Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, dimark1394 είπε

Καλησπέρα παιδιά! Έχει κανεις θέμα τον τελευταίο περίπου μήνα με πληρωμές μέσω Apple Pay ?Συνέχεια μου γίνεται decline.. 

Προφανώς είχες προσθέσει στο Apple Pay την virtual πριν σου έρθει η φυσική.Μόλις ενεργοποίησες την φυσική άλλαξε η ημερομηνία λήξης και το cvv(η virtual δεν έχει τα ίδια με την φυσική) γι αυτό και τα decline.

Αφαίρεσε τη από το Apple Pay και πρόσθεσε τη ξανά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, forisp2004 είπε

Προφανώς είχες προσθέσει στο Apple Pay την virtual πριν σου έρθει η φυσική.Μόλις ενεργοποίησες την φυσική άλλαξε η ημερομηνία λήξης και το cvv(η virtual δεν έχει τα ίδια με την φυσική) γι αυτό και τα decline.

Αφαίρεσε τη από το Apple Pay και πρόσθεσε τη ξανά.

όντως, αυτό το λέει και κάτω από την κάρτα, μέχρι να ενεργοποιήσεις τη νεα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, οταν στο pos δινει την επιλογη να γινει η χρεωση σε ευρω η pounds και γινει επιλογη pounds ενω η καρτα μας ειναι σε ευρω (πχ πειραιως, εθνικη κτλ) υπαρχει καποια εξτρα χρεωση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsd13 είπε

Παιδιά καλησπέρα, οταν στο pos δινει την επιλογη να γινει η χρεωση σε ευρω η pounds και γινει επιλογη pounds ενω η καρτα μας ειναι σε ευρω (πχ πειραιως, εθνικη κτλ) υπαρχει καποια εξτρα χρεωση ;

Ναι, Η προμήθεια Τράπεζας μετατροπής συναλλάγματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, stefanidisg said:

Ναι, Η προμήθεια Τράπεζας μετατροπής συναλλάγματος

Του καταστήματος όμως. Γιατί την μετατροπή του πελάτη την αναλαμβάνει η curve και όχι η τράπεζα της κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, alfeios είπε

Εχει η Curve, virtual καρτα; Που την βλεπουμε; Γιατι εγω δεν την βρισκω;

εννοούν την "virtual" μέχρι να έρθει η φυσική. που στην ουσία vitual είναι αφού μπορείς να την χρησιμοποιήσεις πριν έρθει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά ! Νόμιζα ότι η virtual είναι αντικατάσταση της φυσικής μέχρι να έρθει (εννοώντας ότι η μια είναι ακριβές αντίγραφο της άλλης) δεν ήξερα ότι πρέπει να γίνει αυτή η αλλαγή στο Apple Pay ! Ευχαριστώ και πάλι ! 

Στις 13/1/2021 στις 11:42 ΠΜ, vagstef είπε

όντως, αυτό το λέει και κάτω από την κάρτα, μέχρι να ενεργοποιήσεις τη νεα!

Δεν το είδα ποτέ ευχαριστώ ! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τη δημιουργία λογαριασμού στην Curve και την σύνδεση με την κάρτα της Εθνικής που έχω, δεν έχω κάνει κάτι άλλο μέσα από την εφαρμογή.

Θα μου στείλουν κάποια στιγμή ούτως ή άλλως φυσική κάρτα Curve, ή παραμένω μόνο με την virtual, και αν θέλω μου στέλνουν φυσική;

Και αν είναι δική μου επιλογή να μου στείλουν φυσική κάρτα, πώς την ζητάω; Υπάρχει και κάποια χρέωση για μεταφορικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, manost είπε

Πέρα από τη δημιουργία λογαριασμού στην Curve και την σύνδεση με την κάρτα της Εθνικής που έχω, δεν έχω κάνει κάτι άλλο μέσα από την εφαρμογή.

Θα μου στείλουν κάποια στιγμή ούτως ή άλλως φυσική κάρτα Curve, ή παραμένω μόνο με την virtual, και αν θέλω μου στέλνουν φυσική;

Και αν είναι δική μου επιλογή να μου στείλουν φυσική κάρτα, πώς την ζητάω; Υπάρχει και κάποια χρέωση για μεταφορικά;

https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/articles/360014536257-What-s-a-Virtual-Curve-Card-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παρακαλώ μία βοήθεια.

Προσπαθώ να κάνω λογαριασμό και για τον αδερφό μου.

Κόλλησα κλασικά στο ίδιο σημείο με αυτό που είχα κολλήσει κι εγώ, στην αναγνώριση της ταυτότητας.

Η διαφορά είναι ότι τώρα μου στέλνουν ένα email με magic link το οποίο απ' ότι είδα λειτουργεί μόνο μια φορά, μετά γίνεται expire.

 

Ποιο είναι τώρα το πρόβλημα.

Πατάω το magic link (button για άνοιγμα στην εφαρμογή Curve) και όταν ανοίγει η εφαρμογή Curve σε Android συσκευή μού γράφει συνέχεια ότι έγινε expire.

Υπάρχει και η επιλογή να κάνω copy/paste το link σε κάποιον browser. Ανοίγει με Chrome, και γίνεται redirect στην εφαρμογή όπου και πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα ότι έχει γίνει expire.

Αγανάκτησα και είπα να κάνω όλη τη διαδικασία σε iPhone. Είτε πατάω το button για το άνοιγμα απευθείας στην εφαρμογή (εδώ δυστυχώς αντί να μου ανοίξει απευθείας την εφαρμογή, ανοίγει πρώτα το App Store και πρέπει να πατήσω Open στην εφαρμογή Curve), είτε κάνω copy/paste το link στον Safari πάλι παίρνω το ίδιο μήνυμα ότι έχει γίνει expire.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Όλα τα προβλήματα σε μένα; !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 minutes ago, manost said:

Σας παρακαλώ μία βοήθεια.

Προσπαθώ να κάνω λογαριασμό και για τον αδερφό μου.

Κόλλησα κλασικά στο ίδιο σημείο με αυτό που είχα κολλήσει κι εγώ, στην αναγνώριση της ταυτότητας.

Η διαφορά είναι ότι τώρα μου στέλνουν ένα email με magic link το οποίο απ' ότι είδα λειτουργεί μόνο μια φορά, μετά γίνεται expire.

 

Ποιο είναι τώρα το πρόβλημα.

Πατάω το magic link (button για άνοιγμα στην εφαρμογή Curve) και όταν ανοίγει η εφαρμογή Curve σε Android συσκευή μού γράφει συνέχεια ότι έγινε expire.

Υπάρχει και η επιλογή να κάνω copy/paste το link σε κάποιον browser. Ανοίγει με Chrome, και γίνεται redirect στην εφαρμογή όπου και πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα ότι έχει γίνει expire.

Αγανάκτησα και είπα να κάνω όλη τη διαδικασία σε iPhone. Είτε πατάω το button για το άνοιγμα απευθείας στην εφαρμογή (εδώ δυστυχώς αντί να μου ανοίξει απευθείας την εφαρμογή, ανοίγει πρώτα το App Store και πρέπει να πατήσω Open στην εφαρμογή Curve), είτε κάνω copy/paste το link στον Safari πάλι παίρνω το ίδιο μήνυμα ότι έχει γίνει expire.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Όλα τα προβλήματα σε μένα; !!!

Το link ανοίγει μόνο μια φορά. Συνεπώς όταν πατάς επάνω για αντιγραφή πολλά κινητά σου δείχνουν μια προεπισκόπηση ανοίγοντας το, τότε το link γίνεται expired. 
Ανοιξε το από το κινητό του αδερφού σου ή προώθησε το email κατευθείαν στο δικό του email. Όχι αντιγραφές link.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Το link ανοίγει μόνο μια φορά. Συνεπώς όταν πατάς επάνω για αντιγραφή πολλά κινητά σου δείχνουν μια προεπισκόπηση ανοίγοντας το, τότε το link γίνεται expired. 
Ανοιξε το από το κινητό του αδερφού σου ή προώθησε το email κατευθείαν στο δικό του email. Όχι αντιγραφές link.

Έχω ανοίξει τo email του στον Chrome στο Galaxy Tab S7 και έχω εγκατεστημένη την εφαρμογή της Curve, οπότε όλα τα κάνω εγώ. Δεν κάνω καμία προώθηση, ή και άλλο.

Είτε πατάω το link από το email για να ανοίξει απευθείας η εφαρμογή, ή το link για να ανοίξει με Chrome και να κάνει redirect στην εφαρμογή (βρίσκω πιο σωστό το 1ο).

Ότι και να κάνω, έχω πρόβλημα.

Και επίσης έκανα το ίδιο και σε iPhone. Άνοιξα το email του στον Safari, έκανα εγκατάσταση το Curve.

Ίδιο αποτέλεσμα με το Samsung Tab S7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...