Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είπα ότι η amd θα ρίξει τις τιμές ?

 

50 $ κάτω ο Ryzen 1700x, από 399 $ στα 349 $

 

http://www.microcenter.com/site/content/Ryzen.aspx?utm_source=eNews%2020170307&utm_medium=email&utm_campaign=E4136&MccGuid=50D0ABCD-0189-4443-9863-9E3FD0F676DD

 

Market share στους server cpu, η intel έχει 99 %, so ο naples πάει για ξάπλες :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι η amd θα ρίξει τις τιμές ?

 

50 $ κάτω ο Ryzen 1700x, από 399 $ στα 349 $

 

http://www.microcenter.com/site/content/Ryzen.aspx?utm_source=eNews%2020170307&utm_medium=email&utm_campaign=E4136&MccGuid=50D0ABCD-0189-4443-9863-9E3FD0F676DD

 

Market share στους server cpu, η intel έχει 99 %, so ο naples πάει για ξάπλες :P

 

 

Τα naples έχουν ήδη ξεπουλήσει πριν καν βγουν. ..... 

 

Το τι ποσοστό θα πετύχει η amd , έχει να κάνει με το πόσα θα μπορέσει να παράξει.... 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι η amd θα ρίξει τις τιμές ?

 

50 $ κάτω ο Ryzen 1700x, από 399 $ στα 349 $

 

http://www.microcenter.com/site/content/Ryzen.aspx?utm_source=eNews%2020170307&utm_medium=email&utm_campaign=E4136&MccGuid=50D0ABCD-0189-4443-9863-9E3FD0F676DD

 

Market share στους server cpu, η intel έχει 99 %, so ο naples πάει για ξάπλες :P

Για να καταφέρει να μπει στα server market η AMD θα πρεπει να προσφερει ανταγωνιστηκα προιοντα για 2-3 χρονια πριν αρχισει να πουλαει μαζικα. Οι εταιριες δεν ειναι consumers και θα αλλαξουν οταν πρεπει να αλλαξουν για πολλους λογους οχι επειδη βγηκε κατι καλυτερο. Με εξαιρεση την αγορα της Κινας που οι Xeon δεν εξαγονται λογο ban απο  την κυβερνηση της USA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχόλιο για την πτώση τιμών ? :P

 

Συγγνώμη για το παρακάτω σχόλιο και ειδικότερα για τα κάπως εριστικά αν και κατά έμμεσο τρόπο λεγόμενά μου αλλά θέλω ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα, εξού και ο παρακάτω τρόπος γραφής μου.

 

Μην σε δούμε με ryzen στο τέλος μόνο καημένε μου που μου είσαι συνέχεια με την "καλή" κουβέντα στο στόμα και emoticon με "γελάκι". Να δω τι emoticon θα μπει όταν βγουν bios fixes, πόσο πιο αποτυχημένη αγορά θα τους χαρακτηρίσεις και λοιπά. Αυτό έλειπε να ζητάμε και τα ρέστα και να παραπονιόμαστε που η amd έβγαλε επιτέλους μια ολοκληρωμένη και ανταγωνιστική πλατφόρμα προς τα x99 intel με τα μισά λεφτά, είπαμε είναι καλό πράγμα ο ανταγωνισμός για τις τσέπες μας μιας και θα υπάρχουν επιλογές.

 

Καινούρια πλατφόρμα είναι, μένουν bios fixes και κατάλληλο developing στα games για να πατήσουν καλά οι ryzen, πόσες φορές πρέπει να ξαναλέμε τα ίδια ; Καλό θα ήταν αν δεν σου αρέσουν οι ryzen από το να κουράζεις και τους υπόλοιπους συν εμένα που μας ενδιαφέρει το θέμα καλύτερα αποχώρησε από το thread, κανείς δεν σε ανάγκασε να ασχοληθείς και ούτε μας ενδιαφέρει ο καημός σου. Αν είναι να συμμετάσχεις και να κάνουμε σοβαρή συζήτηση πολύ ευχαρίστως, αλλά ρε αδερφέ κούρασες να πούμε όλη την ώρα με την κατάκριση ειλικρινά.

 

Και για να ξηγιόμαστε, κανείς δεν σε κατακρίνει επειδή έχεις λίγα μηνύματα ή επειδή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, απλά πάρε την συζήτηση στα σοβαρά για να σε πάρουμε και εμείς, αν έχω άδικο πες μου. Θα σου άρεσε ας πούμε κάποιος στην καθημερινότητά σου να σε κατακρίνει σε κάθε τι που κάνεις ; Δεν νομίζω και από την στιγμή που ξέρεις την απάντηση πράξε ορθά επιτέλους, ποτέ δεν είναι αργά :).

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδαμε το infinity fabric connection μεταξύ δύο napples και radeon instinct! Άντε να δούμε πως θα το πλασσάρουν μαρκετιστικα για Ryzen+Vega χωρίς να τσαντιστούν οι κάτοχοι επεξεργαστών Via kai Cyrix κτλ..Καταλάβατε για ποιους θέλω να πω!Δεν θέλω να κλείσει και αυτό το νήμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχόλιο για την πτώση τιμών ? :P

Κανένα. Το microcenter πάντα κάνει μεγάλες εκπτώσεις σε συγκεκριμένα εξαρτήματα για να σε κάνει να πας στο μαγαζί μιας και όλα αυτά γράφουν

 

IN-STORE ONLY / LIMIT 1

 

Επίσης είναι τόσο ηλίθιοι στο Newegg και στο amazon που δεν θέλουν να πουλήσουν για αυτό δεν το ρίχνουν... :rolleyes:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...