Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, DTsuras είπε

Έστειλα χθες και ακόμα δεν απάντησαν..συνήθως απαντάνε και γρηγορα.

μηπως έχουν τίποτα αργία;

Εγώ το έλυσα ως εξής.

Πηγαίνεις στο προφίλ σου μέσα από την εφαρμογή και αλλάζεις τον αριθμό τηλεφώνου σου που έχεις δηλώσει, με κάποιον άλλον που έχεις όμως πρόσβαση με εκείνο το κινητό (φίλου, οικογένεια).

Μετά έρχεται ο κωδικός που ήθελες στον αριθμό που δήλωσες, ενεργοποιείς το Apple Pay σου και τότε ξαναλλαζεις τον αριθμό με τον δικό σου και είσαι οκ!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές στο minimarket μου ζήτησε επιλογή νομίσματος και είπα στον πωλητή να το ακυρώσει ώστε να μην χρεωθώ παραπάνω. Την άλλη φορά τι νόμισμα να επιλέξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έκανα πληρωμή στην cosmote 5 ευρώ με συνδεδεμένη τη REVOLUT. Αλλά η REVOLUT με χρέωσε 5.02. Στις εφαρμογές φαίνεται πληρωμή σε λίρες και όχι απευθείας σε ευρώ. Υπάρχει επιλογή για αλλαγή να γίνεται χρέωση σε ευρώ; Στην revolut είχα ευρώ τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα, πριν λίγο παρέλαβα την καρτα, με το iphone όλα οκ, με το watch ζητάει κωδικό ο οποίος υποτίθεται θα σταλει με μήνυμα στο κινητο μου αλλά δεν έρχεται....τι καπνω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kovas είπε

Παίδες καλησπέρα, πριν λίγο παρέλαβα την καρτα, με το iphone όλα οκ, με το watch ζητάει κωδικό ο οποίος υποτίθεται θα σταλει με μήνυμα στο κινητο μου αλλά δεν έρχεται....τι καπνω;;

Αφού είσαι εντάξει με το apple pay του iphone, ξαναμπές μέσα από την εφαρμογή της curve και θα σου έχει ολοκληρη μπάρα ενεργοποίησης του apple pay στο iwatch.

Κάνεις δηλαδή την εγκατάσταση μέσα από την εφαρμογή της curve και όχι μέσα από το ρολόι.

(Αν έχεις βάλει την κάρτα στο ρολόι, σβήστην και ξανακάντην από την curve)

Σε εμένα τουλάχιστον έτσι δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alkis37 είπε

Αφού είσαι εντάξει με το apple pay του iphone, ξαναμπές μέσα από την εφαρμογή της curve και θα σου έχει ολοκληρη μπάρα ενεργοποίησης του apple pay στο iwatch.

Κάνεις δηλαδή την εγκατάσταση μέσα από την εφαρμογή της curve και όχι μέσα από το ρολόι.

(Αν έχεις βάλει την κάρτα στο ρολόι, σβήστην και ξανακάντην από την curve)

Σε εμένα τουλάχιστον έτσι δούλεψε.

Έχεις δίκιο φίλος...έτσι κι έγινε ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, asdfnikos said:

Αν Και Δεν πιστεύω να λειτουργεί στην Ελλάδα η ελπίδα παθαίνει πάντα τελευταία 😂

Αυτή είναι η καινούργια μόδα που βασικά δεν έχει πολύ σχέση με την πίστωση τουλάχιστον έτσι όπως την ξέρουμε.

Δηλαδή συνεργάζονται με ορισμένα καταστήματα και μόνο με αυτά μπορείς να επιλέξεις δόσεις όπως με την klarna και paysend.

Αυτό που με προβληματίζει με την curve είναι το "Go back in time and pay later." Με αυτό καταλαβαίνουμε οτι θα αγοράσουμε το προϊόν εξ ολοκλήρου και κατόπιν θα ζητήσουμε "δόσεις" οπότε θα κρατήσουν την πρώτη δόση από την κάρτα και θα επιστραφεί το υπόλοιπο ποσό.

Τελικά είναι ακριβώς αυτό!

053B6053-FA29-45CD-8CA6-4C41A8BEB2EC.jpeg.5ceaf0206d96fc4942dbcc3b3553edf1.jpeg

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...