Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, t-shock είπε

Θεωρητικά, αμα γίνει σωστά η δουλειά, εκεί που γράφει EUR (στο active δηλαδή), θα πρέπει να γράφει XEU

Οι αλλοι τρόποι ειναι ανεπίσημοι και μπορεί να πειράζουν το knox. Αυτό με την κάρτα που σου είπα, δεν έχει κανένα κίνδυνο αρκεί όμως να έχεις μια κάρτα αγγλική (ψάξε στο ebay για vodafone uk payg)

Οκ το εκανα. Περασα την καρτα μου, εκανα agree κτλ αλλα κολλαω στο verify.  Αυτοματα αναγνωριζει το κινητο που εχω στην curve. Το θεμα μου ειναι οτι δεν ερχεται sms. Τι να κανω? Να μιλησω με support?

Οκ βρηκα λυση. Οταν βαζεις το τηλ στο curve θελει να το βαλεις σε μορφη +030.

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε κάνει προσθήκη επιτυχώς κάρτα curve στο samsung pay πότε πήρατε την κάρτα το 2019 ή μετά το Μάρτη του 2020;  Αν είναι μετά το Μάρτη του 2020 η διεύθυνση αποστολής ήταν ελληνική ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, emanager είπε

Όσοι έχετε κάνει προσθήκη επιτυχώς κάρτα curve στο samsung pay πότε πήρατε την κάρτα το 2019 ή μετά το Μάρτη του 2020;  Αν είναι μετά το Μάρτη του 2020 η διεύθυνση αποστολής ήταν ελληνική ;

Την παρελαβα χθες εγω. Εχει ελληνικη, αν και δεν μετραει για το spay. Στο spay εβαλα αγγλικα διευθυνση (απο random address generator) και ολα οκ.

@t-shock μετα απο αναβαθμιση απο samsung store μου βγαζει να κανω μεσα στην εφαρμογη αναβαθμιση και δεν τελειωνει. Παω να βαλω παλι το ιδιο apk που ειχα, παλι connection error. Δεν αξιζει τον κοπο.

Εκανες καινουργιο λογαριασμου google με αγγλικη διευθυνση για να κατεβαζεις απο το Play store το app? Γτ το διαβασα και αυτο και δεν ξερω αν ειναι να ασχοληθω.

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, emanager είπε

Όσοι έχετε κάνει προσθήκη επιτυχώς κάρτα curve στο samsung pay πότε πήρατε την κάρτα το 2019 ή μετά το Μάρτη του 2020;  Αν είναι μετά το Μάρτη του 2020 η διεύθυνση αποστολής ήταν ελληνική ;

Εμένα έχει bin 53759000 γι'αυτό περνάει στο Samsung Pay. Την είχα παραλάβει αρχές Ιανουαρίου

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Την παρελαβα χθες εγω. Εχει ελληνικη, αν και δεν μετραει για το spay. Στο spay εβαλα αγγλικα διευθυνση (απο random address generator) και ολα οκ.

@t-shock μετα απο αναβαθμιση απο samsung store μου βγαζει να κανω μεσα στην εφαρμογη αναβαθμιση και δεν τελειωνει. Παω να βαλω παλι το ιδιο apk που ειχα, παλι connection error. Δεν αξιζει τον κοπο.

Εκανες καινουργιο λογαριασμου google με αγγλικη διευθυνση για να κατεβαζεις απο το Play store το app? Γτ το διαβασα και αυτο και δεν ξερω αν ειναι να ασχοληθω.

Δεν έκανα τίποτα καινούργιο. Ούτε νέο Google ούτε νέο Samsung Account. Δεν ξέρω γιατί αντιμετωπίζεις τέτοια προβλήματα αλλά εγώ δεν είχα ούτε ένα θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@t-shock ποια έκδοση έχεις?

Πιο πρόσφατη βγάζει την 3.95 την οποία δεν μπορώ να εγκαταστήσω (μέχρι 3.90) και την 4.0.0 η οποία είναι πιο παλιά αλλά αυτή είναι που βγάζει ότι υπάρχει νεώτερη έκδοση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SabotazNic είπε

@t-shock ποια έκδοση έχεις?

Πιο πρόσφατη βγάζει την 3.95 την οποία δεν μπορώ να εγκαταστήσω (μέχρι 3.90) και την 4.0.0 η οποία είναι πιο παλιά αλλά αυτή είναι που βγάζει ότι υπάρχει νεώτερη έκδοση. 

την 4.0.0 έχω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, με ταχυδρομείο παραλάβατε την κάρτα ή με κάποια κούριερ;Παραλαβή είχε έως 30 Μαΐου αλλά ακόμα δεν....πόσο καιρό πήρε για να σας έρθει;Ευχαριστώ!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα . Η curve μου ξεκινα απο 5375 9000 προσπαθω να την βαλω στο gpay αλλα τπτ. Τι με vpn δοκιμασα , τι με αλλο address δοκιμασα αλλα τιποτα . Εχω Xiaomi mi 9 lite . Η revolut μου παιζει μια χαρα ενω η curve μου βγαζει θεμα 


EDIT : Δοκιμασα να κλεισω το oem και μετα format και εφτιαξε 

Επεξ/σία από Ninnan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ninnan είπε

Καλησπέρα . Η curve μου ξεκινα απο 5375 9000 προσπαθω να την βαλω στο gpay αλλα τπτ. Τι με vpn δοκιμασα , τι με αλλο address δοκιμασα αλλα τιποτα . Εχω Xiaomi mi 9 lite . Η revolut μου παιζει μια χαρα ενω η curve μου βγαζει θεμα 

το θέμα είναι ο αριθμός κάρτας. ούτε το vpn ούτε η διεύθυνση κτλ. διότι μπορείς να προσθέσεις την ίδια κάρτα με διαφορετική διεύθυνση και σε διαφορετικά accounts. Ο έλεγχος γίνεται κατά το verification με την τράπεζα

στείλε support να ρωτήσεις αν υποστηρίζεται η κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, kovas είπε

Καλημέρα, με ταχυδρομείο παραλάβατε την κάρτα ή με κάποια κούριερ;Παραλαβή είχε έως 30 Μαΐου αλλά ακόμα δεν....πόσο καιρό πήρε για να σας έρθει;Ευχαριστώ!! 

 

16 ώρες πριν, stefanidisg είπε

Από 15 μαϊου για παραλαβή ακόμα τίποτα.

Από 23 Μαΐου ήταν για παραλαβή και παρέλαβα 1 Ιουνίου.

Με απλό ταχυδρομείο έρχεται (ΕΛΤΑ).

Μαύρος φάκελος από Γερμανία...(θα ξεχωρίσει μόλις το δείτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Alkis37 είπε

Από 23 Μαΐου ήταν για παραλαβή και παρέλαβα 1 Ιουνίου.

Με απλό ταχυδρομείο έρχεται (ΕΛΤΑ).

Μαύρος φάκελος από Γερμανία...(θα ξεχωρίσει μόλις το δείτε)

Τελικά δεν πρόλαβα να σχολιάσω και ήρθε με 17 μέρες καθυστέρηση από την εκτιμώμενη μέρα παραλαβής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

καταρχιν να επιβαιωσω για πολλοστη φορα οτι CURVE με μηχανημα POS της Εθνικης .....δεν συνεργαζονται....τουλαχιστον οπου εχω δοκιμασει εγω....

να σας ενημερωσω οτι πληρωσα και ελαβα κανονικα REFUND με ακυρωμενη πτηση της WIZZ air λογω ακυρωσης COVID-19 μετα απο αρκετο διαστημα μπηκε το συνολο των χρηματων που ειχα πληρωσει απο τον Δεκεμβριο

Οτι εχω συνδεσει με Επιτυχια την CURVE μου στο νεο Ρολογακι της GARMIN που απεκτησα και ετσι πληρωνω κανονικα με το ρολοι σε μαρκετ - καταστηματα οπου αλλυ θελω (αρκει να μην εχουν POS Εθνικης)   διχως να κουβαλω αλλη καρτα πορτοφολι ή κινητο μαζι μου (GARMIN PAY η εφαρμογη του ρολογιου)

 

και τελος να επαναλαβω το ερωτημα αν οι αγορες που κανουμε μεσω CURVE εμπιπτουν στο αφορολογητο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, PedroG είπε

καταρχιν να επιβαιωσω για πολλοστη φορα οτι CURVE με μηχανημα POS της Εθνικης .....δεν συνεργαζονται....τουλαχιστον οπου εχω δοκιμασει εγω....

να σας ενημερωσω οτι πληρωσα και ελαβα κανονικα REFUND με ακυρωμενη πτηση της WIZZ air λογω ακυρωσης COVID-19 μετα απο αρκετο διαστημα μπηκε το συνολο των χρηματων που ειχα πληρωσει απο τον Δεκεμβριο

Οτι εχω συνδεσει με Επιτυχια την CURVE μου στο νεο Ρολογακι της GARMIN που απεκτησα και ετσι πληρωνω κανονικα με το ρολοι σε μαρκετ - καταστηματα οπου αλλυ θελω (αρκει να μην εχουν POS Εθνικης)   διχως να κουβαλω αλλη καρτα πορτοφολι ή κινητο μαζι μου (GARMIN PAY η εφαρμογη του ρολογιου)

και τελος να επαναλαβω το ερωτημα αν οι αγορες που κανουμε μεσω CURVE εμπιπτουν στο αφορολογητο???

Ωραία ! Γιατί στο site της Garmin προς το παρόν έχει τις παρακάτω

Alpha Bank: VISA

Revolut: MASTERCARD

Revolut: VISA

TransferWise: MASTERCARD

Όσο για το αφορολόγητο σαφώς και μετράει διότι στην πραγματικότητα δεν πληρώνεις με την Curve αλλά με την κάρτα σου. Αυτό το θέμα έχει απαντηθεί πολλές φορές και μπορείς και μόνος σου να το διαπιστώσεις στο web banking.

Επεξ/σία από vagstef
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...