Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε POS της εθνικής εμφανίζει επιλογή νομίσματος με προεπιλογή τη λίρα Αγγλίας. Κάποιος απρόσεκτος/αδιάφορος μπορεί να σε χρεώσει περιττά έξοδα μετατροπής.

Αν στην αλλάξουν δωρεάν, να το κάνεις, εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει καθόλου το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/5/2021 στις 1:21 ΜΜ, Doubt είπε

Σε POS της εθνικής εμφανίζει επιλογή νομίσματος με προεπιλογή τη λίρα Αγγλίας. Κάποιος απρόσεκτος/αδιάφορος μπορεί να σε χρεώσει περιττά έξοδα μετατροπής.

Αν στην αλλάξουν δωρεάν, να το κάνεις, εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει καθόλου το θέμα.

Εάν με χρεώσουν σε λίρες θα χρεωθώ παραπάνω; Κάπου έχω διαβάσει ότι το πρόβλημα είναι εάν θα γίνει Σαββατοκύριακο και για καθημερινές δεν υπάρχει έξτρα χρέωση,  ισχύει ;; Επίσης η χρέωση πρέπει να γίνει με την curvecash

Επεξ/σία από gogosbmx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gogosbmx είπε

Εάν με χρεώσουν σε λίρες θα χρεωθώ παραπάνω; Κάπου έχω διαβάσει ότι το πρόβλημα είναι εάν θα γίνει Σαββατοκύριακο και για καθημερινές δεν υπάρχει έξτρα χρέωση,  ισχύει ;; Επίσης η χρέωση πρέπει να γίνει με την curvecash

Θα σε χρεώσει η εθνική γιατί αυτή θα κάνει τη μετατροπή, το έχω πάθει, ευτυχώς σε μικροποσό. Δεν παίζει ρόλο ώρα/ημέρα ούτε ποια κάρτα πληρώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σημερα ειχα μια δευτερη(διπλη) χρεωση απο την curve στη χρεωστικη μου για αγορα που ειχα κανει ενα χρονο πριν σε καφετερια αλλης πολης. Εχει συμβει ξανα σε καποιον αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 χρόνο πριν; Λογικά είσαι ο πρώτος. Διπλές χρεώσεις έχουν συμβεί σε αρκετούς αλλά επιστρέφονται αυτόματα τα λεφτά μετά απ' λίγες μέρες. Ενημέρωσε τις επόμενες μέρες με την εξέλιξη που θα έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.

Έχω την μπλε κάρτα και τη χρησιμοποιούσα σε αρκετές συναλλαγές. Επειδή πήγα να μεταφέρω τρεις φορές 1000 ευρώ από Ν26 σε ελληνική τράπεζαα με χρέωση κάρτας που έβλεπε την curve, ξαφνικά η curve μου μπλόκαρε την κάρτα και όλες οι συναλλαγές της κάρτας μου curve. Οποιαδήποτε κάρτα και αν έβαζα ως κύρια στην εφαρμογή της curve όλες οι συναλλαγές μέσω της τελευταίας απορρίπτονταν.

Επικοινώνησα μαζί τους με email. Μου απάντησαν μετά από 10 μέρες, λέγοντάς μου ότι είναι απαραίτητη η ταυτοποίησή μου. Επίσης ήθελαν να μαθουν τι ήταν αυτές οι χρεώσεις των 1.000 ευρώ τρεις φορές.

Αφού τους εξήγησα ότι δεν είναι μαύρο χρήμα, αλλα μεταφορά δικών ποσών απο δικό μου λογαριασμό σε άλλο δικό μου λογαριασμό έστειλαν ένα link για να ανεβάσω έγγραφα ταυτοποίησης ταύτοτητα και φωτογραφία. Το έχω κάνει εδώ και 10 ημέρες. Καμία απάντηση και καμία ενημέρωση. Στέλνω email δεν απαντάει κανείς. Ψάχνω στην εφαρμογή chat για να γράψω, δεν βρίσκω τίποτα. Μήπως ξέρει κανείς έναν τρόπο επικοινωνίας με την εξυπηρέτηση της curve?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόνο με τσατ έχω μιλήσει, δοκίμασε να τους ενοχλήσεις και μέσω twitter. Μου κάνει εντύπωση πάντως γιατί έχω κάνει topup στη revolut με curve χρεώνοντας ελληνική κάρτα και δεν είχα ποτέ θέμα. Κάποιες φορές μάλιστα και με Apple Pay (+ 1 μεσάζων δηλαδή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, knaison2 είπε

Έχω την μπλε κάρτα και τη χρησιμοποιούσα σε αρκετές συναλλαγές. Επειδή πήγα να μεταφέρω τρεις φορές 1000 ευρώ από Ν26 σε ελληνική τράπεζαα με χρέωση κάρτας που έβλεπε την curve, ξαφνικά η curve μου μπλόκαρε την κάρτα και όλες οι συναλλαγές της κάρτας μου curve. ...

Κανε την μεταφορα χωρις curve στην μεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, DTsuras είπε

Κατω αριστερα --> Account, μετα πανω δεξια --> Settings. Scroll down, πατα στο help και τέλος "still need help? contact us".

Ευχαριστώ. Το βρήκα !!

Επεξ/σία από knaison2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, knaison2 είπε

Καλησπέρα.

Έχω την μπλε κάρτα και τη χρησιμοποιούσα σε αρκετές συναλλαγές. Επειδή πήγα να μεταφέρω τρεις φορές 1000 ευρώ από Ν26 σε ελληνική τράπεζαα με χρέωση κάρτας που έβλεπε την curve, ξαφνικά η curve μου μπλόκαρε την κάρτα και όλες οι συναλλαγές της κάρτας μου curve. Οποιαδήποτε κάρτα και αν έβαζα ως κύρια στην εφαρμογή της curve όλες οι συναλλαγές μέσω της τελευταίας απορρίπτονταν.

Επικοινώνησα μαζί τους με email. Μου απάντησαν μετά από 10 μέρες, λέγοντάς μου ότι είναι απαραίτητη η ταυτοποίησή μου. Επίσης ήθελαν να μαθουν τι ήταν αυτές οι χρεώσεις των 1.000 ευρώ τρεις φορές.

Αφού τους εξήγησα ότι δεν είναι μαύρο χρήμα, αλλα μεταφορά δικών ποσών απο δικό μου λογαριασμό σε άλλο δικό μου λογαριασμό έστειλαν ένα link για να ανεβάσω έγγραφα ταυτοποίησης ταύτοτητα και φωτογραφία. Το έχω κάνει εδώ και 10 ημέρες. Καμία απάντηση και καμία ενημέρωση. Στέλνω email δεν απαντάει κανείς. Ψάχνω στην εφαρμογή chat για να γράψω, δεν βρίσκω τίποτα. Μήπως ξέρει κανείς έναν τρόπο επικοινωνίας με την εξυπηρέτηση της curve?

Ευχαριστώ.

Πόσο καιρό χρησιμοποιείς την curve;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Με πιστωτική της Πειραιώς, στα συνεργαζομενα καταστήματα, πχ shell, παίρνεις κανονικά 10 πόντους για κάθε ευρώ ή 6 πόντους όπως στα υπόλοιπα καταστήματα? 

Κατά 99% φαντάζομαι το 2ο, αλλά δεν ξέρω αν το έχει δοκιμάσει κάποιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...