Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, mpazoykas είπε

καλημέρα παιδιά.ολα καλα με την καρτα μου ενεργοποιηθηκε και έχω μπει στο πρόγραμμα.ομως εχω ένα θέμα με το samsung pay  κατεβασα την τελευταία έκδοση και ενω βαζω την καρτα κλπ στο τέλος μου βγάζει connection faild.εσας πως σας την πήρε την καρτα? ευχαριστώ.

Υποστηρίζεται το samsung pay στην Ελλάδα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, mpazoykas είπε

εχω το samsung s10+. 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Google Pay. Το Samsung Pay θα σου ήταν χρήσιμο μόνο σε smartwatch, και για να το κάνεις να λειτουργήσει στην Ελλάδα θέλει διάφορες εργασίες. Κατέβασε λοιπόν το Google Pay από Apkmirror και κάνε προσθήκη την κάρτα εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Delas.46 είπε

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Google Pay. Το Samsung Pay θα σου ήταν χρήσιμο μόνο σε smartwatch, και για να το κάνεις να λειτουργήσει στην Ελλάδα θέλει διάφορες εργασίες. Κατέβασε λοιπόν το Google Pay από Apkmirror και κάνε προσθήκη την κάρτα εκεί. 

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μετά από καιρό χτύπησα την κάρτα σε μηχανάκι της εθνικής και κατευθείαν έβγαλε επιλογή λίρες η ευρώ πάτησα ευρώ και όλα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με note 20 ultra και galaxy watch (USA csc) την χρησιμοποιώ κανονικά (Samsung Pay) αλλά εγώ είχα χθες 6/9 θέμα με POS της εθνικής, δεν πέρασε η συναλλαγή. Περασμένη στην Curve πιστωτική της Πειραιώς και revolut.

Επεξ/σία από Ilbabis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την Curve την έχω μόνο για gpay. Μέχρι τώρα περνάει παντού και ούτε ένα πρόβλημα. Οταν ανοίξει το gpay στην Ελλάδα θα την καταργήσω. Ένα feature που εβαλαν και μοθ αρέσει είναι ότι μπορείς να προσθέσεις τις κάρτες club από διάφορα καταστήματα και τώρα πραγματικά δεν θες πορτοφόλι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Ilbabis είπε

Με note 20 ultra και galaxy watch (USA csc) την χρησιμοποιώ κανονικά (Samsung Pay) αλλά εγώ είχα χθες 6/9 θέμα με POS της εθνικής, δεν πέρασε η συναλλαγή. Περασμένη στην Curve πιστωτική της Πειραιώς και revolut.

Ασχετο με το προβλημα, curve και πιστωτική δεν έχει προμήθεια κάπου 1,5%; Γιατι αυτο θυμαμαι ειχα διαβασει.

Επεξ/σία από runner69
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, runner69 είπε

Ασχετο με το προβλημα, curve και πιστωτική δεν έχει προμήθεια κάπου 1,5%; Γιατι αυτο θυμαμαι ειχα διαβασει.

όχι έχει αναφερθεί πολλές φορές είναι για ειδικές περιπτώσεις όπου δεν δέχονται πιστωτική όπως στην εφορία της Αγγλίας κτλπ . 

Δεν υπάρχει κανένας περιορισμός με ελληνικές πιστωτικές και ελληνικά καταστήματα. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spy_vlsi είπε

Εγώ την Curve την έχω μόνο για gpay. Μέχρι τώρα περνάει παντού και ούτε ένα πρόβλημα. Οταν ανοίξει το gpay στην Ελλάδα θα την καταργήσω. Ένα feature που εβαλαν και μοθ αρέσει είναι ότι μπορείς να προσθέσεις τις κάρτες club από διάφορα καταστήματα και τώρα πραγματικά δεν θες πορτοφόλι

Αν και έχω προσθέσει δεν ξερω αν βολεύει. Επειδή πρέπει να κάνεις login. 

Στο google pay και αλλα apps τις ανοίγεις ετσι. Μετα το τελευταίο upate αν δεις στο google pay δεν βρίσκει καμια καρτα μέλους τα εχουν χωρίσει ανά χώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, vagstef είπε

Αν και έχω προσθέσει δεν ξερω αν βολεύει. Επειδή πρέπει να κάνεις login. 

Στο google pay και αλλα apps τις ανοίγεις ετσι. Μετα το τελευταίο upate αν δεις στο google pay δεν βρίσκει καμια καρτα μέλους τα εχουν χωρίσει ανά χώρα 

login που να κανεις? καπου χαθηκα. εγω στην curve  εχω προσθεσει τις καρτες club! ανοιγω εφαρμογη -> δαχτυλικο -> καρτα και μου σκαναρουν το barcode

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, spy_vlsi είπε

login που να κανεις? καπου χαθηκα. εγω στην curve  εχω προσθεσει τις καρτες club! ανοιγω εφαρμογη -> δαχτυλικο -> καρτα και μου σκαναρουν το barcode

Χμμ ναι.. δεν το εχω ανοιξει ποτε χωρις δικτυο. Κάποια app δεν ανοίγουν αλλιώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα, σήμερα παρέλαβα την φυσική καρτα Curve, την έχω προσθέσει στο Gpay μέσω του γνωστού τρόπου sideload σε ενα S9+. Κάποιες παρατήσεις γενικά.

•Σήμερα όντως είχε πρόβλημα η Curve γενικότερα, μπορείτε να βλέπετε απο εδώ το status της υπηρεσίας, https://status.curve.com , λέει κιόλας September 7 incident.

•Η κάρτα λειτουργεί κανονικά στο Gpay ανέπαφα, πέρασα κανονικά συναλλαγές σε POS εθνικής με χρεωστικη Πειραιώς από πίσω.

•Παρατήρησα σημερα που εβαλα καύσιμα ότι το POS (εθνικής νομίζω), ζήτησε επιλογή νομίσματος, είχε σαν 1η GBP και 2η EUR, κάτι που με ανησύχησε, παρόλο που έχω card currency ευρώ στην εφαρμογή. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει εάν είναι θέμα των POS ή φταίει  η εφαρμογή ή γενικά το ότι είναι Αγγλική καρτα; Είναι κρίμα να χρεωνομαστε μετατροπές συνναλαγματος χωρίς λόγο από λάθος επιλογή νομισματος κατα λάθος. Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας διευκρίνησει.

Πέρα απο το τελευταίο, η υπηρεσία μου έχει λύσει τα χέρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...