Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες, επειδή πρόσφατα ασχολήθηκα με ενα unpatched switch που είχα αγοράσει κανα χρόνο τώρα αλλά δεν είχα ακουμπήσει καθόλου και βλέπω ότι δεν μπορείς να κατεβάσεις από τους ίδιους σέρβερ της nindy πια, γενικά που μπορώ να βρω καλή πηγή για backups μέσω pc? Θα προτιμούσα να μην μπω καθόλου online με το switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οπως λογικα θα ειδατε οι περισσοτεροι βγηκε το 9.2.0 update. Εντος ημερας ακολουθησε και το Kosmos/Atmosphere πακετο οπως και το hekate με νεες εκδοσεις.

https://github.com/AtlasNX/Kosmos/releases

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα στην ομάδα, είχα αγοράσει ενα χακαρισμενο σουιτς πριν λιγο καιρο με 9.1 και sx os, θέλω να κάνω ενημέρωση σε 9.2 εκτός απο το sx os 2.9.4 που κατέβασα το choi και τα firmware files 9.2 χρειάζεται να κάνω καποιο back up κάπως? ή να κάνω κάτι άλλο ενημέρωση

Υ.Γ. δεν γνωρίζω πολλά πράγματα πέρα από κάποια που είναι απαραίτητα για να χρησιμοποιώ το σύστημα.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Επεξ/σία από pano21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pano21 είπε

καλησπερα στην ομάδα, είχα αγοράσει ενα χακαρισμενο σουιτς πριν λιγο καιρο με 9.1 και sx os, θέλω να κάνω ενημέρωση σε 9.2 εκτός απο το sx os 2.9.4 που κατέβασα το choi και τα firmware files 9.2 χρειάζεται να κάνω καποιο back up κάπως? ή να κάνω κάτι άλλο ενημέρωση

Υ.Γ. δεν γνωρίζω πολλά πράγματα πέρα από κάποια που είναι απαραίτητα για να χρησιμοποιώ το σύστημα.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Οχι, δεν χρειαζεται. Κανεις την κλασσικη διαδικασια αναβαθμισης, εκτος αν δεν ξερεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά XECUTER SX PRO, απο τα λίγα που διάβασα βλέπω ότι ένας εύκολος τρόπος για cfw είναι το XECUTER SX PRO , γνωρίζει κάποιος φίλος απο που μπορώ να το αγοράσω ; 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/3/2020 στις 5:56 ΜΜ, manousos82003 είπε

Οχι, δεν χρειαζεται. Κανεις την κλασσικη διαδικασια αναβαθμισης, εκτος αν δεν ξερεις...

ενα tutorial που βρηκα ηταν με το choi αυτος δεν ειναι ο τροπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά σας παιδιά. Αγόρασα μία ματαχειρισμένη συσκευή και έπειτα έκατσα να ψάξω για το πως χακάρεται (μέγα λάθος). Η συσκευή είναι patched. Θέλω μόνο την γνώμη σας για την ώρα. Να περιμένω να βγεί τρόπος χακαρίσματος για τα patched ή να την πουλήσω για να μην ασχοληθώ μαζί της; Το μόνο που με ένοιαζε είναι να παίξω offline παιχνίδια και τίποτα άλλο. 😕  😢

Επεξ/σία από marcus_siepen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, marcus_siepen said:

Γειά σας παιδιά. Αγόρασα μία ματαχειρισμένη συσκευήκαι έπειτα έκατσα να ψάξω για το πως χαάρεται (μέγα λάθος). Η συσκευή είναι patched. Θέλω μόνο την γνώμη σας για την ώρα. Να περιμένω να βγεί τρόπος χακαρίσματος για τα patched ή να την πουλήσω για να μην ασχοληθώ μαζί της; Το μόνο που με ένοιαζε είναι να παίξω παιχνίδια και τίποτα άλλο. 😕  😢

Υπάρχουν μερικά μαγαζιά που πουλάνε παιχνίδια, κοίταξες εκεί;

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pano21 είπε

ενα tutorial που βρηκα ηταν με το choi αυτος δεν ειναι ο τροπος?

Ναι αυτος! Απλα στην επανεκκινηση, μπες στο menu του SX OS και απενεργοποιησε το AutoRCM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manousos82003 είπε

Ναι αυτος! Απλα στην επανεκκινηση, μπες στο menu του SX OS και απενεργοποιησε το AutoRCM

νομιζω δεν ειναι ενεργοποιημενο γιατι οταν ανοιγω το σουιτς καθε φορα βαζω τη συσκευη εκει στην θυρα και παταω το κουμπι να ανοιξει και το volume +

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pano21 είπε

νομιζω δεν ειναι ενεργοποιημενο γιατι οταν ανοιγω το σουιτς καθε φορα βαζω τη συσκευη εκει στην θυρα και παταω το κουμπι να ανοιξει και το volume +

Συνηθως οποτε κανω update ειναι ενεργοποιημενο το AutoRCM και το απενεργοποιω...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/3/2020 στις 7:36 ΜΜ, LittleFridge είπε

Οπως λογικα θα ειδατε οι περισσοτεροι βγηκε το 9.2.0 update. Εντος ημερας ακολουθησε και το Kosmos/Atmosphere πακετο οπως και το hekate με νεες εκδοσεις.

https://github.com/AtlasNX/Kosmos/releases

Επειδή έχω να ασχοληθώ από το καλοκαίρι με το συγκεκριμένο θέμα. εχω μείνει στο 8.1.0 περασμενο σε Emmc. είμαι σε 4.0.1 original. εχω το Kosmos σε εκδοση 14.2, επειδή εχω καιρό να το ανοίξω και είδα οτι έμεινε από μπαταρία, το φορτίζω χωρίς micro SD και μετά αφου το ανοίξω με hard reset (10 sec), θα είμαι εντάξει?

για να κάνω update σε μεγαλήτερη έκδοση σε ποια να πάω, έχουν λυθεί κάποια προβλήματα που υπήρχαν προηγουμένος (ασυμβατότητες με την ανάγνωση παιχνιδιών Cartridge)?

Επεξ/σία από Lanc3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Lanc3r είπε

Επειδή έχω να ασχοληθώ από το καλοκαίρι με το συγκεκριμένο θέμα. εχω μείνει στο 8.1.0 περασμενο σε Emmc. είμαι σε 4.0.1 original. εχω το Kosmos σε εκδοση 14.2, επειδή εχω καιρό να το ανοίξω και είδα οτι έμεινε από μπαταρία, το φορτίζω χωρίς micro SD και μετά αφου το ανοίξω με hard reset (10 sec), θα είμαι εντάξει?

για να κάνω update σε μεγαλήτερη έκδοση σε ποια να πάω, έχουν λυθεί κάποια προβλήματα που υπήρχαν προηγουμένος (ασυμβατότητες με την ανάγνωση παιχνιδιών Cartridge)?

Έχεις patched με pegascape η unpatched?

Τι cfw τρέχει η emummc?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...