Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσε press image του επερχόμενου Samsung Galaxy S8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εγραψα πουθενά οτι πρωτοπορει η Samsung αφαιρωντας το hardware button.

Εγραψα απλα οτι είναι σημαντική αλλαγη για τη Samsung σε σχέση με τα προηγούμενα κινητα της

Λογικο και αναμενομενο αφου τα νεα galaxy a3 και Α5 2017 ειναι σχεδον ιδια με το galaxy s7. Βγαζει που βγαζει και 800διαφορετικα μοντελα,πρεπει καπως να ξεχωριζουν οι ναυαρχιδες της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοώ τις όποιες προσωπικές σας συμπάθειες και αντιπάθειες στους κατασκευαστές smartphones, όμως ελάτε τώρα..το συγκεκριμένο κινητό, είναι ότι πιο όμορφο έχει υπάρξει μέχρι σήμερα. Πραγματικό κόσμημα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κατανοώ τις όποιες προσωπικές σας συμπάθειες και αντιπάθειες στους κατασκευαστές smartphones, όμως ελάτε τώρα..το συγκεκριμένο κινητό, είναι ότι πιο όμορφο έχει υπάρξει μέχρι σήμερα. Πραγματικό κόσμημα!

Έτσι την πάτησα και με το s7 edge και μετά έβριζα κάθε φορά που ήθελα να γράψω κάτι γρήγορα ή να το χειριστώ με το ένα χέρι στο δρόμο. Ακόμη και το ακατανόμαστο plus που είναι πιο μεγάλο, ανταποκρίνεται πιο εύκολα με το ένα χέρι. Για να μην αναφέρω τη συμπεριφορά του όταν το κρατάς σε κάνα κρεβάτι ξαπλωμένος... Δεν αρκεί να είναι όμορφο, πρέπει να είναι και πρακτικό και εύχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To S8 είναι 1 βήμα μπροστά σχεδιαστικά και 1 (ακόμα) βήμα πίσω από άποψη ευχρηστίας και πρακτικότητας.

Άν και γενικά συμφωνώ, έχω την αίσθηση ότι η shammy υπερτερεί σε ευχρηστία - πρακτικότητα όσον αφορά το hw.

 

Εκεί που κατά τη γνώμη μου οπισθοδρομεί αλματωδώς (από άποψη πρακτικότητας - ευχρηστίας - εργονομίας) είναι το λογισμικό.

Επιμένει εδώ και χρόνια στην ίδια (ανάποδη) τοποθέτηση των πλήκτρων πλοήγησης (recents, back), με αποτέλεσμα κάποιος που δεν το έχει συνηθίσει να μπερδεύεται συνεχώς, χωρίς κανένα ουσιαστικό λόγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοώ τις όποιες προσωπικές σας συμπάθειες και αντιπάθειες στους κατασκευαστές smartphones, όμως ελάτε τώρα..το συγκεκριμένο κινητό, είναι ότι πιο όμορφο έχει υπάρξει μέχρι σήμερα. Πραγματικό κόσμημα!

Αν το κινητο αγοραζει καποιος απλα για να το κοιταει ναι οκ μια χαρα. Αν ομως μιλαμε για εμπειρια χρησης(που νομιζω οτι ενδιαφερει τους περισσοτερους...)εκει αλλαζουν τα πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το δούμε από κοντά.

Στο πίσω μέρος το δακτυλικό αποτύπωμα σίγουρα είναι δίπλα στην κάμερα;;

Εγώ με το edge δεν έχω κανένα πρόβλημα. Λάθος πατήματα δεν έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε παιδιά το XZ premium! Λέμε για τα iPhone με τα τεράστια bezel, αλλα στη σονυ το τερμάτισαν.

Το xz premium είναι μικρότερο από το iPhone 7 plus και πολύ πιο όμορφο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι την πάτησα και με το s7 edge και μετά έβριζα κάθε φορά που ήθελα να γράψω κάτι γρήγορα ή να το χειριστώ με το ένα χέρι στο δρόμο. Ακόμη και το ακατανόμαστο plus που είναι πιο μεγάλο, ανταποκρίνεται πιο εύκολα με το ένα χέρι. Για να μην αναφέρω τη συμπεριφορά του όταν το κρατάς σε κάνα κρεβάτι ξαπλωμένος... Δεν αρκεί να είναι όμορφο, πρέπει να είναι και πρακτικό και εύχρηστο.

Πιο υπερβολικό σχόλιο που να λέει (συν όλα τ'άλλα) ότι το μεγαλύτερο σε διαστάσεις κινητό είναι πιο εύχρηστο με το ένα χέρι, δεν έχω ξαναδεί :P 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πιο υπερβολικό σχόλιο που να λέει (συν όλα τ'άλλα) ότι το μεγαλύτερο σε διαστάσεις κινητό είναι πιο εύχρηστο με το ένα χέρι, δεν έχω ξαναδεί :P

Αναφέρομαι στη συμπεριφορά της edge οθόνης όταν "χουφτωνεις" το τηλέφωνο με το ένα χέρι. Μπορείς εύκολα να δοκιμάσεις και τα + όλα τα αλλά και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ίδιοι που κράζατε τις οθόνες πάνω από 4 ίντσες και μετά πήγατε σε μία μέρα στις 5,5. Τα ίδια και τα ίδια. Σε 8 μήνες που η apple θα βγάλει κυρτή οθόνη τότε κολοτούμπα.

 

 

PRobEMo_700wa_0.gif

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο υπερβολικό σχόλιο που να λέει (συν όλα τ'άλλα) ότι το μεγαλύτερο σε διαστάσεις κινητό είναι πιο εύχρηστο με το ένα χέρι, δεν έχω ξαναδεί :P

 

Η αντικειμενικότητα στο αποκορύφωμα ,τα έσπασε ολα :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι την πάτησα και με το s7 edge και μετά έβριζα κάθε φορά που ήθελα να γράψω κάτι γρήγορα ή να το χειριστώ με το ένα χέρι στο δρόμο. Ακόμη και το ακατανόμαστο plus που είναι πιο μεγάλο, ανταποκρίνεται πιο εύκολα με το ένα χέρι. Για να μην αναφέρω τη συμπεριφορά του όταν το κρατάς σε κάνα κρεβάτι ξαπλωμένος... Δεν αρκεί να είναι όμορφο, πρέπει να είναι και πρακτικό και εύχρηστο.

Δώρο με κάθε s8...

 

main_b6c22-ccurvepinch.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...