Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσε press image του επερχόμενου Samsung Galaxy S8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Η γυναίκα μου ρωτάει, σχετικά με τον σαρωτή Ίριδας, τι γίνεται αν σε πιάσει κάποια μέρα "κατεβασια" (μόλυνση ματιού που παράγει πολλές τσιμπλες)? :P

 

Αρχικά να της πεις να βγάζει τα γυαλιά ηλίου της όταν θα κάθεται στην παραλία... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά το κινητό μου φαίνεται άσχημο, τουλάχιστον σε σύγκριση με το s7 edge. Οκ θέλει να κάνει μια αλλαγή στο σχεδιασμό, αλλά εδώ αλλάζει εντελώς την φιλοσοφία των capacitive buttons που είναι τόσο βολικά, με τα on screen που κατ' εμέ είναι σπαστικά. 

 

Όσο για το κράτημα στο s7 edge, εμένα μου φαίνεται μια χαρά. Του χω βάλει και μια θήκη και δεν έχει κάποιο θέμα από άποψης χρηστικότητας. Ίσα ίσα που μου αρέσει περισσότερο η αίσθηση που δίνει το edge από το G4 π.χ. που είχα πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προσωπικά το κινητό μου φαίνεται άσχημο, τουλάχιστον σε σύγκριση με το s7 edge. Οκ θέλει να κάνει μια αλλαγή στο σχεδιασμό, αλλά εδώ αλλάζει εντελώς την φιλοσοφία των capacitive buttons που είναι τόσο βολικά, με τα on screen που κατ' εμέ είναι σπαστικά.

 

Όσο για το κράτημα στο s7 edge, εμένα μου φαίνεται μια χαρά. Του χω βάλει και μια θήκη και δεν έχει κάποιο θέμα από άποψης χρηστικότητας. Ίσα ίσα που μου αρέσει περισσότερο η αίσθηση που δίνει το edge από το G4 π.χ. που είχα πριν.

Ένα edge σε θήκη για μένα είναι ο,τι χειρότερο μπορεί να κάνει κάποιος. Μια θήκη σε τέτοια συσκευή καταστρέφει αυτόματα το design και την ομορφιά που το χαρακτηρίζει. Αν είναι να βάλουμε μία τέτοια συσκευή σε θήκη, καλύτερα να πάρουμε μία απλή (και πιο φθηνή) χωρίς edge πλευρές.

 

Συμφωνώ όμως με το γεγονός πως μία θήκη βελτιώνει το κράτημα και τα λάθος πατήματα στα πλαϊνά (πριν το ξεφορτωθώ το δικό μου edge 7 του έβαλα την original δερμάτινη της Samsung. Βελτιώθηκε ο χειρισμός του αλλά καταστράφηκε το design του), πράγμα που επιβεβαιώνει τα εργονομικά του λάθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μακρινάρι μου φαίνεται το καινούργιο ratio και ελπίζω να μην εδραιωθεί, όπως και οι edge οθόνες. Εκτός αν περάσουν σε υλικά που αντέχουν λίγο παραπάνω από 5-6 σε mohs scale (μπρος-πίσω) για να μην χρειαζόμαστε θήκες και protectors.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καταλαβαίνω ότι είναι το ένα βήμα(ίσως κ δύο) παραπάνω.

Αλλά προσωπικά με χαλάει που δν θα κυκλοφορήσει εκδοση με flat οθόνη.

Ακόμα η απουσία του κουμπιού μπροστά δν μου αρέσει.

 

Όπως πάει με βλέπω να μένω για πολύ καιρό ακόμα με το S7 που είναι (μετά την Nougat) ένα καταπληκτικό τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καταλαβαίνω ότι είναι το ένα βήμα(ίσως κ δύο) παραπάνω.

Αλλά προσωπικά με χαλάει που δν θα κυκλοφορήσει εκδοση με flat οθόνη.

Ακόμα η απουσία του κουμπιού μπροστά δν μου αρέσει.

 

Όπως πάει με βλέπω να μένω για πολύ καιρό ακόμα με το S7 που είναι (μετά την Nougat) ένα καταπληκτικό τηλέφωνο.

Συμφωνώ αλλα μηπως να περιμένουμε να το δούμε ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...