Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Έχω την κάρτα της Curve πάνω από ενα χρόνο. Θέλω να προσθέσω κάρτες της Eurobank. Μέχρι στιγμής έχω καταφέρει να συνδέσω μόνο χρεωστικές κάρτες και όχι πιστωτικές, ενώ της Alpha οι πιστωτικές μπαίνουν χωρίς πρόβλημα. Επικοινώνησα με την υποστήριξη και μου είπαν οτι όταν πάω να την προσθέσω η τράπεζα τους στέλνει πίσω μια εντολή "Do not honour" και η κάρτα απορρίπτεται. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον με πιστωτικές της Eurobank? Έχετε βρει κάποια λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mastoul είπε

Επικοινώνησα με την υποστήριξη και μου είπαν οτι όταν πάω να την προσθέσω η τράπεζα τους στέλνει πίσω μια εντολή "Do not honour" και η κάρτα απορρίπτεται. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον με πιστωτικές της Eurobank? Έχετε βρει κάποια λύση;

Με τη Eurobank μίλησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/4/2021 στις 7:50 ΜΜ, ksessalonikios είπε

στις αποδείξεις πάντα εμφανίζεται μια εικονική κάρτα όταν πληρώνεις με google-apple pay

...και συμπληρώνοντας να πω ότι ο αριθμός αυτής της εικονικής κάρτας που αναγράφεται στις αποδείξεις, είναι διαφορετικός σε κάθε πληρωμή.

Επεξ/σία από mindnever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όλα οκ ,μίλησα με το σαπορρτ και το φτιάξανε.

Απορία.Εκανα το πρωί δύο πληρωμές όλα οκ.

Το απόγευμα πήγα να πληρώσω κάτι σε άλλο pos και έβγαλε την επιλογή στο pos gbp η eur.

Εννοείται έβαλα euros ,αλλά γιατί έγινε αυτό?

Εννοείται ότι οι κάρτες που έβαλα στην curve ,είναι σε ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Doubt είπε

Με τη Eurobank μίλησες;

Οχι, ήθελα να ξέρω πρίν μιλήσω με τη Eurobank αν εχει τύχει σε κάποιον αλλον και βρήκε λύση. Δεν μπορεί να είμαι ο μοναδικός που θέλει να προσθέσει πιστωτική της Eurobank στην Curve

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μια γρήγορη ερώτηση, έκανα λογαριασμό curve, μου στέλνουν κάρτα χωρίς να παραγγείλω; Για να την συνδέσω με Gpay πρέπει να έρθει η φυσική κάρτα;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2021 στις 8:35 ΜΜ, mindnever είπε

...και συμπληρώνοντας να πω ότι ο αριθμός αυτής της εικονικής κάρτας που αναγράφεται στις αποδείξεις, είναι διαφορετικός σε κάθε πληρωμή.

Εχω την κάρτα και ο εικονικος αριθμος από το gpay είναι πάντα ο ίδιος στις αποδείξεις. Πως ήρθε σε εσένα διαφορετικός;

ΥΓ. Εχω εγκατεστημένο το gpay app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, runner69 είπε

Εχω την κάρτα και ο εικονικος αριθμος από το gpay είναι πάντα ο ίδιος στις αποδείξεις. Πως ήρθε σε εσένα διαφορετικός;

ΥΓ. Εχω εγκατεστημένο το gpay app.

Δεν αλλάζει ο Αριθμός παραμένει ίδια η εικονική κάρτα που δημιουργεί το Google Pay. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, runner69 είπε

Εχω την κάρτα και ο εικονικος αριθμος από το gpay είναι πάντα ο ίδιος στις αποδείξεις. Πως ήρθε σε εσένα διαφορετικός;

ΥΓ. Εχω εγκατεστημένο το gpay app.

Λάθος δικό μου. Ο αριθμός στις αποδείξεις ίδιος είναι (τελειώνει πάντα στα ίδια τέσσερα ψηφία), απλά είναι διαφορετικός από αυτόν που φαίνεται στην εφαρμογή της Curve όπως ο εξήγησε ο @asdfnikos...

YΓ Δεν έχω το GPay app, πάω από Settings > Google κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, asdfnikos είπε

Δεν αλλάζει ο Αριθμός παραμένει ίδια η εικονική κάρτα που δημιουργεί το Google Pay. 

Δεν ειπα κατι διαφορετικο.  Μαλλον άλλο post ηθελες να παραθεσεις. 😛

7 ώρες πριν, mindnever είπε

Λάθος δικό μου. Ο αριθμός στις αποδείξεις ίδιος είναι (τελειώνει πάντα στα ίδια τέσσερα ψηφία), απλά είναι διαφορετικός από αυτόν που φαίνεται στην εφαρμογή της Curve όπως ο εξήγησε ο @asdfnikos...

YΓ Δεν έχω το GPay app, πάω από Settings > Google κλπ

Οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν βάλουμε μια χρεωστική κάρτα eurobank πίσω απ την curve και δοκιμάσουμε να κάνουμε ανάληψη σε atm eurobank, θα μας χρεώσει fee η eurobank επειδή δε βάλαμε δική της κάρτα ? Η μας πιάνει το 200Ε όριο το μήνα της curve ? Έχει δοκιμάσει κανείς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι με ενα προβλημα.

Για ενα μηνα τωρα κανω συναλλαγες με την curve,μεσω του samsung pay του galaxy watch 3,ολα καλα.

Λογω βλαβης αναγκαστηκα να στειλω το κινητο αντιπροσωπεια και χρησιμοποιησα ενα παλιο xiaomi redmi note 5,οπου συνδεσα ρολοι και samsung pay  .Συναλλαγες με curve ανεπαφα κανονικα μεσω samsung pay.

Σημερα πηρα το καινουριο κινητο,συνεδεσα στο ρολοι αλλα το samsung pay ,δεν παιρνει την curve.Δεν συνεργαζεται λεει με την τραπεζα.

Μπορει να εχει γινει επειδη την εβαλα σε 2-3 κινητα?Καμμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2021 στις 11:11 ΜΜ, hotcarver1 είπε

Επανερχομαι με ενα προβλημα.

Για ενα μηνα τωρα κανω συναλλαγες με την curve,μεσω του samsung pay του galaxy watch 3,ολα καλα.

Λογω βλαβης αναγκαστηκα να στειλω το κινητο αντιπροσωπεια και χρησιμοποιησα ενα παλιο xiaomi redmi note 5,οπου συνδεσα ρολοι και samsung pay  .Συναλλαγες με curve ανεπαφα κανονικα μεσω samsung pay.

Σημερα πηρα το καινουριο κινητο,συνεδεσα στο ρολοι αλλα το samsung pay ,δεν παιρνει την curve.Δεν συνεργαζεται λεει με την τραπεζα.

Μπορει να εχει γινει επειδη την εβαλα σε 2-3 κινητα?Καμμια ιδεα?

Καλύτερα να μιλήσεις με το support μήπως σου κλείδωσε επειδή την πέρασες σε πολλές συσκευές σε μικρό χρονικό διάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...