Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χάλασαν όλα ή η hydro είναι ΤΟΣΟ γαμάτη(με την Η60 ειχα 47-50)

 

Εμενα είναι στους ~35 C με pstates (δηλαδή downvolting στα 0.800mv περίπου και 1.5GHz) και την Wraith Spire οποτε λογικό μου φαίνεται. Σε idle δεν ζεσταίνονται πολύ. Σε load άμα τους δώσεις αρκετή τάση βλέπεις 70-80 C.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με όλο τον σεβασμό αλλά πολύ χολη προς ιντελ μεριά. Οκ τα είπαμε μία,δυο,τρεις φορές νομίζω φτάνει. Επίσης δεν το γνώριζα ότι ο καθένας που θα αγοράσει ότι αγοράσει με δικά του χρήματα θα δώσει αναφορά κιόλας τι θα πάρει η ότι αυτό θα είναι κατακριτέο η για γέλια λες και δίνει 3000 για να παίζει tetris. Καλά κάνει και περνάει αυτά που περνάει η ιντελ αλλά πολύ κόμπλεξ παρατηρώ στο παρόν θέμα από ορισμένους κατ επανάληψη.

Ενω οι δικοι σας ειναι καλυτεροι ε???Διαβαστε τον μεσο οπαδο της ιντελ και κρινετε μονοι σας..... 1f602.png

Mike Stuntman Παιδες καλο ειναι να βοηθαμε και οχι να κανουμε πως γνωριζουμε για να βοηθαμε κιαλους...ο ryzen δεν ειναι καλυτερος αλλα ουτε χειροτερος απο εναν intel..το θεμα ειναι τι θες να κανεις?με το pc σου?μπορει ναι να εχει παραπανο treats και πυρυνες ας πουμε για τον συγκεκριμενο και μονο,λετε οτι ειναι περσινα ξυνα σταφιλια ο 7600k?λοιπον ως κατοχος gamer πολλα χρονια στα pc γενικα εχω να πω ειναι 6treats o indel..kai οτι οι ryzen καινε παραπανω ρευμα κατι που δεν το λενε στις περιγραφες και φτανουν ευκολα πανω απο 60 βαθμους και καιγονται οποτε θες και υδροψυξη,συν mother bord οι οποια θα νε drr3 εκτος αν δωσεις 1.400€ σε mother board σε περοιοριζουν εκει kai ο ryzen ειναι κατι καινουργιο το οποιο δεν ξερουμε πως θα εξελιχθει..παντως δεν λενε για το τι ηφαιστeiο κρυβει αφτη η μικρη τοστιερα που δεν ειναι ουτε vr ready..για gaming extreme αφοβα indel I5 7600κ drr4 vr ready...και κανει ανετο streaming γιατι στο game δεν υπαρχει συμβιβασμος..

Εδω δεν εχει πληρωσει σεντ απο το προστιμο 1,7 δις αρχισε τα ιδια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατί νομίζεις ότι οι περισσότεροι κάθονται και ασχολούνται με τέτοια. Θα πάρει ο αλλος τον ryzen 1700 για χρήση...σχόλια στο insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore

 

'Έχεις άδικο ... απλά, άντε βρές 580 ... :) ή πιο φθηνή στο skroutz 390 :mad:  ... γελάνε και οι πέτρες :blink:   ... καλύτερα αν κάποιος φτάσει να δώσει 390 να δώσει 440 και να πάρει 1070 ... αλλιώς 1060 6gb στα 330 ή και πάλι 1060 3gb στα 250-260

Δυστυχώς έχουν τρελαθεί τα καταστήματα και ζητάνε ότι νάνε ... γ@μώ το φτιάρφισμα :mad:  τους μέσα   :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore

 

'Έχεις άδικο ... απλά, άντε βρές 580 ... :) ή πιο φθηνή στο skroutz 390 :mad: ... γελάνε και οι πέτρες :blink: ... καλύτερα αν κάποιος φτάσει να δώσει 390 να δώσει 440 και να πάρει 1070 ... αλλιώς 1060 6gb στα 330 ή και πάλι 1060 3gb στα 250-260

Δυστυχώς έχουν τρελαθεί τα καταστήματα και ζητάνε ότι νάνε ... γ@μώ το φτιάρφισμα :mad: τους μέσα :-D

http://www.insomnia.gr/topic/649061-sapphire-radeon-rx-580-8gb-pulse-256€-amazonfr/ ακόμα και πριν αρχίσει αυτούς τους μήνες το mining, stock υπήρχε αλλά ο κόσμος κλασσικά διαβαζε''περιμενε vega''και την πάτησε. Το ίδιο έγινε και με τους ssd και μνημες ram που αρκετοί περίμεναν για αγορά και τελικά τα αγόρασαν ακριβότερα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 



Ετοιμο το video, να δουμε ποιος την εχει μεγαλυτερη XD

Στα του topic τωρα, ετρεξα χτες μερικα benchmarks ετσι να δω τι παιζει και ρε μαγκες, ειναι τρομακτικο αυτο το πραγμα. Χτυπαω 97-99% percentile με επεξεργαστη των 200€ σε aida / passmark / cinebench / geekbench. Ξερω οτι απλα ειναι ενα bench, αλλα ειναι ενδεικτικο του τι αποδοση αγοραζεις. Απο πανω μου περα απο τους μεγαλους Ryzen ειναι επεξεργαστες του 1000αρικου minimum και μετα οι xeon. Aυτο που εκανε η AMD ειναι απλα τρελο. Η ωμη δυναμη που δινει σε αυτα τα χρηματα ειναι απιστευτη. Αν βαλεις καναν i5 7500 διπλα νομιζεις οτι ειναι επεξεργαστης του 2010.   

Και αν δεν εφτανε αυτο, αυτες οι επιδοσεις ερχονται με ολο το πακετο. Καλοι στο gaming, καλες θερμοκρασιες, δυνατο stock cooler και καλη καταναλωση. Δεν βρισκω λογια να το περιγραψω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

 

Ετοιμο το video, να δουμε ποιος την εχει μεγαλυτερη XD

 

Στα του topic τωρα, ετρεξα χτες μερικα benchmarks ετσι να δω τι παιζει και ρε μαγκες, ειναι τρομακτικο αυτο το πραγμα. Χτυπαω 97-99% percentile με επεξεργαστη των 200€ σε aida / passmark / cinebench / geekbench. Ξερω οτι απλα ειναι ενα bench, αλλα ειναι ενδεικτικο του τι αποδοση αγοραζεις. Απο πανω μου περα απο τους μεγαλους Ryzen ειναι επεξεργαστες του 1000αρικου minimum και μετα οι xeon. Aυτο που εκανε η AMD ειναι απλα τρελο. Η ωμη δυναμη που δινει σε αυτα τα χρηματα ειναι απιστευτη. Αν βαλεις καναν i5 7500 διπλα νομιζεις οτι ειναι επεξεργαστης του 2010.   

 

Και αν δεν εφτανε αυτο, αυτες οι επιδοσεις ερχονται με ολο το πακετο. Καλοι στο gaming, καλες θερμοκρασιες, δυνατο stock cooler και καλη καταναλωση. Δεν βρισκω λογια να το περιγραψω.

NO VIDEO.....!!!  or it never happened........... :-D  :-D

Επεξ/σία από cabdik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ετοιμο το video, να δουμε ποιος την εχει μεγαλυτερη XD

 

Στα του topic τωρα, ετρεξα χτες μερικα benchmarks ετσι να δω τι παιζει και ρε μαγκες, ειναι τρομακτικο αυτο το πραγμα. Χτυπαω 97-99% percentile με επεξεργαστη των 200€ σε aida / passmark / cinebench / geekbench. Ξερω οτι απλα ειναι ενα bench, αλλα ειναι ενδεικτικο του τι αποδοση αγοραζεις. Απο πανω μου περα απο τους μεγαλους Ryzen ειναι επεξεργαστες του 1000αρικου minimum και μετα οι xeon. Aυτο που εκανε η AMD ειναι απλα τρελο. Η ωμη δυναμη που δινει σε αυτα τα χρηματα ειναι απιστευτη. Αν βαλεις καναν i5 7500 διπλα νομιζεις οτι ειναι επεξεργαστης του 2010.   

 

Και αν δεν εφτανε αυτο, αυτες οι επιδοσεις ερχονται με ολο το πακετο. Καλοι στο gaming, καλες θερμοκρασιες, δυνατο stock cooler και καλη καταναλωση. Δεν βρισκω λογια να το περιγραψω.

 

 

 

Έχω FX-8320. Φάτε τη σκόνη μου!!

 

 

Not... :-(  

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγω παντως με βλεπω να πηγαινω απο g4560 αφου τον πουλησω σε am4 μετα τον Σεπτέμβριο. Εχει δειξει τα δοντια της η amd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...