Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πες ειλικρινά έχεις μεγαλύτερη κατανάλωση package power σε games σε σχέση με το prime95;

 

Πες το μου άμα είναι να πάω σε υγρό άζωτο για να παίζω.

Δεν έχω τρέξει ποτέ prime,μή σου πώ ψέματα.Τρέχω διάφορα άλλα για stability-bench. Δεν ασχολούμαι με την κατανάλωση και δεν το έχω σαν κριτήριο προσωπικά.

Στην ερώτησή σου η λογική λέει όχι. 

Πάντως τα 150w για συνολικό σύστημα δεν υφίστανται.

Θεωρείς οτι είναι fake το review?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω τρέξει ποτέ prime,μή σου πώ ψέματα.Τρέχω διάφορα άλλα για stability-bench. Δεν ασχολούμαι με την κατανάλωση και δεν το έχω σαν κριτήριο προσωπικά.

Στην ερώτησή σου η λογική λέει όχι. 

Πάντως τα 150w για συνολικό σύστημα δεν υφίστανται.

Θεωρείς οτι είναι fake το review?

Τα 150 watt system power θα ίσχυαν αν έτρεχες game του 2001 ή κάτι τέτοιο. Δεν είναι λογικά.

Στο prime 95 small fft έχω package power κοντά στα 93 watt. Όσο και σε encoding. Σε games ακόμα και multihtreaded είναι σίγουρα κάτω από 85. Υπάρχει και prime95 maximum consumption test που χτυπάει ~95 watt.

Τα αποτελέσματα φαίνονται πολύ περίεργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6700K 4,5Ghz , asus z170e

Τώρα δοκίμασα το prime95 και πήρα 91watt package power. Το 93 που θυμόμουν ήταν από 4,6 Ghz. Και πάλι δεν αλλάζει κάτι.

Σημειωτέον το package αναφέρεται σε cpu μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε pirmen56, γιατί δεν τα βάζεις τα λίνκζ και την γνώση στο θέμα που άνοιξες;

 

Γιατί δεν έχει καμία σχέση με gaming μήπως; Ό,τι γράφουμε τώρα είναι σχολιασμός σε ποστ του Ater-Ra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος για αυτό?

Γιατί εδώ

αναφέρονται πολλές μνήμες και με 3200, και σε πολλά dimm

Λέει....supported speed with ryzen cpu,ναι σίγουρος είμαι,εσύ ξαναδεστο.μεχρι 2666 πάνε τα δύο slot-dimm.μακαρι να πήγαινε 3200,θα την είχα πάρει!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλες όμως και avx Mcrae. Λογικά θα είσαι ανάμεσα σε 90 και 100 ανάλογα με ρολόγια και τάσεις που τρέχεις.

επίτηδες το έβαλα για να δώ τα μέγιστα,και πάλι πολύ λιγότερο από τα 150 που λέει. σε αυτό,είπα και πριν,φαίνεται να έχεις δίκιο,τα σωστά να λέγονται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...