Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
6 minutes ago, Sakis231081 said:

Είναι καλύτερο και εγώ αυτό νομίζω. με τον συνδετήρα το 1 και το 10;

Πάρε ένα jig καλύτερα, γιατί έχεις πολλές απορίες και δεν σε βλέπω πολύ σίγουρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Πάρε ένα jig καλύτερα, γιατί έχεις πολλές απορίες και δεν σε βλέπω πολύ σίγουρο.

 έχω παραγγείλει από Κίνα jig χτες αλλά ποιος ξέρει πότε θα έρθει τώρα

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Πάρε ένα jig καλύτερα, γιατί έχεις πολλές απορίες και δεν σε βλέπω πολύ σίγουρο.

 έχω παραγγείλει από Κίνα jig χτες αλλά ποιος ξέρει πότε θα έρθει τώρα

 
3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Πάρε ένα jig καλύτερα, γιατί έχεις πολλές απορίες και δεν σε βλέπω πολύ σίγουρο.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Διαβάζω τον οδηγό τώρα και λέω ότι πριν ξεκινήσω να χακάρω το switch πρέπει να έχω τουλάχιστον ένα παιχνίδι σε κασέτα. Ισχύει; 

 

Console Preparation

Important

Before setting up the console for homebrew, it is important to have at least one eShop game (such as Onigiri), application (such as YouTube or Hulu), or a game demo such as 10 Second Run RETURNS. Running homebrew through any game cartridge will also work, but it must be inserted. Running homebrew does not permanently replace or remove the game/application, nor does it become tied to only one game/application (any cartridge you have inserted or any game/application installed can always be used). Once you have any game or application, you are prepared to continue on with the guide.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Sakis231081 said:

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι: πρώτα παίρνουμε nand backup και μετά χακάρουμε το switch ή το αντίστροφο;

Σάκη διάβασε κατά γράμμα τις οδηγίες, είναι όλα εκεί πολύ αναλυτικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θέλω την βοήθεια σάς. Έφτασα στο σημείο που κάνω launch, κάνω launch, μετά cfw emummc, στην συνέχεια εμφανίζεται τό εικονίδιο atlas nx kosmos  και μετά με ξαναπεταει στο Hecate menu. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, xpac είπε

Μπορώ με κάποιο τρόπο να βάλω το map /saves του Minecraft από το PC μου στο switch; 

Παλιότερα είχα κάνει το ίδιο στο Android μου θυμάμαι.. 

https://www.reddit.com/r/NintendoSwitch/comments/8kw3op/transferring_minecraft_save_files_from_pc_to/

 

Επεξ/σία από jeep13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, jeep13 είπε

Θα χρειαστώ και ίντερνετ στο switch για να κατεβάσω τον χάρτη από ότι βλέπω 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα ξεκίνησα τον οδηγό για να βάλω cfw κ έχω φτάσει στο σημείο που έχω κάνει σε όλα backup μπορώ ακόμα να σταματήσω την διαδικασία και να συνεχίσω σαν να μην έγινε τίποτα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, lysopaine είπε

καλημέρα ξεκίνησα τον οδηγό για να βάλω cfw κ έχω φτάσει στο σημείο που έχω κάνει σε όλα backup μπορώ ακόμα να σταματήσω την διαδικασία και να συνεχίσω σαν να μην έγινε τίποτα? 

Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω χακάρει το switch με τo SX OS και εγώ βάλει το auto RCM MODE για να μην βάζω συνεχώς το jig όταν το  κάνω boot. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πρόβλημα δηλαδή αν χαλάει η κονσόλα όταν είναι σε αυτή την μορφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι απλά αν κάτι παει στραβά οπως αν αποφορτιστεί η μπαταρία θα σε ζορίσει λίγο παραπάνω.

Επίσης το Auto RCM ειναι ιδανικό γιατι δεν καίς fuses οσο ανεβάζεις εκδόσεις firmware. Τα fuses καιγονται μονο αν μπουτάρεις με το official OS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...