Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, alfeios είπε

Τον λογαριασμό Curve ?

Γιατι ? τι εκανα ?

Εγώ είχε παρόμοιο θέμα, είχα ποστάρει για τριπλές χρεώσεις σε 2 συναλλαγές (1 κανονική και 2 λάθος), τελικά έγιναν refund και οι 4, ομως προχθες εγινε refund 3η φορα η 1 από τις 2 (άρα σαν να μην πληρωσα).

Τελικά σήμερα χωρίς να κανω follow up στην curve εκαναν αλλη μια χρεωση ιδιο ποσο οποτε είμαστε ίσια.

Και εγώ χρησιμοποιώ αποκλειστικά curve γιατι εχω παρα πολλες καρτες και εξυπηρετει και το Apple Pay αλλα μετα απο αυτα τα περιστατικα και εμενα μου προκαλει μια ανασφαλεια.

Ομολογώ όμως ότι στους 4 μήνες που την έχω ποτέ δεν είχα άλλο θέμα, και ότι τικετ άνοιγα εξυπηρετούνταν άμεσα. 

Επεξ/σία από stratos_21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/5/2020 στις 3:45 ΜΜ, alexpag80 είπε

Προσπαθώ να καταχωρησω την curve στο apple pay και χρειάζεται να σταλεί κωδικος επαλήθευσης στο κινητό μου. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έρχεται κανένας κωδικός με sms σε αντίθεση με την revolut που έκανα την καταχώριση στο apple pay και αμέσως μου ήρθε ο κωδικός. Κάνω κάτι λάθος;

Τελικα έστειλα email στο support έκαναν κάποιες ρυθμίσεις και μου είπαν να διαγράψω την κάρτα και να την προσθέσω ξανα απο την αρχή στο apple pay. Το έκανα και ήρθε αμέσως το sms επιβεβαίωσης. Όλα εντάξει. 

Επεξ/σία από alexpag80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alfeios είπε

Ούτε εγω

Ούτε κι εγώ είχα θέμα εκτός από τις χρεώσεις αυτές. Πάντως παρατήρησα όσες συναλλαγές έκανα είτε με την curve είτε με άλλη κάρτα, διπλές χρεώσεις έγιναν μόνο σε πληρωμές σε pos της Εθνικής. Σε άλλα pos δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, katsiletra είπε

Ούτε κι εγώ είχα θέμα εκτός από τις χρεώσεις αυτές. Πάντως παρατήρησα όσες συναλλαγές έκανα είτε με την curve είτε με άλλη κάρτα, διπλές χρεώσεις έγιναν μόνο σε πληρωμές σε pos της Εθνικής. Σε άλλα pos δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. 

Εμενα εγιναν σε καταστημα που ψωνιζω καθημερινά. ( Δουλευω κιολας στο ιδιο)   Εχει μηχανακια της cardlink αλλα δεν ξερω σε ποια τραπεζα καταληγουν. Παντως εχω κανει οανω σπο 100 συναλλαγες εκει απο την αρχη του χρονου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, alfeios είπε

Εμενα εγιναν σε καταστημα που ψωνιζω καθημερινά. ( Δουλευω κιολας στο ιδιο)   Εχει μηχανακια της cardlink αλλα δεν ξερω σε ποια τραπεζα καταληγουν. Παντως εχω κανει οανω σπο 100 συναλλαγες εκει απο την αρχη του χρονου

Cardlink έχει και η eurobank και η Alpha bank. Ρώτα από περιέργεια να δεις ποιας τράπεζας είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, katsiletra είπε

Cardlink έχει και η eurobank και η Alpha bank. Ρώτα από περιέργεια να δεις ποιας τράπεζας είναι. 

Δυσκολο. Εμεις δεν ξερουμε. Στα κεντρικά θα ξερουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, alfeios είπε

Δυσκολο. Εμεις δεν ξερουμε. Στα κεντρικά θα ξερουν

Θα το γράφει η απόδειξη του pos.Σήμερα πέρασα συναλλαγή σε cardlink pos και το χαρτάκι έγραφε eurobank.(πλήρωσα με κάρτα άλλης τράπεζας)

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. 

Επιβεβαιώνω όσα έχουν προαναφερθεί ότι η Curve δουλεύει κανονικά με τις ελληνικές κάρτες, παίζει στο google pay, οι συναλλαγές μετράνε στο αφορολόγητο όπως και ότι δεν περνάει στα POS της εθνικής. Θέλω να θίξω 2 θέματα:

1. Το ότι δεν περνάει στα POS της εθνικής είναι ευθύνη της εθνικής, της curve, και των 2? Το λέω από την άποψη του που μπορώ να απευθυνθώ ώστε να το αναφέρω, θεωρώντας ότι όσο περισσότεροι χρήστες το αναφέρουν, τόσο πιθανότερο είναι να βρεθεί κάποια λύση σύντομα. 

2. Απ' ότι είδα η Curve έχει κάποια όρια (ημερήσιο £2000, μηνιαίο £5000 και ετήσιο £10000). Το ζήτημα μου είναι με το ετήσιο, το οποίο θεωρώ εξαιρετικά χαμηλό για τους περισσότερους χρήστες της κάρτας. Όταν φτάσεις το όριο τι γίνεται; Υπάρχει τρόπος αύξησης των ορίων στο δωρεάν πακέτο;

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αγορά άνω των 50 ευρώ σε φυσικό κατάστημα  και εφόσον έχω συνδέσει την curve με apple pay θα χρειαστεί να βάλω pin στο pos ή περνάει ανέπαφα η συναλλαγή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexpag80 είπε

Για αγορά άνω των 50 ευρώ σε φυσικό κατάστημα  και εφόσον έχω συνδέσει την curve με apple pay θα χρειαστεί να βάλω pin στο pos ή περνάει ανέπαφα η συναλλαγή; 

Οι mobile πληρωμές είναι ανεξαρτητου ποσού και δεν βάζεις ποτε pin κάρτας στο POS. Το όριο ισχύει μόνο για τις φυσικες καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stelaras1993 είπε

Ηρθε η curve γνωστου σε android κινητο βαζει τον 4ψηφιο και δνε γινεται τιποτα . Εχεις κανεις ιδεα τι παιζει;

Τι μήνυμα σφάλματος του πετάει?

Πρέπει να έχει ενεργοποιήσει ήδη τον τραπεζικό λογαριασμό για να παίξει το 4ψηφιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...