Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα που γράφει μέσα στη εφαρμογή κάτω από τη κάρτα της curve your curve card is currently pending approval τι σημαίνει? Έχω περασει και 2 κάρτες μου ήδη μέσα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 14/8/2020 στις 12:54 ΜΜ, SeRGiOPaOk4 είπε

Εμένα που γράφει μέσα στη εφαρμογή κάτω από τη κάρτα της curve your curve card is currently pending approval τι σημαίνει? Έχω περασει και 2 κάρτες μου ήδη μέσα.. 

Δεν σου έχει έρθει ακόμα η curve κάρτα? Πρέπει να περάσεις τα τελευταία 4 ψηφία της όταν σου έρθει, μέσα στην εφαρμογή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να είναι αυτό, εγώ από τις 12/08 που έβαλα την εφαρμογή, παρήγγειλα την κάρτα (δεν έχει έρθει ακόμα), πρόσθεσα debit της Πειραιώς και έχω κάνει μέσω google pay αγορές. Κάτι άλλο συμβαίνει. Μήπως για κάποιο λόγο δεν εκδόθηκε η κάρτα ακόμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, dr_papas είπε

Δεν νομίζω να είναι αυτό, εγώ από τις 12/08 που έβαλα την εφαρμογή, παρήγγειλα την κάρτα (δεν έχει έρθει ακόμα), πρόσθεσα debit της Πειραιώς και έχω κάνει μέσω google pay αγορές. Κάτι άλλο συμβαίνει. Μήπως για κάποιο λόγο δεν εκδόθηκε η κάρτα ακόμα?

Δεν είπε ότι δεν μπορεί να πληρώσει μέσω gpay, είπε ότι δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει την κάρτα της curve ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά τελικά ήρθε επιτέλους...

Παραγγελία στις 12/07/2020 και παραλαβή στις 22/08/2020.

Έχει καθυστερήσει τόσο πολύ και σε άλλους εκτός από εμένα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Μανούσακας είπε

Άσχετο αλλά τελικά ήρθε επιτέλους...

Παραγγελία στις 12/07/2020 και παραλαβή στις 22/08/2020.

Έχει καθυστερήσει τόσο πολύ και σε άλλους εκτός από εμένα;

Και σε μενα ειχε καθυστερησει πολυ, νομιζω ειχα παρει μηνα, το δικο σου μαλλον ειναι το high score.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα σε πληρωμή μηχανάκι της εθνικής με Google pay-  curve- Πειραιώς και απορρίφθηκε η συναλλαγή. Από ότι κατάλαβα από την curve. Ένω σε άλλο μηχανάκι της εθνικής πέρασε.Άρα ακόμα υπάρχουν pos που δεν έχουν αναβαθμιστεί.

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, runner69 είπε

Σήμερα σε πληρωμή μηχανάκι της εθνικής με Google pay-  curve- Πειραιώς και απορρίφθηκε η συναλλαγή. Από ότι κατάλαβα από την curve. Ένω σε άλλο μηχανάκι της εθνικής πέρασε.Άρα ακόμα υπάρχουν pos που δεν έχουν αναβαθμιστεί.

Άρα καταλήγουμε στο γεγονός πως το πρόβλημα το έχουν οι καταστηματάρχες, ούτε η Curve, ούτε η ίδια η Εθνική με τα μηχανάκια της.

Περίεργο όμως, μπορεί να μας πει κάποιος που έχει POS αν οι ενημερώσεις γίνονται αυτόματα ή μπορείς να το αναβάλεις ή ακόμη και να μην τις κάνεις ποτέ?

Για κάποιους που έχουν μόνο κινητό πάνω τους είναι πραγματικό πρόβλημα το να μην ξέρεις αν μπορείς να πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως σήμερα που τη χρησιμοποίησα σε διάφορες αγορές δεν είχα θέμα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι σε ένα κατάστημα είχε και pos εθνικής. Βλέποντας η ταμίας το κινητό μου λέει τι κάρτα είναι? Αγγλική της λέω. Α ωραία μου λέει για να δω σε ποιο μηχανάκι θα τη βάλουμε. Και χρησιμοποιησε από μόνη της όχι της εθνικής το άλλο. 

Επεξ/σία από dr_papas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dr_papas είπε

Εγώ πάντως σήμερα που τη χρησιμοποίησα σε διάφορες αγορές δεν είχα θέμα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι σε ένα κατάστημα είχε και pos εθνικής. Βλέποντας η ταμίας το κινητό μου λέει τι κάρτα είναι? Αγγλική της λέω. Α ωραία μου λέει για να δω σε ποιο μηχανάκι θα τη βάλουμε. Και χρησιμοποιησε από μόνη της όχι της εθνικής το άλλο. 

Εμένα μου έχουν προτείνει αν θέλω να πληρώσω με άλλο νόμισμα να πληρώσω σε άλλο ταμείο. Προφανώς και αρνήθηκα. Το θέμα είναι ότι η εθνική τράπεζα δεν έχει διορθώσει το πρόβλημα. Είναι ανεπίτρεπτο να μην μπορούμε να πληρώσουμε ανέπαφα χρησιμοποιώντας κάρτα άλλης χώρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dr_papas είπε

Εγώ πάντως σήμερα που τη χρησιμοποίησα σε διάφορες αγορές δεν είχα θέμα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι σε ένα κατάστημα είχε και pos εθνικής. Βλέποντας η ταμίας το κινητό μου λέει τι κάρτα είναι? Αγγλική της λέω. Α ωραία μου λέει για να δω σε ποιο μηχανάκι θα τη βάλουμε. Και χρησιμοποιησε από μόνη της όχι της εθνικής το άλλο. 

Σε ένα mini market στο Πήλιο είχε 4 pos. Δεν ρώτησε τι κάρτα είναι δεν ξέρω πως διαλεξε 🤣 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Ενταξει σοβαρα τωρα; δε μπορω να ανεβάσω φωτο από κινητο;

Τέλος πάντων, έγινε συναλλαγη σε pos εθνικης, δεν ρώτησε νόμισμα 

Στην απόδειξη λεει 4 ευρω. Στο gpay λεει 3.73 gbp.

Στην alpha λεει 4.14

Γιατι στην απόδειξη του pos λεει μονο 4 ;

Επεξ/σία από vagstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vagstef said:

Ενταξει σοβαρα τωρα; δε μπορω να ανεβάσω φωτο από κινητο;

Τέλος πάντων, έγινε συναλλαγη σε pos εθνικης, δεν ρώτησε νόμισμα 

Στην απόδειξη λεει 4 ευρω. Στο gpay λεει 3.73 gbp.

Στην alpha λεει 4.14

Γιατι στην απόδειξη του pos λεει μονο 4 ;

Εάν στην curve φαίνονται δυο νομίσματα τότε η συναλλαγή έγινε στο κάτω νόμισμα 

FC973F04-76F2-455D-B054-3121345904C7.jpeg.af68039a0f0241466a2cc3b0e48b0a61.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Εάν στην curve φαίνονται δυο νομίσματα τότε η συναλλαγή έγινε στο κάτω νόμισμα 

FC973F04-76F2-455D-B054-3121345904C7.jpeg.af68039a0f0241466a2cc3b0e48b0a61.jpeg

Ναι εχει και τα 2.

Επειδή πιο παλια ειχε ξαναγινει αλλα ειχα πληρωσει σε λίρες. Δηλαδή η απόδειξη ειχε βγει σε λίρες ενώ τωρα σε ευρώ. Με μπέρδεψε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...