Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, myst77 είπε

καλησπερα

εκανα αγορα 4.99 € από PS Store μέσω χρήση της curve μου μέσω paypal
η χρεωση ήταν ομως 5.23€ οποτε υποψιαζομαι είναι κάτι από τη μετατροπη
χρειαζεται καποια ρυθμιση η curve, το paypal ή η revolut που χρησιμοποίησα μεσω της curve ;

To paypal φταίει. Δες το νήμα του Paypal.  Το πρόβλημα συζητιεται εκεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Stelaras1993 είπε

1) περιμενε καποιο update της εφαρμογης 2) περιμενε μεχρι να ερθει η καρτα να την περασεις μηπως φτιαξει 

3) βρες email επικοινωνιας με curve μεσω google και στειλε το προβλημα σου με screenshots

Δεν νομιζω πως η curve εχει σχεση αλλα η καρτα που  Εχεις διαλεξει   Να πληρωνεις μεσω curve  . Εαν το ps store  σου γραφει ευρω και η καρτα σου μεσα εχει υπολοιπο σε usd  η το αναποδο ισως  χρεωθηκε καποια μετατροπη; Δεν ειμαι και σιγουρος . Παντως γενικα εγω σε καμια συναλλαγη μου δεν εχω δει κατι τετοιο

Γιατι να βαλεις τα στοιχεια της κουρβ; Και δεν εβαλες απευθειας της καρτας σου; Πληρωσα και εγω προχθες μεσω dei.gr και εβαλα τα στοιχεια της καρτας της εθνικης μου και οχι φυσικα της κουρβ.  Απο οσο εχω δει καποιοι που πηγαν να πληρωσουν μεσω ρεβολουτ δεη  δεν μπορεσαν γιατι δεν δεχονται καρτες απο εξωτερικο . Ετσι ισως γιαυτο να μην περασε και η καρτα σου (της curve) 

Εγώ έχω πληρώσει ΔΕΗ, νερό και άλλους λογαριασμούς χωρίς πρόβλημα μέχρι στιγμής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια SOS!!!

Ηθελα να κανω επιστροφη ενος προιοντος και επειδη δεν ειχα μαζι μου τη χρεωστικη της eurobank εδωσα την curve και μαλιστα ανεπαφα...

Αυτο εγινε χθες...Σημερα πιστωθηκαν ολες οι επιστροφες προιοντων στο ιδιο μαγαζι εκτος της curve...

Απο το καταστημα με ανημερωσαν οτι ολα ειναι οκ απο αυτους αλκα η curve μου λεει ουι δεν βλεπουν κατι κ να περιμενω!

εχει συμβει σε καποιον κατι αναλογο;;Στην αντιστροφη διαδικασια(δηλ της πιστωσης χρηματων ) ειναι οκ η curve;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, georgioskio είπε

Παιδια SOS!!!

Ηθελα να κανω επιστροφη ενος προιοντος και επειδη δεν ειχα μαζι μου τη χρεωστικη της eurobank εδωσα την curve και μαλιστα ανεπαφα...

Αυτο εγινε χθες...Σημερα πιστωθηκαν ολες οι επιστροφες προιοντων στο ιδιο μαγαζι εκτος της curve...

Απο το καταστημα με ανημερωσαν οτι ολα ειναι οκ απο αυτους αλκα η curve μου λεει ουι δεν βλεπουν κατι κ να περιμενω!

εχει συμβει σε καποιον κατι αναλογο;;Στην αντιστροφη διαδικασια(δηλ της πιστωσης χρηματων ) ειναι οκ η curve;;

Δεν γίνονται η επιστροφές μέσα σε λίγες ώρες. Παίρνουν γύρο στης 2-5 εργάσιμες μέρες.
και πως ακριβώς έδωσες μια κάρτα για πίστωση χρημάτων ενώ δεν έχεις κάνει αγορά με αυτήν ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, georgioskio είπε

Παιδια SOS!!!

Ηθελα να κανω επιστροφη ενος προιοντος και επειδη δεν ειχα μαζι μου τη χρεωστικη της eurobank εδωσα την curve και μαλιστα ανεπαφα...

 

Δεν καταλαβαινω τι εκανες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, georgioskio είπε

Τελεια παιδια σας ευχαριστω!

και εαν εχω πολλες καρτες που θα πιστωθουν;

σε αυτην που εχω ενεργη εκεινη την ωρα;

Σε αυτήν που τα αγορασες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alfeios είπε

Σε αυτήν που τα αγορασες

Δεν ξερει η curve απο ποια καρτα αγοραστηκαν γιατι ειχα χρησιμοποιησει τη φυσικη καρτα!

απλα στην επιστροφη εδωσα την curve μεσω του κινητου γιατι δεν ειχα καμια καρτα μαζι μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, georgioskio είπε

Δεν ξερει η curve απο ποια καρτα αγοραστηκαν γιατι ειχα χρησιμοποιησει τη φυσικη καρτα!

απλα στην επιστροφη εδωσα την curve μεσω του κινητου γιατι δεν ειχα καμια καρτα μαζι μου!

Αν δεν έχεις κάνει την αγορά με αυτή η δεν είχες ποτέ στο ίδιο όνομα εμπόρου θα σου έρθει ειδοποίηση όταν γίνει το refund να επιλεξεις καρτα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, georgioskio είπε

Δεν ξερει η curve απο ποια καρτα αγοραστηκαν γιατι ειχα χρησιμοποιησει τη φυσικη καρτα!

απλα στην επιστροφη εδωσα την curve μεσω του κινητου γιατι δεν ειχα καμια καρτα μαζι μου!

Ε, αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Όταν κάνουμε επιστροφή δίνουμε και κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, alfeios είπε

Ε, αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Όταν κάνουμε επιστροφή δίνουμε και κάρτα;

Σε εμένα έγινε στο λονδίνο, είχα αγοράσει με κάρτα από φυσικό κατάστημα και όταν πήγα αντιλογισαν στην κάρτα μέσω τερματικού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, stratos_21 είπε

Αν δεν έχεις κάνει την αγορά με αυτή η δεν είχες ποτέ στο ίδιο όνομα εμπόρου θα σου έρθει ειδοποίηση όταν γίνει το refund να επιλεξεις καρτα

Ξερεις να μου πεις πως γινεται αυτο;

Δηλ μου ερχεται mail και μου εξηγει τα βηματα και που να μπει το refund;

Θυμασαι ποσο εκαναν να σου μπουνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, georgioskio είπε

Ξερεις να μου πεις πως γινεται αυτο;

Δηλ μου ερχεται mail και μου εξηγει τα βηματα και που να μπει το refund;

Θυμασαι ποσο εκαναν να σου μπουνε;

In app notification έρχεται, αν δεν έρθει και μπεις στην εφαρμογή λογικά θα στο βγάλει, επισης τα refund με την curve εχω παρατηρησει οτι ειναι πολυ πιο γρηγορα σε σχεση με τις τραπεζες, συνηθως απο την ενημερωση του εμπορου τα λαμβανω στην curve την επομενη, και στην ελληνικη καρτα φτανει την μεθεπομενη. Refund από amazon ερχεται σε 1 ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stratos_21 είπε

In app notification έρχεται, αν δεν έρθει και μπεις στην εφαρμογή λογικά θα στο βγάλει, επισης τα refund με την curve εχω παρατηρησει οτι ειναι πολυ πιο γρηγορα σε σχεση με τις τραπεζες, συνηθως απο την ενημερωση του εμπορου τα λαμβανω στην curve την επομενη, και στην ελληνικη καρτα φτανει την μεθεπομενη. Refund από amazon ερχεται σε 1 ωρα

Τελικα ειχες απολυτο δικιο!
ηρθε μολις τωρα το refund και με ρωτησε που θελω να μπει...

επελεξα την καρτα και λογικα μεχρι αυριο θα τα εχω δει και στην τραπεζα!

Σε ευχαριστω πολυ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...