Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Σκεφτομαι να παρω Curved για να περασω ουσιαστικα την καρτα της Eurobank, μεσω curved, στο ρολοι. Η διαδικασια ποια ειναι; Στη σελιδα που λεει να βαλεις τηλεφωνο για λινκ δεν ερχεται ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή σε λίγο καιρό θα λήξει η κάρτα, όταν θα έρθει καινούρια θα είναι ο ίδιος αριθμός με διαφορετική λήξη και διαφορετικό  cvv ; Υπόψιν έχει αγγλικό bin.

Επεξ/σία από stefanidisg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισημα πλέον το google pay στο ελληνικο play store και έκανε την αρχη η Alpha απο τις συστημικες τραπέζες και προστίθεται πλέον στο gpay. Με το καλο και οι υπόλοιπες. Ευχάριστο νέο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, runner69 είπε

Επισημα πλέον το google pay στο ελληνικο play store και έκανε την αρχη η Alpha απο τις συστημικες τραπέζες και προστίθεται πλέον στο gpay. Με το καλο και οι υπόλοιπες. Ευχάριστο νέο.

σύντομα και από Eurobank!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν διαλέγουμε την χρεωστική της Curve σαν τρόπο πληρωμής μέσα από την εφαρμογή, που γίνεται η χρέωση ;; ( ερώτηση άσχετου με curve ) Και επίσης με ποιά courrier παραλαμβάνουμε την κάρτα και σε πόσες περίπου μέρες ;;;

Επεξ/σία από giorgos_76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, giorgos_76 είπε

Όταν διαλέγουμε την χρεωστική της Curve σαν τρόπο πληρωμής μέσα από την εφαρμογή, που γίνεται η χρέωση ;; ( ερώτηση άσχετου με curve ) Και επίσης με ποιά courrier παραλαμβάνουμε την κάρτα και σε πόσες περίπου μέρες ;;;

Πρέπει να έχεις χρήματα στο balance της Curve, να την έχεις φορτίσει δηλαδή ας το πούμε.

Αν έχεις μηδενικό balance, απορρίπτεται η συναλλαγή εκτός αν έχεις ορίσει κάποια εναλλακτική κάρτα ως backup.

Η κάρτα έρχεται με ΕΛΤΑ σαν απλή αλληλογραφία. Η δικιά μου είχε κάνει 21 μέρες. 

Επεξ/σία από georgerov
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ την curve με κάρτα Εθνικής από πίσω εδώ και αρκετούς μήνες χωρίς πρόβλημα.

Ξαφνικά πριν μια εβδομάδα η Εθνική τις συναλλαγές της curve τις αναφερεί ως πάγια εντολή και όχι ως αγορά με αποτέλεσμα να μην τις μετράει στο αφορολόγητο. Κανένας άλλος με το ίδιο πρόβλημα??

image.png.2cb216aef4893927c6c06261dbe43e97.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, georgerov είπε

Πρέπει να έχεις χρήματα στο balance της Curve, να την έχεις φορτίσει δηλαδή ας το πούμε.

Αν έχεις μηδενικό balance, απορρίπτεται η συναλλαγή εκτός αν έχεις ορίσει κάποια εναλλακτική κάρτα ως backup.

Η κάρτα έρχεται με ΕΛΤΑ σαν απλή αλληλογραφία. Η δικιά μου είχε κάνει 21 μέρες. 

Η curve δεν φορτίζεται διότι δεν είναι λογαριασμός. Επίσης αν δεν έχεις προσθέσει τουλάχιστον μία κάρτα τραπέζης δεν λειτουργεί. Η Backup καρτα είναι πάντα η 2η καρτα τραπέζης που θα προσθέσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jasonpap είπε

Ξαφνικά πριν μια εβδομάδα η Εθνική τις συναλλαγές της curve τις αναφερεί ως πάγια εντολή και όχι ως αγορά με αποτέλεσμα να μην τις μετράει στο αφορολόγητο.

Το "δεν τις μετράει" στο αφορολόγητο πως φαίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Doubt είπε

Το "δεν τις μετράει" στο αφορολόγητο πως φαίνεται;

Στο ebanking έχει μια επιλογή που βλέπεις τι ποσό εχει μαζέψει για την τρέχουσα χρονιά και ποιες συναλλαγές έχουν μετρήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά σήμερα διέκοψα το metal και ενώ θέλει minimum 6 μήνες (το διέκοψα τέλη του 5ου) δεν είχε κόστος διακοπής και κρατάω και τη Red κάρτα εκτός αν,ζητήσω νέα blue

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, jasonpap είπε

Στο ebanking έχει μια επιλογή που βλέπεις τι ποσό εχει μαζέψει για την τρέχουσα χρονιά και ποιες συναλλαγές έχουν μετρήσει.

Δε νομίζω να δικαιούται να μην τις μετράει.

https://www.nbg.gr/el/contact/comments-complaints

Κι αν δεν...

https://hobis.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Doubt είπε

Δε νομίζω να δικαιούται να μην τις μετράει.

https://www.nbg.gr/el/contact/comments-complaints

Κι αν δεν...

https://hobis.gr/

Ενδιαφέρον το Hobis, δεν το ήξερα.Thanks!

Λοιπόν μίλησα με Εθνική. Μου είπαν οτι δε φταίνει αυτοί αλλά οτι έτσι τους στέλνει την χρέωση η Curve δλδ σαν πάγια έντολή και όχι αγορά. Για το αφορολόγητο μου είπαν να τους στέλνω τις αποδείξεις για όσα δεν εχει μετρήσει αυτόματα, αλλά αυτό δεν είναι λύση.. Οπότε παπακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να καταλαβω λιγο κατι. Η Curve ειναι ψηφιακη τραπεζα σα το Paypal ας πουμε, η απλα ενα συστημα διαχειρισης καρτων? Σε πρωτη φαση με ενδιαφερει ασφαλως το ποσο αξιοπιστη ειναι στο να δηλωσω της καρτες μου, και επειτα περα απο το να εχει τις καρτες μου, για ποιο λογο μου ζηταει προσωπικα στοιχεια/ Γενικα στο ιντερνετ δε τα δινω γραφω random πραγματα σαν να φτιαχνω χαρακτηρα σε RPG. Αλλα εδω περα απο ονοματα και τηλεφωνα και διευθυνσεις και γεννησεις θελει να σκανναρεις ταυτοτητα και να τους ανεβασεις και σελφι.. Εχει κανεις αλλος επιφυλαξεις η ειμαι ο μοναδικος παρανοικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...