Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@Τhe_Blade γιατι οχι απο Ελλάδα στο Skroutz βλεπω παρόμοιες τιμές;;

 

Μόλις εμφανίστηκε στο Skroutz και αυτή η μητρική Biostar X370GT5 (δεν με τρελαίνει απο εμφάνιση)

Αυτη ειναι η πιο φτηνη Χ370 της Biostar , εχει αλλα δυο μοντελα πιο ομορφα,και ολα της τα motherboard μαζι και το δικο μου το B350GT5 που μου το εφεραν σημερα (θα παραλαβω αργοτερα προς το βραδακι)εχουν led ρυθμισεις. Αν ηξερα οτι το 370 αρχιζει απο 160 ευρω μονο,θα επαιρνα αυτο,τωρα πηρα το B350GT5 που μου ηρθε στα 135 ευρω. :(

 

Να εδω μπορεις να δεις τα αλλα 2 X370 που εχουν βγαλει :

 

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/socket.php?S_ID=24&Series=RACING

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι η πιο φτηνη Χ370 της Biostar , εχει αλλα δυο μοντελα πιο ομορφα,και ολα της τα motherboard μαζι και το δικο μου το B350GT5 που μου το εφεραν σημερα (θα παραλαβω αργοτερα προς το βραδακι)εχουν led ρυθμισεις. Αν ηξερα οτι το 370 αρχιζει απο 160 ευρω μονο,θα επαιρνα αυτο,τωρα πηρα το B350GT5 που μου ηρθε στα 135 ευρω. :(

 

Να εδω μπορεις να δεις τα αλλα 2 X370 που εχουν βγαλει :

 

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/socket.php?S_ID=24&Series=RACING

 

 

Ειδες που λεμε υπομονηηηηηηη..... Ακομα δεν το πηρες που λεμε και κατευθειαν κατι σε ξενερωσε! :ph34r:

 

ΥΓ. Η κ@βλα ειναι κ@βλα ομως... Δεν αντιλεγω! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Τhe_Blade γιατι οχι απο Ελλάδα στο Skroutz βλεπω παρόμοιες τιμές;;

 

Μόλις εμφανίστηκε στο Skroutz και αυτή η μητρική Biostar X370GT5 (δεν με τρελαίνει απο εμφάνιση)

 

Δυστυχώς Ελληνικά μαγαζιά = εγγύηση μπουζούκι

 

(μόνο το e-shop μου έχει ξηγηθεί σχετικά οκ τελευταία, απίστευτο και όμως αληθινό)

 

Στο amazon αν οι μνήμες δεν παίξουν 3200 τις στέλνω πίσω και μου δίνουν τα χρήματα με τη μία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bening Σκέψου όμως Gigabyte & Asus στα περίπου ίδια λεφτα φαίνονται ποιο καλές 

Για το Β350 λες η γενικα? Κοιτα απο εμπειρια γιατι ασχολουμαι αρκετα,δηλαδη φτιαχνω μηχανηματα σαν χομπυ,για μαθητες ,γνωστους και φιλους μου (καθηγητης Αγγλικων ειναι το επαγγελμα μου)η Asus δεν βγαζει εδω και αρκετα χρονια καλες μητρικες για το budget section της αγορας ενω η gigabyte δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη επισης για amd. (Για intel ειναι καλες οι gigabyte.)Μιλαω παντα για μητρικες το πολυ μεχρι 130 ευρω.Στις ακριβες τους μητρικες ειναι ενταξει,μια χαρα. Σε μητρικες μεχρι 130 ευρω θα επαιρνα Asrock, που ειναι πολυ καλο vfm αλλα εδω και λιγα χρονια που δοκιμασα Biostar και για intel και για amd, τις βρηκα πολυ καλες και σταθερες,με καπως καλυτερη κατασκευη σαν υλικο απο Asrock. Επισης ρωτησα φιλους μου απο εξωτερικο που ασχολουνται και αυτοι με το να φταχνουν pc και μου ειπαν οτι ειναι πολυ ανθεκτικες και δεν χαλανε ευκολα.

 

Μετα ειναι οτι ηθελα να δοκιμασω και κατι διαφορετικο,εχω βαρεθει να αγοραζω συνεχως απο τις ιδιες εταιριες. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς Ελληνικά μαγαζιά = εγγύηση μπουζούκι

 

(μόνο το e-shop μου έχει ξηγηθεί σχετικά οκ τελευταία, απίστευτο και όμως αληθινό)

 

Στο amazon αν οι μνήμες δεν παίξουν 3200 τις στέλνω πίσω και μου δίνουν τα χρήματα με τη μία...

Μου αρέσει η σιγουριά σου.

Για τις μνήμες εννοώ, μήπως να τους κάνεις και μία ερώτηση εάν δεν πιάσει και το CPU τα 4100 να τον στείλεις πακέτο;

 

Όσο για το κομμάτι με bold, οκ ούτε εγώ έχω να πω τα καλύτερα λόγια για ελληνικά καταστήματα αλλά είμαι ευχαριστημένος από το εξωτερικό.

Βέβαια εάν κρίνω τις απαιτήσεις σου μάλλον τα παραλές ;)

 

Και τέλος μιας και μας διαβάζουν και άτομα που μπαίνουν για να μάθουν πέντε πράγματα:

Ακόμη και να είναι οι μνήμες στο QVL από την στιγμή που η ταχύτητα τους είναι με OC δεν πας εσύ να χτυπάς τον κ..ο σου κάτω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει η σιγουριά σου.

Για τις μνήμες εννοώ, μήπως να τους κάνεις και μία ερώτηση εάν δεν πιάσει και το CPU τα 4100 να τον στείλεις πακέτο;

 

άλλο αυτό στο κουτί δεν γράφει 4.1, για τις μνήμες πάντως είναι 100% αυτό που σου λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο αυτό στο κουτί δεν γράφει 4.1, για τις μνήμες πάντως είναι 100% αυτό που σου λέω.

Ναι αδερφέ ότι πεις!!! Χατήρι δεν χαλάμε.

Το έχω πει και σε άλλους πετάει ο γάιδαρος; Πετάει.

Ένα link μπορώ να έχω για το 100% γιατί έτσι...

http://www.cpu-world.com/CPUs/Zen/AMD-Ryzen%207%201800X.html οτιδήποτε άλλο πάνω από το νούμερο του κατασκευαστή είναι OC.

Στο χωριό μου έτσι ήταν πάντα και στα μπλε και στα κόκκινα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αδερφέ ότι πεις!!! Χατήρι δεν χαλάμε.

Το έχω πει και σε άλλους πετάει ο γάιδαρος; Πετάει.

Ένα link μπορώ να έχω για το 100% γιατί έτσι...

 

Δεν έχω λόγο να πω ψέματα, τι θα κερδίσω.

 

Τα τελευταία 5 χρόνια αγοράζω 90% από αμαζον.

 

Το "Ο Πελάτης έχει πάντα δίκιο" το έχουν  για θρησκεία.

 

τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

άλλο αυτό στο κουτί δεν γράφει 4.1, για τις μνήμες πάντως είναι 100% αυτό που σου λέω.

4,1 με το xfr σε ένα πυρήνα και με επαρκή ψύξη, όσο για της μνήμες ξανά κάνε μια ερώτηση γιατί οτιδήποτε θεωρείται oc δεν το καλύπτει καν η εγγύηση, αν πέσεις σε κουτσό imc όσο και να φωνάζεις μπορεί να μην δεις 3,2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βέβαια τι να πεις ότι πήρες μνήμες που δεν είναι καν μέσα στο QVL σιγά το πράγμα.

Ατιμε με έκανες και γέλασα.....

4,1 με το xfr σε ένα πυρήνα και με επαρκή ψύξη, όσο για της μνήμες ξανά κάνε μια ερώτηση γιατί οτιδήποτε θεωρείται oc δεν το καλύπτει καν η εγγύηση, αν πέσεις σε κουτσό imc όσο και να φωνάζεις μπορεί να μην δεις 3,2

Αφού σου λέει ο πελάτης έχει πάντα δίκαιο τι δεν καταλαβαίνεις και εσύ;

Το QVL πάλι ο Ελληνας νομίζει ότι είναι διαφημιστικό ;)

Εάν υπήρχε έστω και μία περίπτωση δηλαδή ν τις αλλάξουν με το που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΗΣ MSI χάνεται και αυτή η ελπίδα.

Ο κουτοπόνηρος Έλληνας όμως έχει λύση για όλα, κάπως έτσι και με άλλα δεν θέλει κανείς να στείλει Ελλάδα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βέβαια τι να πεις ότι πήρες μνήμες που δεν είναι καν μέσα στο QVL σιγά το πράγμα.

Ατιμε με έκανες και γέλασα.....

 

Επιμένεις δηλαδή;

 

Πόση εμπειρία έχεις από amazon;

 

Δεν τους απασχολεί καν σε ποια μητρική χρησιμοποιείς το προϊόν.

 

Είμαστε off-topic χωρίς λόγο.

 

Αν τύχει και δεν παίζουν όπως θέλω θα σου στείλω το return receipt (και το refund confirmation). ;)

Ο κουτοπόνηρος Έλληνας όμως έχει λύση για όλα, κάπως έτσι και με άλλα δεν θέλει κανείς να στείλει Ελλάδα!!!

 

όχι κακές κουβέντες παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic μάλιστα.

Είναι το νέο κόλπο όταν δεν έχουμε να πούμε τίποτα.

Η παραπληροφόρηση που κάνεις δεν είναι off topic αντίθετα το τι πήρες μάλλον είναι.

Εκτός και αν θεωρείς νέο να διαβάζουμε το τι πήρε ο καθένας εδώ. Πάρτε το καλό κάνε κάνα bench και γράψε εντυπώσεις, αυτό ναι θα ήταν νέο.

Όσο για την εμπειρία μου τι να σου πω τώρα, εγώ άσχετος είμαι....Τι ξέρω....

Επιμένεις δηλαδή;

 

Πόση εμπειρία έχεις από amazon;

 

Δεν τους απασχολεί καν σε ποια μητρική χρησιμοποιείς το προϊόν.

 

Είμαστε off-topic χωρίς λόγο.

 

Αν τύχει και δεν παίζουν όπως θέλω θα σου στείλω το return receipt (και το refund confirmation). ;)

 

 

όχι κακές κουβέντες παρακαλώ.

Εάν θεωρείς τον εαυτό σου σε αυτή την μερίδα μπορείς να κάνεις report, άσχετα που ξέρεις πολύ καλά (εφόσον έχεις εμπειρία από αγορές εξωτερικού) τι έκαναν πολλοί ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...