Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
4 hours ago, Bourdoulas said:

Γιατί δεν το κάνεις compile μιας και έχεις χρόνο;

Προσπάθησα να το ξεκινήσω αλλά έχει πολύ διαδικασία και θέλει γνώσεις που μου λείπουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το έχουν οι Switchroot στο Discord, καλό είναι να μπεις εκεί για απορίες.

https://docs.google.com/document/d/1V4rUtteaNK8DWn62q36CL9eSali79w2MqmY_4n1L57A/edit

1 minute ago, Bourdoulas said:

Για δώσε link του source 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το έχουν οι Switchroot στο Discord, καλό είναι να μπεις εκεί για απορίες.

https://docs.google.com/document/d/1V4rUtteaNK8DWn62q36CL9eSali79w2MqmY_4n1L57A/edit

Shieeeeeet  θέλει 200 GB ελεύθερο χώρο! Το ταπεινό χαμομηλάκι-κουβάς που έχω και τρέχει Linux έχει 20 GB! 

🤣🤣🤣😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Malthador είπε

Προσπάθησα να το ξεκινήσω αλλά έχει πολύ διαδικασία και θέλει γνώσεις που μου λείπουν. 

Λοιπόν υπάρχει ένας αυτοματοποιημένος τρόπος αρκεί να εγκαταστήσεις το docker. 

Στο https://github.com/PabloZaiden/switchroot-android-build έχει οδηγίες. Δεν νομίζω να υπάρχει πιο εύκολος τρόπος. Αυτοματοποιει σχεδόν τα πάντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
30 minutes ago, Bourdoulas said:

Λοιπόν υπάρχει ένας αυτοματοποιημένος τρόπος αρκεί να εγκαταστήσεις το docker. 

Στο https://github.com/PabloZaiden/switchroot-android-build έχει οδηγίες. Δεν νομίζω να υπάρχει πιο εύκολος τρόπος. Αυτοματοποιει σχεδόν τα πάντα. 

Πόσα GB θέλει ελεύθερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 minutes ago, Bourdoulas said:

Αφού είναι η ίδια διαδικασία ακριβώς , πάλι θέλει 150-200 GB.

Θες να μου δώσεις λίγα;

Στο partition που έχω τα Ubuntu δεν έχω τόσο χώρο και δεν νομίζω να γίνεται από NTFS. Θα φτιάξω ένα Vbox να δω αν γίνεται έτσι το κόλπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Malthador είπε

Θες να μου δώσεις λίγα;

Στο partition που έχω τα Ubuntu δεν έχω τόσο χώρο και δεν νομίζω να γίνεται από NTFS. Θα φτιάξω ένα Vbox να δω αν γίνεται έτσι το κόλπο.

Χαχα εδώ το ίδιο θέμα. Το πρόβλημα με το vbox είναι ότι θα σου παρει πολλές ώρες (μην πως μέρες) το compile. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
18 hours ago, Bourdoulas said:

Χαχα εδώ το ίδιο θέμα. Το πρόβλημα με το vbox είναι ότι θα σου παρει πολλές ώρες (μην πως μέρες) το compile. 

Βαρετό εντελώς.

Έβαλα πάλι Oreo, έχουν βγάλει και ένα flashάκι που fixάρει τα joy cons. Για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Malthador είπε

Βαρετό εντελώς.

Έβαλα πάλι Oreo, έχουν βγάλει και ένα flashάκι που fixάρει τα joy cons. Για να δούμε.

Ισχύει. Έκανα ολόκληρη νέα εγκατάσταση για αυτό το πράγμα. Μετά από 7 ώρες μου έβγαλε σφάλμα! Μετά από δυο παναγίτσες το έκλεισα. Όταν την βγάλουν με το καλό, την βλέπουμε.

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια μια βοηθεια μετα απο αναβαθμιση σε 9.2 cfm atmospaire δεν διαβαζει τα cartridge.

το nogg ειναι on  .

υπαρχει καποια λυση?

Επεξ/σία από spirosasp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πο ρε φίλε αυτό το Oreo, σκατά το έχουν κάνει στο Switch. Το θέλω σχεδόν αποκλειστικά για PC Streaming.

Στο Moonlight δεν δουλεύουν τα R3/L3, ούτε τα touch μου δουλεύουν.

Στο Steam Link δουλεύουν τα R3/L3, αλλά συνεχίζει να διαβάζει τα joycons σαν joycons, όχι σαν X1/X360 gamepad με αποτέλεσμα να είναι αναποδογυρισμένα τα X-Y και A-B. Όταν πάω να τα κάνω remap από το app, τρώει κόμπλα στον αριστερό μοχλό και δεν τον διαβάζει σωστά.

Στο Shield app δουλεύουν τα R3/L3 και διαβάζει σωστά τα ABXY, αλλά το streaming quality είναι γτπκ.

Απόγνωση μιλάμε.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Πο ρε φίλε αυτό το Oreo, σκατά το έχουν κάνει στο Switch. Το θέλω σχεδόν αποκλειστικά για PC Streaming.

Στο Moonlight δεν δουλεύουν τα R3/L3, ούτε τα touch μου δουλεύουν.

Στο Steam Link δουλεύουν τα R3/L3, αλλά συνεχίζει να διαβάζει τα joycons σαν joycons, όχι σαν X1/X360 gamepad με αποτέλεσμα να είναι αναποδογυρισμένα τα X-Y και A-B. Όταν πάω να τα κάνω remap από το app, τρώει κόμπλα στον αριστερό μοχλό και δεν τον διαβάζει σωστά.

Στο Shield app δουλεύουν τα R3/L3 και διαβάζει σωστά τα ABXY, αλλά το streaming quality είναι γτπκ.

Απόγνωση μιλάμε.

PC streaming εννοείς να είναι το παιχνίδι ανοιχτό στο pc και να παίζεις από το switch; 

Κάτι σαν cast / mirroring ένα πράγμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...