Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι το διαβασα στους ορους χρησεις, αλλα θελω να πω αφου διακοψεις, μπορεις την ιδια να την χρησιμοποιεις με το free plan, η γινεται μετα διακοσμητικη και περιμενει να παρεις την blue για να συνδεθει με το νεο υποβαθμισμενο πλανο?

Εν παση περιπτωση παροτι ειχα τα νευρα μου με το verification, ξεπουληθηκα και επεμεινα και τελικα εγραφτηκα στις υπηρεσιες τους.

Καποιες ερωτησεις τωρα για να μπω δυναμικα στο παιχνιδι

-Αυτο με την αναληψη που ρωτησα πριν για ελληνικα ατμ μπορει να μου πει κανεις τι παιζει

-Μεχρι να μου ρθει η καρτα τωρα, αγορα μπορω να κανω μονο μεσω Google Pay Προς το παρον?

-Το Cashback λειτουργει συνδυαστικα και με τους ποντους των τραπεζων? Δηλαδη αν πληρωσω κατι μεσω Curve με συνδεδεμενη πιστωτικη, θα παρω το 1% που δινει σαν γνωριμια για το πρωο μηνα, αλλα και τους ποντους αλφα που χρησιμοποιηθηκε η πιστωτικη

-Υπαρχει τροπος οταν πληρωνει το μηνιαιο παραστατικο της πιστωτικης να χρησιμοποιησω την Curve ωστε να παρω και Cashback και απο κει

Πειτε ρε παιδια κανα κολπακι τωρα που μαι νουμπας, να εκμεταλλευτω το 1% που δινει αυτον τον πρωτο μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, therock είπε

Το Cashback λειτουργει συνδυαστικα και με τους ποντους των τραπεζων?

Όχι.

Για να έχεις τα προνόμια των καρτών των τραπεζών (bonus, yellow, €πιστροφή κλπ) πρέπει να χρησιμοποιείται η δική τους κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Doubt είπε

Όχι.

Για να έχεις τα προνόμια των καρτών των τραπεζών (bonus, yellow, €πιστροφή κλπ) πρέπει να χρησιμοποιείται η δική τους κάρτα.

Μα η καρτα τους χρησιμοποιειται. Απλα μεσω της Curve.. Δηλαδη πες οτι πληρωνεις κατι στα Αττικα.

Σεναριο 1

Δινεις καρτα Αλφα, βλεπεις χρεωση Αττικα και παιρνει τους ποντους

Σεναριο 2

Δινεις καρτα Curve που εχεις συνδεσει την Αλφα. Βλεπεις Χρεωση Curve, αλλα χρεωνεται η Αλφα εχωντας χρησιμοποιησει και την Curve. Αρα γιατι να μη παρεις ποντους σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, therock είπε

Μα η καρτα τους χρησιμοποιειται. Απλα μεσω της Curve.. Δηλαδη πες οτι πληρωνεις κατι στα Αττικα.

Σεναριο 1

Δινεις καρτα Αλφα, βλεπεις χρεωση Αττικα και παιρνει τους ποντους

Σεναριο 2

Δινεις καρτα Curve που εχεις συνδεσει την Αλφα. Βλεπεις Χρεωση Curve, αλλα χρεωνεται η Αλφα εχωντας χρησιμοποιησει και την Curve. Αρα γιατι να μη παρεις ποντους σε ολους

Η πείρα λέει αυτό που έγραψα. Όταν σου έρθει κάνεις ότι πειράματα θέλεις.

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, therock είπε

-Ρε παιδια ξεχασα να ρωτησω, αναληψη με curve και τετοιες καρτες γενικοτερα μπορεις να κανεις στα Ελληνικα ATM

Απο οτι διαβαζω στα FAQ τους λεει οτι γινονται δωρεαν αναληψεις (πρωτα πρεπει να εχεις ενεργη απο την εφαρμογη την καρτα τραπεζης που αφορα το ATM) απο ATM που υποστηριζουν MAstercard. Εννοει πως η ιδια η Curve Card ειναι MasterCard και πρεπει το ATM να υποστηριζει χρηση MasterCard σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, therock είπε

Απο οτι διαβαζω στα FAQ τους λεει οτι γινονται δωρεαν αναληψεις (πρωτα πρεπει να εχεις ενεργη απο την εφαρμογη την καρτα τραπεζης που αφορα το ATM) απο ATM που υποστηριζουν MAstercard. Εννοει πως η ιδια η Curve Card ειναι MasterCard και πρεπει το ATM να υποστηριζει χρηση MasterCard σωστα?

Η εδώ τράπεζα θα σε χρεώσει όπως χρεώνονται όλες οι αναλήψεις εκτός δικτύου ΑΤΜ. Για τις 4 μεγάλες είναι σίγουρο και τσεκαρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, therock είπε

Ναι το διαβασα στους ορους χρησεις, αλλα θελω να πω αφου διακοψεις, μπορεις την ιδια να την χρησιμοποιεις με το free plan, η γινεται μετα διακοσμητικη και περιμενει να παρεις την blue για να συνδεθει με το νεο υποβαθμισμενο πλανο?

Όχι, την χρησιμοποιείς κανονικά. Αν θες εσύ νέα κάρτα από το Blue πλάνο τότε ακυρώνεται αλλά πρέπει να το ζητήσεις. Και έχει χρέωση 5 λίρες για την έκδοση.  Παλιότερα ίσως σου έβγαζαν νέα κάρτα και ακύρωναν τη metal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Doubt είπε

Η εδώ τράπεζα θα σε χρεώσει όπως χρεώνονται όλες οι αναλήψεις εκτός δικτύου ΑΤΜ. Για τις 4 μεγάλες είναι σίγουρο και τσεκαρισμένο.

Κριμα, θα ταν μεγαλη μαγκια να κρατας μια καρτα και να σηκωνεις απο ολα τα ATM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανεις αν η καρτα προσφερει καποια προστασια στις αγορες οπως στο παντρεμα ebay-paypal. Ωστε πχ αν πεσεις θυμα απατης και δε παρεις ενα προιον η το παρεις σπασμενο η παρεις διαφορετικο

Διαβαζω εδω καποια πραγματακια αλλα ρωταω και εμπειρικα αν καποιος το χει αντιμετωπισει

https://www.curve.com/legal/curve-customer-protection/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ερωτηση, πηγα τις προαλλες να κανω πληρωμη με την Curve 500€ και μου εβγαλε μηνυμα οτι εχω ξεπερασει το οριο. Οταν πηγαινω στις ρυθμισεις στα ορια απλα με πεταει στο help καμια ιδεα;

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, Spect~ said:

Ερωτηση, πηγα τις προαλλες να κανω πληρωμη με την Curve 500€ και μου εβγαλε μηνυμα οτι εχω ξεπερασει το οριο. Οταν πηγαινω στις ρυθμισεις στα ορια απλα με πεταει στο help καμια ιδεα;

Αυτό γίνεται γιατί δεν έχεις κάνει ταυτοποίηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Contact Support της Curve ειναι γελειο παντελως. Την περασμενη βδομαδα που δε μπορουσα να κανω verification τους ζητησα στο contact form να διαγραψουν οτι δεδομενα ειχαν λαβει απο μενα (Καθως παρα τις αποτυχημενες μου προσπαθειες, ειχαν λαβει ταυτοτητες σελφι, στοιχεια καρτας, και δεν ημουν καν μελος τους). Την επομενη μερα ομως κατορθωσα επιτελους να καταχορυσω το διπλωμα και να προχωρησω το Verification

Σημερα, μια εβδομαδα υστερα απαντησαν στο Cancellation Request, και μου λενε μολις κανω Log Out θα κλεισει ο λογαριασμος και οσον αφορα τα προσωπικα μου δεδομενα, θα επικοινωνησει μαζι μου το τμημα του GDPR αφου πρωτα τους στειλω και 2 ακομα δικαιολογητικα κατοικιας και προσωπικων Στοιχειων. Δηλαδη σε φαση ναι ασφαλως να διαγραψουμε τα προσωπικα σας δεδομενα, απλα για αυτο θα χρειαστουμε πιστοποιητικο γεννησεως Δημαρχειο, κατοψη σπιτιου και μια φωτογραφια απο το γκα... σας για να επεξεργαστουμε το Αιτημα. (Η Φαση θυμιζει τελειως σουρεαλ σκηνικο απο τους ΑΜΑΝ)

Με λιγα λογια τωρα που καταφερα γραφτω μου απαντανε οτι οκ κατοπιν επιθυμιας σας, κλεινουμε το λογαριασμο. Ειναι τοσο ετεροχρονισμενοι που επρεπε να τους απαντησω σαν εκεινη τη ρωσιδα "Ah this, Last Year"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τραγικοί, και εγώ αφαίρεσα την κάρτα της Εθνικής και θέλω να κλείσω το account, δεν ηξερα ότι υπάρχει αυτή η διαδικασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...