καινούργια;

Ναι καντο ετσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, alexpag80 είπε

Σε περίπτωση που η χρεωστική κάρτα που έχουμε προσθέσει στην curve λήγει ποιος είναι ο σωστός τρόπος για να βάλουμε την καινούργια που έχει ακριβώς τον ίδιο αριθμό και αλλάζει μόνο η ημερομηνία λήξης και το CVV. Διαγράφω την παλιά και προσθέτω την καινούργια;

Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ έλεγα μήπως γινόταν όπως στο  PayPal όπου απλά κάνεις επικαιροποίηση των στοιχείων της κάρτας και δεν χρειάζεται να διαγράψεις την παλιά και ξανά από την αρχή η διαδικασία για να προσθέσεις την καινούργια. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα γιατί μου εμφανίζει αυτό όταν ανοίγω την εφαρμογή; Πριν λίγες μέρες έκανα λογαριασμό δεν μου έχει έρθει η κάρτα αλλά έχω προσθέσει μια χρεωστική και από τότε που πάτησα το verify μου βγάζει αυτό το μήνυμα.

Screenshot_2020-05-13-12-21-20-599_com.imaginecurve.curve.prd.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, petroschelsea είπε

Καλησπέρα γιατί μου εμφανίζει αυτό όταν ανοίγω την εφαρμογή; Πριν λίγες μέρες έκανα λογαριασμό δεν μου έχει έρθει η κάρτα αλλά έχω προσθέσει μια χρεωστική και από τότε που πάτησα το verify μου βγάζει αυτό το μήνυμα.

Screenshot_2020-05-13-12-21-20-599_com.imaginecurve.curve.prd.jpg

Διεγραψε και ξανακατεβασε την εφαρμογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, petroschelsea είπε

Το έκανα και πάλι το ίδιο συμβαίνει.

τότε απλά.περιμενε τον κωδικό από.την τράπεζα όταν φανεί η συναλλαγή και γραφτων και πατα οκ να προχωρήσει . Ούτως ή άλλως αν δεν σου έρθει και η κάρτα της curve άχρηστος είναι ο λογαριασμός

Επεξ/σία από Stelaras1993
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Stelaras1993 είπε

τότε απλά.περιμενε τον κωδικό από.την τράπεζα όταν φανεί η συναλλαγή και γραφτων και πατα οκ να προχωρήσει . Ούτως ή άλλως αν δεν σου έρθει και η κάρτα της curve άχρηστος είναι ο λογαριασμός

Δεν μου ζητάει τον κωδικό από την συναλλαγή. Tο cvv ζητάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, petroschelsea είπε

Δεν μου ζητάει τον κωδικό από την συναλλαγή. Tο cvv ζητάει.

τον βαζεισ και ανοίγει κανονικά?  Απλά.στο ζητάει κάθε φορά? Απευθυνσου με screen shot sto resolution center . προφανώς και είναι κάποιο bug δεν μπορεί να γνωρίζει κάποιος κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από μέρες που είχα πληρώσει τον λογαριασμό της ΔΕΗ με την curve μου ήρθε σήμερα ειδοποίηση στην εφαρμογή ότι τα λεφτά της ΔΕΗ μου επιστράφηκαν. Τι φάση; Όχι τίποτα άλλο αλλά λήγει σε 2 μέρες ο λογαριασμός. 

Υ.Γ. Τον λογαριασμό τον πλήρωσα μέσω e-bill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

εκανα αγορα 4.99 € από PS Store μέσω χρήση της curve μου μέσω paypal
η χρεωση ήταν ομως 5.23€ οποτε υποψιαζομαι είναι κάτι από τη μετατροπη
χρειαζεται καποια ρυθμιση η curve, το paypal ή η revolut που χρησιμοποίησα μεσω της curve ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, petroschelsea είπε

Τον βάζω αλλά μου βγάζει μετά αυτό το μήνυμα. Και το μόνο που μου επιτρέπει είναι αυτές οι επιλογές που φαίνονται.

Screenshot_2020-05-13-17-16-41-063_com.imaginecurve.curve.prd.jpg

1) περιμενε καποιο update της εφαρμογης 2) περιμενε μεχρι να ερθει η καρτα να την περασεις μηπως φτιαξει 

3) βρες email επικοινωνιας με curve μεσω google και στειλε το προβλημα σου με screenshots

1 ώρα πριν, myst77 είπε

καλησπερα

εκανα αγορα 4.99 € από PS Store μέσω χρήση της curve μου μέσω paypal
η χρεωση ήταν ομως 5.23€ οποτε υποψιαζομαι είναι κάτι από τη μετατροπη
χρειαζεται καποια ρυθμιση η curve, το paypal ή η revolut που χρησιμοποίησα μεσω της curve ;

Δεν νομιζω πως η curve εχει σχεση αλλα η καρτα που  Εχεις διαλεξει   Να πληρωνεις μεσω curve  . Εαν το ps store  σου γραφει ευρω και η καρτα σου μεσα εχει υπολοιπο σε usd  η το αναποδο ισως  χρεωθηκε καποια μετατροπη; Δεν ειμαι και σιγουρος . Παντως γενικα εγω σε καμια συναλλαγη μου δεν εχω δει κατι τετοιο

1 ώρα πριν, SoraKH είπε

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από μέρες που είχα πληρώσει τον λογαριασμό της ΔΕΗ με την curve μου ήρθε σήμερα ειδοποίηση στην εφαρμογή ότι τα λεφτά της ΔΕΗ μου επιστράφηκαν. Τι φάση; Όχι τίποτα άλλο αλλά λήγει σε 2 μέρες ο λογαριασμός. 

Υ.Γ. Τον λογαριασμό τον πλήρωσα μέσω e-bill.

Γιατι να βαλεις τα στοιχεια της κουρβ; Και δεν εβαλες απευθειας της καρτας σου; Πληρωσα και εγω προχθες μεσω dei.gr και εβαλα τα στοιχεια της καρτας της εθνικης μου και οχι φυσικα της κουρβ.  Απο οσο εχω δει καποιοι που πηγαν να πληρωσουν μεσω ρεβολουτ δεη  δεν μπορεσαν γιατι δεν δεχονται καρτες απο εξωτερικο . Ετσι ισως γιαυτο να μην περασε και η καρτα σου (της curve) 

Επεξ/σία από Stelaras1993
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, petroschelsea είπε

Τον βάζω αλλά μου βγάζει μετά αυτό το μήνυμα. Και το μόνο που μου επιτρέπει είναι αυτές οι επιλογές που φαίνονται.

Screenshot_2020-05-13-17-16-41-063_com.imaginecurve.curve.prd.jpg

Καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό που γράφει;

By the way, είχε ενημέρωση της εφαρμογής σήμερα. (Android)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Doubt είπε

Καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό που γράφει;

By the way, είχε ενημέρωση της εφαρμογής σήμερα. (Android)

Καταλαβαίνω αλλά δεν μπορούσα να αλλάξω την ημερομηνία ( είναι σωστή η λήξη γιατί έγινε κανονικά η χρέωση) εκτός από το να προσθέσω νέα κάρτα το οποίο και έκανα και τώρα λειτουργεί κανονικά και έκανα ταυτοποίηση και την πρώτη κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...