Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Sorry μαγκες, πρωτη φορα ανεβαζω στο youtube, δεν ηξερα πως γινεται. Τωρα ειμαι στο δρομο, σε κανα μισαωρακι θα ειμαι σπιτι να το φτιαξω.

PS1. Λογικα τωρα πρεπει να φαινεται. Ηθελα να βαλω μη καταχωρημενο και το εβαλα απορρητο καταλαθος

Επεξ/σία από strawman
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως με βλεπω να πηγαινω απο g4560 αφου τον πουλησω σε am4 μετα τον Σεπτέμβριο. Εχει δειξει τα δοντια της η amd

καλά από τον εν λόγω επεξεργαστή και fx 83--να αγοραζεις θα βλέπεις διάφορα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα παιχνίδια πάντως ο ryzen καταβροχθίζει τους fx άρα theo ψησου για αναβάθμιση το φθινόπωρο :P. https://m.youtube.com/watch?v=76-8-4qcpPo

 

 

 

Εγώ ψήνομαι εδώ και καιρό, αλλά οι υποχρεώσεις δεν με αφήνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα παιχνίδια πάντως ο ryzen καταβροχθίζει τους fx άρα theo ψησου για αναβάθμιση το φθινόπωρο :P. https://m.youtube.com/watch?v=76-8-4qcpPo

 Να πω και γω που πηγα απο τον εναν στον αλλον? 

 

Με μια mid range καρτα, μονο σε πολυ cpu bound παιχνιδια βλεπεις διαφορα. Pub ας πουμε, τρελη διαφορα. AC syndicate επαιζα καπου 55-60, τωρα με το που ανοιξα το game βαρεσα 100αρια (δεν τα ειχα ολα τερμα). Watchdogs 2 επισης αρκετα καλυτερα. Heck, ακομα και dota 2 που ο fx τα ηταν στα 160, ο Ryzen ηταν πιο smooth, μιας και οταν κουναγες αποτομα καμερες κλπα μεσα σε fights τα fps καναν dive. Ο Ryzen δεν πεφτει κατω απο 120 ουτε με αιτηση.

 

Αλλα απτην αλλη BF1, Shadow, dying light, deus ex δεν ειδα τοσο διαφορα.

 

PS1. Περιμενα ενα "sorry ειπα λαλακια" απο τον Aouas αλλα βλεπω επεσε σιγη ασυρματου. Μαλλον ειναι undercover σε αποστολη και δεν θελει να προδωσει τη θεση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω που πηγα απο τον εναν στον αλλον?

 

Με μια mid range καρτα, μονο σε πολυ cpu bound παιχνιδια βλεπεις διαφορα. Pub ας πουμε, τρελη διαφορα. AC syndicate επαιζα καπου 55-60, τωρα με το που ανοιξα το game βαρεσα 100αρια (δεν τα ειχα ολα τερμα). Watchdogs 2 επισης αρκετα καλυτερα. Heck, ακομα και dota 2 που ο fx τα ηταν στα 160, ο Ryzen ηταν πιο smooth, μιας και οταν κουναγες αποτομα καμερες κλπα μεσα σε fights τα fps καναν dive. Ο Ryzen δεν πεφτει κατω απο 120 ουτε με αιτηση.

 

Αλλα απτην αλλη BF1, Shadow, dying light, deus ex δεν ειδα τοσο διαφορα.

 

PS1. Περιμενα ενα "sorry ειπα λαλακια" απο τον Aouas αλλα βλεπω επεσε σιγη ασυρματου. Μαλλον ειναι undercover σε αποστολη και δεν θελει να προδωσει τη θεση του.

Αφου συγκρίνεις 1060 3Gb και την βγάζεις ανώτερη απο την 1070 στο κακογραμμένο έκτρωμα κλωνο του Arma 3... τι περιμένεις να σου απαντήσει;

off topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο ρε Αχυρανθρωπε ταπα το εργαλειο, clockare k toν ρυζεν στα 4.5 κ θα ριχνεις κ σε 1080 Τι...

 

Αν παλι δν μπορεις να ανεβασεις βιντεο το ut εχω ενα ξαδελφακι 14  χρονων μπορει να σου πει καποια tips για το ut αν θες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου συγκρίνεις 1060 3Gb και την βγάζεις ανώτερη απο την 1070 στο κακογραμμένο έκτρωμα κλωνο του Arma 3... τι περιμένεις να σου απαντήσει;

off topic

Κανε με quote που συγκρινα εγω 1060 με 1070...oh wait, δεν εγινε! ΠΟΤΕ! Αλλα νταξει, αμα δεν εχεις τιποτα αλλο να σχολιασεις γιατι εφαγες ταπα, σχολιασε πραματα που δεν ειπα :)

 

Εγω ειπα απλα οτι βγαζω ΑΠΟ 50 ΕΩΣ 90 frames, και ο αλλος μου την επεσε οτι ουτε 70 δεν βγαζω κλπα κλπα. Τον απεδειξα λαθος, end of story. Ας βγαλει 2 μπαλες (ποδοσφαιρου) να το παραδεχτει :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο ρε Αχυρανθρωπε ταπα το εργαλειο, clockare k toν ρυζεν στα 4.5 κ θα ριχνεις κ σε 1080 Τι...

 

Αν παλι δν μπορεις να ανεβασεις βιντεο το ut εχω ενα ξαδελφακι 14 χρονων μπορει να σου πει καποια tips για το ut αν θες..

Εσυ συνεχισε την κλαψα. Αφου σου απεδειξα οτι λες λαλακιες εχεις το θαρρος και ποσταρις ακομα. Μπραβο φιλε, εισαι μαγκας!! Παραδεξου τωρα οτι ελεγες λαλακιες και θα ξεπλυθει η ξεφτυλα.

 

Ρωτα και τον hacker τον ξαδελφο σου πως να κλοκαρις την τοστιερα σου γιατι καταπως φαινεται σερνεται

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 πως να κλοκαρις την τοστιερα σου γιατι καταπως φαινεται σερνεται

Τωρα το πας αλλου..Κλαιω απλα Αχυρανθρωπε...Τι cpu ειπαμε εχεις??Στα ποσα clockarei κ με τι volts ειπαμε??  :devil:  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...