Προς το περιεχόμενο
AMD Επεξεργαστές & AM4 socket

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο 1700 από το γαλλικό αμαζον κανονικά κοστίζει 309 με δωρεάν μεταφορικά μάλιστα...αξίζει πιστεύω σαν τιμή...τι λέτε;

• Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 14,5k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Βρε βρε βρε!!!

Be right back   

Αναφορά για την παρελκυστική τακτική που ασκείς στην πορεία και στο νόημα του thread. Γιατί θες να μας το χαλάσεις ρε φίλε? Έλεος δηλαδή. Στην τελική γιατί δεν έχεις το θάρρος να ποστάρεις με τον ma

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλα μάλλον θα έπρεπε να το αναφέρω στις προσφορές αλλα για οποιον ενδιαφέρεται ο 1700Χ στα 371€ (391€ μαζί με τα μεταφορικά) και ο 1700 στα 310€ απο amazon Γαλλίας

https://www.amazon.fr/gp/aw/d/B06X3W9NGG/ref=mp_s_a_1_1?__mk_fr_FR=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&qid=1489989103&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=1700x&dpPl=1&dpID=31r2LuwtwXL&ref=plSrch

Τόση μεγάλη διαφορά έχουμε στο ΦΠΑ? Μολις πας καλάθι και διαβασει χωρα αποστολής η τιμή γίνεται 383€ +7€ τα κανονικά μεταφορικά. Εγω ειμαι Αγγλία και αμα το βάλω να σταλθει σε εμενα η τιμή δεν αλλάζει καθόλου κανονικά θα δείχνει 371€ για τον 1700X.

20% η Γαλλία.

€371 χωρίς το 20% = €309

€309 και 24% (Ελλάδα) = €383

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Λέει....supported speed with ryzen cpu,ναι σίγουρος είμαι,εσύ ξαναδεστο.μεχρι 2666 πάνε τα δύο slot-dimm.μακαρι να πήγαινε 3200,θα την είχα πάρει!

Ναι νια δίκιο έχεις. Οπότε τι επιλογές μένουν  σε μητρικές για να παίξουμε μνημες 3200?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καταρχάς είμαι ήδη σε 4κ.

Μου ανέφερες 2 games όπου watchdogs 2 δεν έχω παίξει οπότε δεν εκφέρω γνώμη και bf1 μόνο σε multi κινήται το CPU στο 75 - 80%

Μήπως να μιλήσουμε και για τα υπόλοιπα χιλιάδες games που ο 7700k τα ξεπεταει για πλάκα;

Οπότε για να απαντήσω στο ερώτημά σου ναι με βγάζει για 3 gpu δηλαδή χοντρικά μία 7ετια.

Επίσης αυτό με τα πολυνηματικα games το ακουγαμε από το 2010 και ακόμα το περιμένουμε.

Δεν λέω υπάρχουν 5 με 6 τίτλοι που εκμεταλλεύονται όσους πυρήνες τους ρίξεις.

Την παλευεις? Σου πα εγω οτι σε ολα τα games βαραει 100ασταρια ρε παλικαρι μου? Ειπα οτι ηδη υπαρχουν games που βαραει 100αρια. Τι δεν καταλαβενεις? Τι χρωμα να το ζωγραφισω? Αντε, σε 7 χρονια ελα με την 1380 σου or whatever να δουμε ποσο καλα την παει ο 7700

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Την παλευεις? Σου πα εγω οτι σε ολα τα games βαραει 100ασταρια ρε παλικαρι μου? Ειπα οτι ηδη υπαρχουν games που βαραει 100αρια. Τι δεν καταλαβενεις? Τι χρωμα να το ζωγραφισω? Αντε, σε 7 χρονια ελα με την 1380 σου or whatever να δουμε ποσο καλα την παει ο 7700

Καλά μην τρελενεσαι κ όλας....

Σιγά τα παιχνίδια που έχουμε...

Χθες έβαλα το homefront με όλα στα τέρματα και ο 8350 δεν το κατάλαβε και καθόλου...

Ακόμα και ένας 2600Κ που είναι κ αυτός παλιός μία χαρά κρατάει ακόμα.

Γιαυτό λέω συνέχεια ότι δεν πρέπει να μας απασχολεί τόσο πολύ το gaming στους ryzen , σιγά τις διαφορές που έχουν απ τους ιντελ στα παιχνίδια...

Και αυτή η κατάσταση με το gaming θα κρατήσει για αρκετά χρόνια ακόμα, και κάρτες γραφικών που βγαίνουν συνέχεια στο άκυρο πάνε κ αυτές....

Ας είναι καλά το μάρκετινγκ στο 4Κ το οποίο δεν υπάρχει πουθενά.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ο 1700 από το γαλλικό αμαζον κανονικά κοστίζει 309 με δωρεάν μεταφορικά μάλιστα...αξίζει πιστεύω σαν τιμή...τι λέτε;

8 πυρηνες 309 ευρω.
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Παιδιά, επειδή δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ τις τελευταίες ημέρες, και το θέμα φούσκωσε κατά 70 σελίδες ( :shock:  :shock:  :shock: ), υπάρχει κάποια εξέλιξη άξια λόγου;

BIOS update βγήκανε για τις RAM;

Το "θέμα" με τα Win10 έγινε acknowledged; Θα ασχοληθεί κανείς ή "δεν υπάρχει θέμα";

Από μητρικές με μια πρόχειρη ματιά δεν είδα πολλά πράγματα... Η AsRock πού είναι;

Οι μικρότεροι πότε βγαίνουν;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Παιδιά, επειδή δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ τις τελευταίες ημέρες, και το θέμα φούσκωσε κατά 70 σελίδες ( :shock: :shock: :shock: ), υπάρχει κάποια εξέλιξη άξια λόγου;

BIOS update βγήκανε για τις RAM;

Το "θέμα" με τα Win10 έγινε acknowledged; Θα ασχοληθεί κανείς ή "δεν υπάρχει θέμα";

Από μητρικές με μια πρόχειρη ματιά δεν είδα πολλά πράγματα... Η AsRock πού είναι;

Οι μικρότεροι πότε βγαίνουν;

Θα αργήσουν πολύ τα πράγματα ακόμα....

Μετά το Πάσχα θα αρχίσει η κατάσταση να στρώνει....

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εγω λεω πως θα γυρισουμε απο τα μπανια για να εχουν βγει ολοι οι ryzen να βγει και μπολικο πραμα απο μητρικες και φυσικα να τους ξεζουμισουν στα τεστ.

Παντως ηδη εταιριες αεροψυξης και υδροψυξης βγαζουν βασεις για AM4 μητρικες αρα ενας που εχει μια καλη ψυξη ισως να περιμενει λιγο απο το να την σκοτωσει για να παρει αλλη.

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Προσωπικά έχω ενθουσιαστεί με τους Ryzen αλλά μέχρι να οριμάσει η νέα αρχιτεκτονική (μέχρι τα νέα revision δηλαδή) θα παραμείνω με τον 6700Κ μιας και με καλύπτει ακόμα.

Πιος να μου το'λεγε ότι με τα λεφτά που έσκασα να πάρω τον 6700Κ (390Ε) παίρνω έναν cpu ίδιων επιδόσεων +4 πυρήνες παραπάνω... :o

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Οσοι εχουν καλο υπολογιστη η γνωμη μου ειναι να κατσουν στα αυγα τους για τουλαχιστον ενα χρονο ακομα και αυτοι που η δεν εχουν καθολου η ηδη ηθελαν να κανουν αναβαθμιση υπομονη να ωριμασουν τα πραγματα.

Τι να πω και εγω που ειμαι με τον core 2 duo του γιου μου και τις περισσοτερες φορες χαζευω στο ιντερνετ με το Doogee Y6 MAX που εχω :lol:

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αν αγοράσετε Ryzen, αποφύγετε την Asus Crosshair 6 Hero. Έχει την ροπή να ρίχνει 1.7v στους X (1700X/1800X) από το πουθενά και να τους καίει.

Όπως έκανε και τον δικό μου, αλλά και πολλούς άλλους :(

Μια επίσκεψη στο OCNET ή επίσημα φόρουμ και θα δείτε σε τί αναφέρομαι.

Τα ίδια βασικά που έκανε και η RVE Χ99 πέρυσι, και έκαψε κάμποσους Broadwell-E.

Αλλά όπως λένε και στα Asus forums

"The first rule of the Asus spontaneous overvoltage club is you don't talk about the Asus spontaneous overvoltage club"

• Like 5
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Προσωπικά έχω ενθουσιαστεί με τους Ryzen αλλά μέχρι να οριμάσει η νέα αρχιτεκτονική (μέχρι τα νέα revision δηλαδή) θα παραμείνω με τον 6700Κ μιας και με καλύπτει ακόμα.

Πιος να μου το'λεγε ότι με τα λεφτά που έσκασα να πάρω τον 6700Κ (390Ε) παίρνω έναν cpu ίδιων επιδόσεων +4 πυρήνες παραπάνω... :o

Να κ μία αντικειμενική απάντηση από χρήστη με ιντελ επεξεργαστή !!!

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αν αγοράσετε Ryzen, αποφύγετε την Asus Crosshair 6 Hero. Έχει την ροπή να ρίχνει 1.7v στους X (1700X/1800X) από το πουθενά και να τους καίει.

Όπως έκανε και τον δικό μου, αλλά και πολλούς άλλους :(

Μια επίσκεψη στο OCNET ή επίσημα φόρουμ και θα δείτε σε τί αναφέρομαι.

Τα ίδια βασικά που έκανε και η RVE Χ99 πέρυσι, και έκαψε κάμποσους Broadwell-E.

Αλλά όπως λένε και στα Asus forums

"The first rule of the Asus spontaneous overvoltage club is you don't talk about the Asus spontaneous overvoltage club"

Μπραβο και εχει και 300 ευρωπουλα. :lol:

Εμενα σε αντιθεση ο επεξεργαστης εχει βγαλει off δυο μητρικες και παραλιγο και τριτη. :P

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.