Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Ίδια λογική και για την 10.

Thanks 😊  στην ουσία έχεις ένα λειτουργικό που τρέχει στην sd και όταν την βγάλεις το switch δουλεύει stock...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

thanks!! τα καταφερα !! μου εβγαλε και ενα controller update να το κανω?? Και κάτι ακόμα υπάρχει περίπτωση saves από το breath of the wild από όχι jailbreak switch να μεταφερθούν σε άλλο.με jailbreak?

Επεξ/σία από mikemilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για να κάνω update την emummc σε ποια έκδοση είναι πιο safe να πάω? 9.0.1, 9.1.0, 9.2.0 ή πιο πάνω? Είμαι στην 8.0.1 αυτήν την στιγμή.
Ακολουθώ την συνηθισμένη διαδικασία;

1. update kosmos + σιγκπα....... (εκδόση 16)?

2. Πάω ChoidujourNX και κάνω εγκατάσταση στην έκδοση????

Είναι προτιμότερο για όλα αυτά να χρησιμοποιήσω το TegraRcmGUI ή το android app Rekado(ίσως να μην υποστηρίζει το τελευταίο hekate 5.2.0).

Γενικά ποιο από τα δυο payload injectors είναι καλύτερα να χρησιμοποιώ από το update και μετα?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Lanc3r είπε

Παιδιά για να κάνω update την emummc σε ποια έκδοση είναι πιο safe να πάω? 9.0.1, 9.1.0, 9.2.0 ή πιο πάνω? Είμαι στην 8.0.1 αυτήν την στιγμή.
Ακολουθώ την συνηθισμένη διαδικασία;

1. update kosmos + σιγκπα....... (εκδόση 16)?

2. Πάω ChoidujourNX και κάνω εγκατάσταση στην έκδοση????

Είναι προτιμότερο για όλα αυτά να χρησιμοποιήσω το TegraRcmGUI ή το android app Rekado(ίσως να μην υποστηρίζει το τελευταίο hekate 5.2.0).

Γενικά ποιο από τα δυο payload injectors είναι καλύτερα να χρησιμοποιώ από το update και μετα?

Εν συντομία.. 

Πρώτα περνάς την τελευταία ενημέρωση του cfw που θέλεις στην sd σου.. 

Μετά ανοίγεις το switch και κάνεις offline update το firmware 10.0.xx μέσω της εφαρμογής που αναφέρεις.. 

Με rcmTegra από υπολογιστή ή τo rekado από συσκευή Android ανάλογα τι σε βολεύει κάνεις inject το payload όταν θες να ανοίξεις το switch.. Λειτουργούν όλα τα payload.. 

Εγώ έχω cfw Neutos (είναι atmosphere mod) και τρέχω το firmware 10.0.1 αν και το τελευταίο neutos 0.12 που έχω περασμένο υποστηρίζει και το firmware 10.0.2.. 

Όλα τρέχουν απροβληματιστα και λειτουργεί και το tinfoil.. Με kosmos και hecate δεν είναι συμβατό πλέον το tinfoil αν σε ενδιαφέρει.. Και εγώ πριν Kosmos cfw είχα.. 

Τώρα για emunand δεν μπορώ να σε βοηθήσω δεν έχω ασχοληθεί, εγώ τρέχω το cfw σε sysnand και με exfat sd φορμαρισμένη από εποχή reinx cfw.. Είμαι ανάποδος σε όλα 😜😜 

 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Εν συντομία.. 

Πρώτα περνάς την τελευταία ενημέρωση του cfw που θέλεις στην sd σου.. 

Μετά ανοίγεις το switch και κάνεις offline update το firmware 10.0.xx μέσω της εφαρμογής που αναφέρεις.. 

Με rcmTegra από υπολογιστή ή τo rekado από συσκευή Android ανάλογα τι σε βολεύει κάνεις inject το payload όταν θες να ανοίξεις το switch.. Λειτουργούν όλα τα payload.. 

Εγώ έχω cfw Neutos (είναι atmosphere mod) και τρέχω το firmware 10.0.1 αν και το τελευταίο neutos 0.12 που έχω περασμένο υποστηρίζει και το firmware 10.0.2.. 

Όλα τρέχουν απροβληματιστα και λειτουργεί και το tinfoil.. Με kosmos και hecate δεν είναι συμβατό πλέον το tinfoil αν σε ενδιαφέρει.. Και εγώ πριν Kosmos cfw είχα.. 

Τώρα για emunand δεν μπορώ να σε βοηθήσω δεν έχω ασχοληθεί, εγώ τρέχω το cfw σε sysnand και με exfat sd φορμαρισμένη από εποχή reinx cfw.. Είμαι ανάποδος σε όλα 😜😜 

Όντως με το Neutos δουλεύει το tinfoil.Ηθελα να το γράψω μέρες αλλά το είχα ξεχάσει.

Επεξ/σία από kajwbtfe
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Εν συντομία.. 

Πρώτα περνάς την τελευταία ενημέρωση του cfw που θέλεις στην sd σου.. 

Μετά ανοίγεις το switch και κάνεις offline update το firmware 10.0.xx μέσω της εφαρμογής που αναφέρεις.. 

Με rcmTegra από υπολογιστή ή τo rekado από συσκευή Android ανάλογα τι σε βολεύει κάνεις inject το payload όταν θες να ανοίξεις το switch.. Λειτουργούν όλα τα payload.. 

Εγώ έχω cfw Neutos (είναι atmosphere mod) και τρέχω το firmware 10.0.1 αν και το τελευταίο neutos 0.12 που έχω περασμένο υποστηρίζει και το firmware 10.0.2.. 

Όλα τρέχουν απροβληματιστα και λειτουργεί και το tinfoil.. Με kosmos και hecate δεν είναι συμβατό πλέον το tinfoil αν σε ενδιαφέρει.. Και εγώ πριν Kosmos cfw είχα.. 

Τώρα για emunand δεν μπορώ να σε βοηθήσω δεν έχω ασχοληθεί, εγώ τρέχω το cfw σε sysnand και με exfat sd φορμαρισμένη από εποχή reinx cfw.. Είμαι ανάποδος σε όλα 😜😜 

Χρησιμοποιώ goldleaf. Αλλά κάποιος παραπάνω είπε αν δεν χρειάζεται update μην το κάνεις.

Το έχεις δουλέψει κανονικά σε 10.0.xx και δεν έχεις κανένα πρόβλημα κόλλημα, error κτλ?

Αυτό που φοβάμαι είναι για το διάβασμα των original παιχνιδιών από cartridge. 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 25/04/2020 at 23:29, manousos82003 said:

Σημερα κυκλοφορησε o SkyNX και σκοπος του είναι το streaming στην κονσόλα μας (ή κοσνόλα για μερικους...) και την χρήση των Joycons (!!!). Εκανα αποπειρα να παιξω παιχνιδια και emulators πέρα απο τους περιορισμους του Switch και Retroarch και το αποτελεσμα ήταν απλα τέλειο με μοναδικο περιορισμο την σύνδεση μου (υποψη DSL 24mbps :/, με αποκλειστική χρηση Wifi είχε ελάχιστo lag...). O χειρισμος των Windows έχει ένα ψευτοlag αλλα μαλλον οφειλεται στα 720p 😕 . Για πλήρη απόλαυση, δυο λύσεις προτεινω: 1) Αναβαθμιση σε VDSL ή αγορα ενός USB to Lan adapter για συνδεση με ethernet (τουλαχιστον αυτό θα κάνω :P). Πιο κάτω μερικά screenshots και προτάσεις....

ΥΓ: Mε το streaming δεν υπαρχει πλεον περιορισμός στις δυνατοτητες του switch αλλά μας περιοριζει το...Internet. Οτι κανετε με το PC, θα γίνεται και με το Switch με τη χρήση των Joycons!

Site για εντυπώσεις:

https://gbatemp.net/threads/homebrew-app-skynx-lets-you-stream-pc-games-to-your-nintendo-switch.563409/

Επίσημο Github:

https://github.com/DevL0rd/SkyNX/releases

Η αναλυση στο desktop και στα παιχνιδια να ειναι στα 720!!!!

Για χειρισμο κατεβαστε το antimicro

https://sourceforge.net/projects/antimicro.mirror/

Οδηγιες

Gran Turismo 3 με το χειριστηριο του Switch!

20200425-234136.jpg

Nintendo 64

20200425-234136.jpg

Nintendo DS

20200426-002753.jpg
Solsuite Solitaire (δοκιμη touch)

Inked20200426-002005-LI.jpg

Netflix (Αφου η Nintendo δεν μας δινει app)

20200426-005135.jpg

Προσωπικες ταινιες

20200426-005301.jpg

Streaming μουσικής

20200426-005459.jpg

ΟΠΑ! Τι καλούδια είναι αυτά; Για πες για πεςςςς 😍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

ΟΠΑ! Τι καλούδια είναι αυτά; Για πες για πεςςςς 😍

Τι να πω! Έκανα review, τα λέει όλα! Τυχεροί όσοι έχουν VDSL, οι υπόλοιποι θα χρειαστούμε usb to lan adapter, κατά προτίμηση ugreen....

Παίζει με wifi απλά έχει λίγο lag!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν κατάλαβα για τι πράγμα χρησιμεύει το ιντερνετ όμως! Εντός του ίδιου δικτύου του σπιτιού σου δεν το streamάρει;

 

13 minutes ago, manousos82003 said:

Τι να πω! Έκανα review, τα λέει όλα! Τυχεροί όσοι έχουν VDSL, οι υπόλοιποι θα χρειαστούμε usb to lan adapter, κατά προτίμηση ugreen....

Παίζει με wifi απλά έχει λίγο lag!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...