Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μερικές φορές...άμα σε πάει η λοταρία...

mFtrIpM.png

 

Όταν θα είναι να τον αγοράσω και εγώ, θα σε φωνάξω να διαλέξεις εσύ για μένα.. Πωωω πολύ ωραίος, μπράβο!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μερικές φορές...άμα σε πάει η λοταρία...

 

mFtrIpM.png

 

Με B350 παρακαλώ.

http://valid.x86.fr/aqtazc

Ωραίος!! το voltage το διαβάζει σωστά? Για ρίξε και ένα cinebench 15 να μας πέσουν τα μάτια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές φορές...άμα σε πάει η λοταρία...

 

mFtrIpM.png

 

Με B350 παρακαλώ.

http://valid.x86.fr/aqtazc

Εκτός από screenshot cpuz είναι stable σε τίποτα άλλο;

 

Βασικά κι εσύ έχεις. Browser, antivirus, cloud, steam ή και άλλα πολλά που έχουμε όλοι πλέον ανοιχτά.

Ναι, όντως έχω, αλλά δεν βλέπω να πιάνουν πάνω από 5-6-7%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

what the hell.............

Οπως παντα φοβερα ενδιαφεροντα αυτα τα γραφηματα. Ποιος δεν θα παει να δωσει 900-1000ευρω για καρτα γραφικων για να παιζει σε Monitor των 150ευρω. Ειναι κυριολεκτικα κριμα σε τεχνολογικα forum να ανεβαινει το καθε ακυρο γραφημα .....

 

Το Far Cry primal ψηφιστηκε ενα απο τα χειροτερα optimized παιχνιδια του 2016

http://www.dsogaming.com/news/here-are-the-five-most-unoptimized-pc-games-of-2016/

Το deus ex απο τα πιο unoptimised παιχνιδια του 2015.

 

Μπραβο στο site που ''ενημερωνει'' σωστα τον κοσμο....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Biostar έβγαλε ήδη αναβαθμίσεις BIOS, ακόμη και για τις μητρικές με AMD Β350.

Περιέργως, δεν έβγαλε για το μικρότερο μοντέλο με Χ370 (X370GT3) και με Β350 (Hi-Fi B350S1).

 

H Asrock έχει ανεβάσει για όλες, πλην της μικρότερης με AMD B350 (AB350M-HDV).

 

Οι Asus, Gigabyte και MSI δεν έχουν ανεβάσει BIOS μετά την κυκλοφορία των Ryzen.

 

https://www.kitguru.net/components/motherboard/matthew-wilson/update-asrock-and-gigabyte-x370-boards-coming-biostar-delayed-by-bios-issues/

 

Γλέντι τελείως το θέμα με τα motherboards την διαθεσιμότητα και τα BIOS όπως τα λέει το άθρο όσο για την ASUS έχει θέματα  με την Crosshair VI Hero και το τελευταίο BIOS !!! ακούγονται φήμες για νέο revision ότι θα βγει σύντομα.

Aλλοι γυρνάνε πίσω τις ASUS μητρικές γιατί δε πάνε οι ram πάνω από τα 2133mhz παρότι είναι πιστοποιημένες οι ram ότι πάνε.

 

Εντέλει όσοι περιμένουμε τους R5 την καλύτερη δουλειά κάνουμε μέχρι τότε πιστεύω θα χουν λυθεί τα θέματα με τα motherboad βλέπω να έρχονται πολλά με νέα revisions με διορθώσεις, ελπίζω τα Windows 10 να πάρουν patches μέχρι τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές φορές...άμα σε πάει η λοταρία...

 

mFtrIpM.png

 

Με B350 παρακαλώ.

http://valid.x86.fr/aqtazc

Πετας μια φωτό και εξαφανιζεσαι ??? Και μας αφήνεις με τα σάλια στο πατωμα :-D

Καλοδουλευτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως παντα φοβερα ενδιαφεροντα αυτα τα γραφηματα. Ποιος δεν θα παει να δωσει 900-1000ευρω για καρτα γραφικων για να παιζει σε Monitor των 150ευρω. Ειναι κυριολεκτικα κριμα σε τεχνολογικα forum να ανεβαινει το καθε ακυρο γραφημα .....

 

Το Far Cry primal ψηφιστηκε ενα απο τα χειροτερα optimized παιχνιδια του 2016

http://www.dsogaming.com/news/here-are-the-five-most-unoptimized-pc-games-of-2016/

Το deus ex απο τα πιο unoptimised παιχνιδια του 2015.

 

Μπραβο στο site που ''ενημερωνει'' σωστα τον κοσμο....

 

 

 

Και τι θες να πείς με αυτό; Τα Far Cry Primal & Deus Ex μια χαρά optimized είναι ακόμα και εγώ με το σαπάκι που έχω μια χαρά τα απόλαυσα στα High γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι θες να πείς με αυτό; Τα Far Cry Primal & Deus Ex μια χαρά optimized είναι ακόμα και εγώ με το σαπάκι που έχω μια χαρά τα απόλαυσα στα High γραφικά.

Ενταξυ αφου το λες εσυ οτι ειναι optimized τι παραπανω να πουμε εμεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξυ αφου το λες εσυ οτι ειναι optimized τι παραπανω να πουμε εμεις.

 

 

 

Τι θες να πείς δεν μας είπες όμως. Γιατί εγώ βλέπω οτι βγάζεις άκυρα τα γραφήματα επειδή στα πιο πολλά προηγείται ο Ryzen. Άσε που αναφέρεσαι στο DSOG. Αυτό απο μόνο του είναι ανέκδοτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θες να πείς δεν μας είπες όμως. Γιατί εγώ βλέπω οτι βγάζεις άκυρα τα γραφήματα επειδή στα πιο πολλά προηγείται ο Ryzen. Άσε που αναφέρεσαι στο DSOG. Αυτό απο μόνο του είναι ανέκδοτο.

Αυτο που θελω να πω το εγραψα ξεκαθαρα νομιζω.

Ειδες πουθενα να εβγαλα ακυρα τα γραφηματα?

Ειπα οτι πολυ απλα σε παιχνιδια που εχουν προβληματα/θεματα αποδοσης οπως ορισμενα απο τα παραπανω,και βασιζονται κυριως στην καρτα γραφικων ποιο το νοημα να τρεχουν σαν benchmarks για επεξεργαστες?

 

Τα open world παιχνιδια ειναι αυτα που τις περισσοτερες φορες ζοριζουν τους επεξεργαστες περισσοτερο και ολως τυχαιως τα περισσοτερα site δεν τρεχουν τετοια benchmarks παρα για το GTA V οποτε το θυμουνται.

 

Οσο για το σχολιο σου για το DSOG απλα θα το προσπερασω.Ουτως ή αλλως οι επιλογες του εν λογω site συμφωνουν με τις εμπειριες του κοινου.

 

Επισης επειδη μαλλον εχει χαθει η φωνη της λογικης,δηλαδη θελεις να μου πεις εσυ οτι υπαρχει κοσμος που θα δωσει 600ευρω για επεξεργαστη,900ευρω για καρτα γραφικων (και γενικα για ολο το υπολοιπο συστημα πανω απο 2-2.500ευρω)και θα εχει monitor 120-150ευρω για να τον ενδιαφερουν αυτα τα γραφηματα? Ειναι ο βαρβατος 1800x επεξεργαστης(εστω απο πλευρας κοστους)για 1080p gaming.Θα τρελαθουμε τελειως δηλαδη? 

 

Τελος εσυ θεωρεις δηλαδη οτι ειναι μπροστα επεξεργαστης που κοστιζει τα διπλασια χρηματα σχεδον(απο τον i7 7700k)?Εσυ συνηθως τις συγκρισεις στους επεξεργαστες(και στις καρτες γραφικων)ηξερα οτι πηγαιναν παντα σε συναρτηση με το κοστος.

Δεν ειναι τυχαιο που οι περισσοτεροι περιμενουν τους φθηνοτερους ryzen να βγουν να δουν πως θα τα παμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θελω να πω το εγραψα ξεκαθαρα νομιζω.

Ειδες πουθενα να εβγαλα ακυρα τα γραφηματα?

Ειπα οτι πολυ απλα σε παιχνιδια που εχουν προβληματα/θεματα αποδοσης οπως ορισμενα απο τα παραπανω,και βασιζονται κυριως στην καρτα γραφικων ποιο το νοημα να τρεχουν σαν benchmarks για επεξεργαστες?

 

Τα open world παιχνιδια ειναι αυτα που τις περισσοτερες φορες ζοριζουν τους επεξεργαστες περισσοτερο και ολως τυχαιως τα περισσοτερα site δεν τρεχουν τετοια benchmarks παρα για το GTA V οποτε το θυμουνται.

 

Οσο για το σχολιο σου για το DSOG απλα θα το προσπερασω.Ουτως ή αλλως οι επιλογες του εν λογω site συμφωνουν με τις εμπειριες του κοινου.

 

Επισης επειδη μαλλον εχει χαθει η φωνη της λογικης,δηλαδη θελεις να μου πεις εσυ οτι υπαρχει κοσμος που θα δωσει 600ευρω για επεξεργαστη,900ευρω για καρτα γραφικων (και γενικα για ολο το υπολοιπο συστημα πανω απο 2-2.500ευρω)και θα εχει monitor 120-150ευρω για να τον ενδιαφερουν αυτα τα γραφηματα? Ειναι ο βαρβατος 1800x επεξεργαστης(εστω απο πλευρας κοστους)για 1080p gaming.Θα τρελαθουμε τελειως δηλαδη? 

 

Τελος εσυ θεωρεις δηλαδη οτι ειναι μπροστα επεξεργαστης που κοστιζει τα διπλασια χρηματα σχεδον(απο τον i7 7700k)?Εσυ συνηθως τις συγκρισεις στους επεξεργαστες(και στις καρτες γραφικων)ηξερα οτι πηγαιναν παντα σε συναρτηση με το κοστος.

Δεν ειναι τυχαιο που οι περισσοτεροι περιμενουν τους φθηνοτερους ryzen να βγουν να δουν πως θα τα παμε.

 

 

 

Το Far Cry Primal open world είναι. Σωστά βάζουν τις 1080p αναλύσεις μιας και οι περισσότεροι σε αυτήν παίζουν. Δηλαδή αποκλείεται εγώ αργότερα να κάνω αναβάθμιση και να αλλάξω μόνο τον πύργο γιατί μπορεί να μην έχω λεφτά ΚΑΙ για οθόνη, μιας και μιλάμε υποθετικά; Και ναι προσωπικά το DSOG δεν το θεωρώ σοβαρό site μιας και έχει όλα κι όλα δύο συστήματα για να κάνει test.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αγορα επεξεργαστη αυτο που ενδιαφερει την ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ των χρηστων ειναι δυο πραγματα

Επιδοσεις\αναλογως τιμης (best value mοney) και ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ

Το να δινεις 400 η 500 ευρω μονο για παιχνιδια η να μην χρησιμοποιεις τον επεξεργαστη  για ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ειναι ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ , αφου με τα μισα λεφτα η κατι λιγοτερο κανεις την ιδια ακριβως δουλεια 

Θεωρω οτι οι περισσοτεροι που θα προτιμησουν AMD θα αγορασουν τα μοντελα της σειρας 1500 - 1600

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...