Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

1 ώρα πριν, nikomania-- είπε

Τι μήνυμα σφάλματος του πετάει?

Πρέπει να έχει ενεργοποιήσει ήδη τον τραπεζικό λογαριασμό για να παίξει το 4ψηφιο.

Ωραια πηγαμε να ενεργοποιησουμε την καρτα και εχουμε ενα crv το οποιο δεν μπαινει τι φαση;  Γραφει crv*c-  και εμεις βαζουμε το VT και γραφει code entered is invalid 

8990FF9D-61CB-4E73-BDAD-D48B70E94E9C.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Stelaras1993 είπε

Ωραια πηγαμε να ενεργοποιησουμε την καρτα και εχουμε ενα crv το οποιο δεν μπαινει τι φαση;  Γραφει crv*c-  και εμεις βαζουμε το VT και γραφει code entered is invalid 

8990FF9D-61CB-4E73-BDAD-D48B70E94E9C.jpeg

Πρέπει να μπεις στις κινήσεις της κάρτας. Όχι του λογαριασμού.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Stelaras1993 είπε

Ωραια πηγαμε να ενεργοποιησουμε την καρτα και εχουμε ενα crv το οποιο δεν μπαινει τι φαση;  Γραφει crv*c-  και εμεις βαζουμε το VT και γραφει code entered is invalid 

8990FF9D-61CB-4E73-BDAD-D48B70E94E9C.jpeg

Για να δεις τον σωστό κωδικό πρέπει να είτε να πάρεις τηλέφωνο στη eurobank είτε να περιμένεις να εμφανιστεί η συναλλαγή στο tab της eurobank που υπολογίζει το αφορολογητο. Εγώ έτσι το έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Stelaras1993 είπε

Ωραια πηγαμε να ενεργοποιησουμε την καρτα και εχουμε ενα crv το οποιο δεν μπαινει τι φαση;  Γραφει crv*c-  και εμεις βαζουμε το VT και γραφει code entered is invalid 

8990FF9D-61CB-4E73-BDAD-D48B70E94E9C.jpeg

Να σε ρωτήσω επειδή μπερδεύτηκα? Λες ήρθε η κάρτα της curve. Άρα θέλει να κάνει activate card. Αυτό που λέτε με τον τραπεζικό λογαριασμό είναι για card verification άλλων καρτών και πρέπει να περιμένει όπως είπε και ο φίλος.

Επεξ/σία από vagstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stelaras1993 είπε

Ωραια πηγαμε να ενεργοποιησουμε την καρτα και εχουμε ενα crv το οποιο δεν μπαινει τι φαση;  Γραφει crv*c-  και εμεις βαζουμε το VT και γραφει code entered is invalid 

8990FF9D-61CB-4E73-BDAD-D48B70E94E9C.jpeg

Αυτό είναι στις κινήσεις λογαριασμού. 

Ο κωδικός φαίνεται στις κινήσεις της κάρτας όπως σου είπε και ο φίλος πιο πάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον κωδικό της συναλλαγής, μπορείτε να τον δείτε κανονικά από την σελίδα της Eurobank. Στην εφαρμογή και εμένα μου εμφάνιζε μόνο το crv*c-rd londo gb

 

Στο μαιλ που μου ήρθε έλεγε παραλαβή κάρτας μέχρι 23. Πήγα ΕΛΤΑ το πρωί Παρασκευής και δεν είχε τπτ. Λέτε να έρθει αύριο? Η μαλακία είναι ότι μετά ταξιδεύω, αλλά υποθέτω χρειάζομαι μόνο την φώτο της κάρτας ώστε να την προσθέσω μετά στο gpay έτσι και αλλιώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Στο μαιλ που μου ήρθε έλεγε παραλαβή κάρτας μέχρι 23. Πήγα ΕΛΤΑ το πρωί Παρασκευής και δεν είχε τπτ. Λέτε να έρθει αύριο?

Email από curve εννοείς.

Μπορεί να αργήσει και μια βδομάδα και παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Έκανα μια πληρωμή σε ένα σουπερμάρκετ μέσω curve και από πίσω την καρτα της Εθνικής, μετά από μια εβδομάδα μου εδτειλαν από την curve ότι το ποσό θα γίνει refund γιατί ο έμπορος δεν αποδέχθηκε την πληρωμή και ότι πολύ πιθανό θα κάνει offline transaction για να πάρει το ποσό όπως και έκανε την επόμενη μερα. 

Περίμενα 9 εργάσιμες και δεν μπήκε τιποτε πίσω στο λογαριασμό,η curve λέει ότι έγινε με επιτυχία. 

Σήμερα μίλησα με την εθνική και μου είπαν ότι το ποσό φαίνεται δεσμευμένο και ότι θα επιστραφεί 9 με 10 Ιουνίου. 

Δεν βγάζω άκρη αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/4/2020 στις 10:55 ΠΜ, t-shock είπε

Επιβεβαιώνω πως πέρασε η curve στο samsung pay με btu csc στο galaxy watch

Edit: Εκανα reset το Note10+ που εχω και εβαλα αγγλικό λογισμικό (xeu csc) και μια χαρα πήρε και την curve στο samsung pay

Μάλλον μόνο έτσι για την ώρα. Αγγλικό λογισμικό. Αν δεν βαριέμαι ίσως το δοκιμάσω για αν την περάσω στο spay

 

Ξέρεις αν κατεβάσω αυτό το csc για το s10+, αν θα δουλέψει? 

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s10-plus/firmware/SM-G975F/EVR/download/G975FXXS5CTD1/337085/

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Μάλλον μόνο έτσι για την ώρα. Αγγλικό λογισμικό. Αν δεν βαριέμαι ίσως το δοκιμάσω για αν την περάσω στο spay

Ξέρεις αν κατεβάσω αυτό το csc για το s10+, αν θα δουλέψει? 

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s10-plus/firmware/SM-G975F/EVR/download/G975FXXS5CTD1/337085/

δεν θα κανει δουλεια
πρεπει να βαλεις μια αγγλικη κάρτα στο κινητό σου και να το κανεις reset. τοτε θα καταλαβει οτι ειναι αγγλική η κάρτα, θα κανει restart 1-2 φορές και θα μπει το xeu csc απο μονο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2020 στις 5:45 ΜΜ, Mg999 είπε

Καλησπέρα 

Έκανα μια πληρωμή σε ένα σουπερμάρκετ μέσω curve και από πίσω την καρτα της Εθνικής, μετά από μια εβδομάδα μου εδτειλαν από την curve ότι το ποσό θα γίνει refund γιατί ο έμπορος δεν αποδέχθηκε την πληρωμή και ότι πολύ πιθανό θα κάνει offline transaction για να πάρει το ποσό όπως και έκανε την επόμενη μερα. 

Περίμενα 9 εργάσιμες και δεν μπήκε τιποτε πίσω στο λογαριασμό,η curve λέει ότι έγινε με επιτυχία. 

Σήμερα μίλησα με την εθνική και μου είπαν ότι το ποσό φαίνεται δεσμευμένο και ότι θα επιστραφεί 9 με 10 Ιουνίου. 

Δεν βγάζω άκρη αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει

Θα κάνει offline transaction; Πως γίνεται κάτι τέτοιο χωρίς να έχει τα στοιχεία της κάρτας;

Εμένα όταν χρειάστηκε να επιστρέφει ένα ποσό έκανε περίπου 5 μέρες μέχρι να εμφανιστεί. Θα πρέπει να περιμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, t-shock είπε

δεν θα κανει δουλεια
πρεπει να βαλεις μια αγγλικη κάρτα στο κινητό σου και να το κανεις reset. τοτε θα καταλαβει οτι ειναι αγγλική η κάρτα, θα κανει restart 1-2 φορές και θα μπει το xeu csc απο μονο του

Η εφαρμογή είναι η phone info (for Samsung ή κάτι τέτοιο) 

Μπορεις να δεις αν είσαι όντως σε xeu eur ή γενικά για να ξέρω πότε θα είμαι οκ. 

Υπάρχει και άλλος τρόπος με πρόγραμμα στο pc για να αλλάξει, αλλά κοστίζει τύπου 2 ευρώ και δεν θέλω να τα μοιράζω μέχρι να δουλέψει. 

Screenshot_20200529-213743.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Η εφαρμογή είναι η phone info (for Samsung ή κάτι τέτοιο) 

Μπορεις να δεις αν είσαι όντως σε xeu eur ή γενικά για να ξέρω πότε θα είμαι οκ. 

Υπάρχει και άλλος τρόπος με πρόγραμμα στο pc για να αλλάξει, αλλά κοστίζει τύπου 2 ευρώ και δεν θέλω να τα μοιράζω μέχρι να δουλέψει. 

Θεωρητικά, αμα γίνει σωστά η δουλειά, εκεί που γράφει EUR (στο active δηλαδή), θα πρέπει να γράφει XEU

Οι αλλοι τρόποι ειναι ανεπίσημοι και μπορεί να πειράζουν το knox. Αυτό με την κάρτα που σου είπα, δεν έχει κανένα κίνδυνο αρκεί όμως να έχεις μια κάρτα αγγλική (ψάξε στο ebay για vodafone uk payg)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Θα κάνει offline transaction; Πως γίνεται κάτι τέτοιο χωρίς να έχει τα στοιχεία της κάρτας;

Εμένα όταν χρειάστηκε να επιστρέφει ένα ποσό έκανε περίπου 5 μέρες μέχρι να εμφανιστεί. Θα πρέπει να περιμένεις.

Καλησπέρα 

Από ότι φαίνεται τα στοιχεία είναι περασμένα στο pos του καταστήματος όπου έγινε η πληρωμή και από εκεί κάνουν το offline transaction. 

Η curve μου λέει ότι το refund έχει γίνει και μου στείλανε αποδεικτικό, τα λεφτά όμως δεν έχουν εμφανιστεί και παραμένουν δεσμευμένα μέχρι της 9 του Ιούνη. 

Γενικά ποτέ δεν είχα θέμα αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο να σου δεσμεύουν ποσα στο άκυρο και να τα παίρνεις μετά από ένα μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...