Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Spect~ είπε

Ερωτηση, πηγα τις προαλλες να κανω πληρωμη με την Curve 500€ και μου εβγαλε μηνυμα οτι εχω ξεπερασει το οριο. Οταν πηγαινω στις ρυθμισεις στα ορια απλα με πεταει στο help καμια ιδεα;

Υποψιν πανω απο τα 500£/μηνα στο free plan εχει προμηθεια 2%, αρα δεν συμφερει η curve για μεγάλα ποσά.

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, runner69 είπε

Υποψιν πανω απο τα 500£/μηνα στο free plan εχει προμηθεια 2%, αρα δεν συμφερει η curve για μεγάλα ποσά.

Που έχει προμήθεια η curve?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε σαν πιστωτικη δουλευει? Αφου υποτιθεται πως οτι πληρωμη κανεις τα τραβαει απο τις συνδεδεμενς καρτες σου και εξοφλειται αμεσα η Curve. Αρα ποιο το νοημα για ορια στις πληρωμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, therock είπε

Αφου υποτιθεται πως οτι πληρωμη κανεις τα τραβαει απο τις συνδεδεμενς καρτες σου και εξοφλειται αμεσα η Curve...

Έτσι δουλεύει, αλλά έχει όριο. 

Παρολ' αυτά, εφόσον το προκαθορισμένο όριο δεν σου αρκεί, τους ζητάς μέσω email και το αυξάνουν (τουλάχιστον έτσι έγινε σ' εμένα)... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, therock είπε

Κατσε σαν πιστωτικη δουλευει? Αφου υποτιθεται πως οτι πληρωμη κανεις τα τραβαει απο τις συνδεδεμενς καρτες σου και εξοφλειται αμεσα η Curve. Αρα ποιο το νοημα για ορια στις πληρωμες

λογικά για να υπάρχει κάποιος λόγος για να πας σε black, ή metal!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2021 στις 4:56 ΠΜ, alfeios είπε

Που έχει προμήθεια η curve?

Μάλλον λάθος έκανα τώρα που το ξαναδιαβάζω. Σε πληρωμές σε ξένο νόμισμα από αυτό της κάρτας έχει τη προμήθεια που ανέφερα πχ Amazon Αγγλίας

 

 

Screenshot_20211002_065332_com.imaginecurve.curve.prd.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2021 στις 2:41 ΜΜ, flyer είπε

Έτσι δουλεύει, αλλά έχει όριο. 

Παρολ' αυτά, εφόσον το προκαθορισμένο όριο δεν σου αρκεί, τους ζητάς μέσω email και το αυξάνουν (τουλάχιστον έτσι έγινε σ' εμένα)... 

τους συμφέρει αυτό;λογικά για να αυξηθεί το όριο δέν θα σε πούν πάνε στα προγράμματ αμε συνδρομή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, iliata2410 είπε

τους συμφέρει αυτό;λογικά για να αυξηθεί το όριο δέν θα σε πούν πάνε στα προγράμματ αμε συνδρομή;

Καθώς χρησιμοποιώ αποκλειστικά τη curve, το όριο των 10.000 δεν με έφτανε. 

Τους 'εστειλα email και μου το αύξησαν (από 10.000 μου ανέβασαν το ετήσιο όριο σε 1.600.000 - μη με ρωτήσεις γιατί μου το αύξησαν τοσο πολύ...) δίχως να απαιτήσουν να αλλάξω το free πρόγραμμα..

 

IMG_7130.jpg

Επεξ/σία από flyer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iliata2410 είπε

τους συμφέρει αυτό;λογικά για να αυξηθεί το όριο δέν θα σε πούν πάνε στα προγράμματ αμε συνδρομή;

Και σε μένα το έχουν πάει σχεδόν στα δύο εκατομμύρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, barman_ είπε

Έχει πάρει κάποιος ασφάλεια για κινητό? 

Χλωμό να βρείς. Παντως συνεργάζονται με σοβαρή ασφαλιστική εταιρεία (ΑΧΑ) 

Δεν δινεται ξεχωριστα. Πρέπει να εχεις black  ή metal συνδρομή

Δες και τα παρακάτω

https://community.curve.com/search?q=insurance

https://help.curve.com/what's-covered-by-my-premium-subscription-Bk5gBOhIO

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, flyer είπε

Καθώς χρησιμοποιώ αποκλειστικά τη curve, το όριο των 10.000 δεν με έφτανε. 

Τους 'εστειλα email και μου το αύξησαν (από 10.000 μου ανέβασαν το ετήσιο όριο σε 1.600.000 - μη με ρωτήσεις γιατί μου το αύξησαν τοσο πολύ...) δίχως να απαιτήσουν να αλλάξω το free πρόγραμμα..

 

IMG_7130.jpg

σου ζήτησαν και αιτιολογία για να σου το ανεβάσουν φιλε μου;σε ποιο εμαιλ τους εστειλες,και σε ποσο χρονικο διαστημα σου απαντησαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησα σημερα αν κανω την πρωτη μου αγορα μεσω καρτας Curve, Και αποριφθηκε με 2 δυο προσπαθειες. Δε μπορω να καταλαβω αν την εχει μπλοκαρει η Τραπεζα (Καθως διαβασα και εστειλα και αρθρακι πως τραπεζες σιγα σιγα μπλοκαρουν την Curve) η αν ειμαι ακομα μη ενεργος. Καθως ειχα δηλωσει στην Curve να μου κλεισει το Account, αλλα την αμεσως επομενη μερα της ειπα να αγνοησουν το request, και εκτοτε εχει επικρατησει μια ασυνενοησεις καθως απαντανε μια βδομαδα μετα απο καθε αιτημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...