Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, ababapanos είπε

Καλησπερα έχω Nintendo switch χακαρισμενο. Είχα καιρικά το ανοίξω. Παλιά το δούλευα με DNS to "163.172.141.219", and secondary DNS to "207.246.121.77" 

και δούλευε κανονικά και έμπαινα Tinfoil. 
 

Τώρα μου βγάζει σφάλμα στα DNS. Έχει αλλάξει κάτι;

μήπως φταίει που είμαι στην 9.0.1 και δεν έχω κάνει update στην 9.2?

Δοκίμασε να βάλεις primary dns 008.008.008.008

6 ώρες πριν, ababapanos είπε

Edit:

Εκανα την διαδικασια για το update στην 9.2 ,  

αλλα μετα  οταν μπουταρει με atmosphaire και μπαινω στα settings στο system info γραφει ακομα 9.0.1  . Τι μπορει να φταει? επισης στο tinfoil εχει χαθει η επιλογη για download

Πρέπει να κάνεις update to fw του Switch σε 9.2 με το choi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, ababapanos είπε

Καλησπερα έχω Nintendo switch χακαρισμενο. Είχα καιρικά το ανοίξω. Παλιά το δούλευα με DNS to "163.172.141.219", and secondary DNS to "207.246.121.77" 

και δούλευε κανονικά και έμπαινα Tinfoil. 
 

Τώρα μου βγάζει σφάλμα στα DNS. Έχει αλλάξει κάτι;

μήπως φταίει που είμαι στην 9.0.1 και δεν έχω κάνει update στην 9.2?

Τα DNS έχουν παραμένει τα ίδια. Δες μήπως βγήκε καινούργια έκδοση του tinfoil 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα update το switch από 9.0.1 σε 9.2 με το choi (είχα auto rcm On το έκανα off) και κάνω power off

Βάζω το boot του sx os 2.9.4 (κράτησα το παλιό) και όταν μπουταρει το sx μου βγαζει error code.... 

Να σημειώσω ότι στην εγκατάσταση σε 9.2 επέλεξα exFat ενώ εγώ έτρεχα 9.0.1 χωρίς exFat σε παρένθεση 

Edit: Άνοιξε κανονικά σβήνοντας τον φάκελο 

SX Auto Loader Folder - \sxos\titles\00FF0012656180FF

Επεξ/σία από xpac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Μια βοήθεια για όποιον ξερει.

Είχα στο switch εγκατεστημένο το atmosphere με κάποια παιχνίδια κλπ. Ωστόσο το πήρε ο γιος μου οποίος είναι μικρός και εγκαταστήσε μέσα από το hbmenu το reinx με αποτέλεσμα να μην bootarei τώρα. Πώς μπορώ να το επαναφέρω και να κρατήσω παιχνίδια και saves? Μια βοήθεια γιατί έχω ξενερώσει καθώς είχα πολλά παιχνίδια και saves που ήθελα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, SpirosDR είπε

Καλησπέρα παιδιά. Μια βοήθεια για όποιον ξερει.

Είχα στο switch εγκατεστημένο το atmosphere με κάποια παιχνίδια κλπ. Ωστόσο το πήρε ο γιος μου οποίος είναι μικρός και εγκαταστήσε μέσα από το hbmenu το reinx με αποτέλεσμα να μην bootarei τώρα. Πώς μπορώ να το επαναφέρω και να κρατήσω παιχνίδια και saves? Μια βοήθεια γιατί έχω ξενερώσει καθώς είχα πολλά παιχνίδια και saves που ήθελα .

Περνάς το Kosmos στην SD χωρίς να σβησεις κάτι. Κάνε overwrite ότι αρχείο χρειάζεται. Λογικά θα σου μπουτάρει. Μόλις μπουτάρει κάνε backup τα saves σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Bourdoulas είπε

Περνάς το Kosmos στην SD χωρίς να σβησεις κάτι. Κάνε overwrite ότι αρχείο χρειάζεται. Λογικά θα σου μπουτάρει. Μόλις μπουτάρει κάνε backup τα saves σου.

Τα backup θα τα κάνω μεσα από την κονσόλα; Ρωτάω γιατί δεν κάνει boot και άρα δεν έχω πρόσβαση σε τίποτα. Διάβασα ότι τα saves αποθηκεύονται στην κονσόλα και τα παιχνίδια στον φάκελο Nintendo. Αν σβήσω τα πάντα εκτός από τον παραπάνω φάκελο και περάσω από την αρχή atmosphere παίζει να λυθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SpirosDR είπε

Τα backup θα τα κάνω μεσα από την κονσόλα; Ρωτάω γιατί δεν κάνει boot και άρα δεν έχω πρόσβαση σε τίποτα. Διάβασα ότι τα saves αποθηκεύονται στην κονσόλα και τα παιχνίδια στον φάκελο Nintendo. Αν σβήσω τα πάντα εκτός από τον παραπάνω φάκελο και περάσω από την αρχή atmosphere παίζει να λυθεί;

Για αυτό σου λέω κατέβασε τo Kosmos απo το sd setup και περνά τα περιεχόμενα του zip που θα κατεβάσεις κατευθείαν στη sd card χωρίς να σβησεις κάτι. Αφού μπουτάρεις κάνε backup τα save με το checkpoint. Τέλος περνά τα πάντα από την αρχή και επανέφερε τα saves. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Για αυτό σου λέω κατέβασε τo Kosmos απo το sd setup και περνά τα περιεχόμενα του zip που θα κατεβάσεις κατευθείαν στη sd card χωρίς να σβησεις κάτι. Αφού μπουτάρεις κάνε backup τα save με το checkpoint. Τέλος περνά τα πάντα από την αρχή και επανέφερε τα saves. 

Έγινε φίλε αυτό θα κάνω. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τελευταία ερώτηση για ποιον γνωρίζει. Τους παρακάτω DNS

Primary dns 163.172.141.219", and secondary DNS to "207.246.121.77

του χρησιμοποιούμε για να έχουμε ανοιχτό το Wi-Fi αλλά μπλοκάρει τους Nintendo servers σε console updates και games updates σωστά; Χρειάζομαι το Wi-Fi για tinfoil κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SpirosDR είπε

Μια τελευταία ερώτηση για ποιον γνωρίζει. Τους παρακάτω DNS

Primary dns 163.172.141.219", and secondary DNS to "207.246.121.77

του χρησιμοποιούμε για να έχουμε ανοιχτό το Wi-Fi αλλά μπλοκάρει τους Nintendo servers σε console updates και games updates σωστά; Χρειάζομαι το Wi-Fi για tinfoil κλπ

Σωστά. Τελικά έγινε όπως σου είπα; 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Σωστά. Τελικά έγινε όπως σου είπα; 

Ναι. Το έκανα ακριβώς όπως είπες και όλα καλά. Εσωσα και παιχνίδια και saves. Σε ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Τι ωραία που θα ήταν να έβγαζαν οι Switchroot το Pie τώρα που κοντεύουμε να σκίσουμε τις φλέβες μας μέσα στο σπίτι. Ευκαιρία είναι.

Γιατί δεν το κάνεις compile μιας και έχεις χρόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...