Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, Lanc3r είπε

Χρησιμοποιώ goldleaf. Αλλά κάποιος παραπάνω είπε αν δεν χρειάζεται update μην το κάνεις.

Το έχεις δουλέψει κανονικά σε 10.0.xx και δεν έχεις κανένα πρόβλημα κόλλημα, error κτλ?

Αυτό που φοβάμαι είναι για το διάβασμα των original παιχνιδιών από cartridge. 🤔

Το goldleaf 0.8 το χρησιμοποιώ για να σβήνω αρχεία από sd με το 0.5 που είχα δοκιμάσει μπορείς να κάνεις μεταφορά παιχνιδιών.. Για μεταφορά games πάντως χρησιμοποιώ awoo installer γιατί το κάνω ασύρματα χωρίς να συνδέω καλώδια .. Εννοείτε ότι έχεις περάσει τα sigpathes ε? Αν θες δοκίμασε το neutos cfw.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vagosvts7 είπε

Το goldleaf 0.8 το χρησιμοποιώ για να σβήνω αρχεία από sd με το 0.5 που είχα δοκιμάσει μπορείς να κάνεις μεταφορά παιχνιδιών.. Για μεταφορά games πάντως χρησιμοποιώ awoo installer γιατί το κάνω ασύρματα χωρίς να συνδέω καλώδια .. Εννοείτε ότι έχεις περάσει τα sigpathes ε? Αν θες δοκίμασε το neutos cfw.. 

Έχω όλα τα αρχεία κατεβασμένα, αλλά δεν το επιχειρώ ακόμα. 😜

Με καίει όμως για 9.1.0 λόγω update από μερικά games πχ ντεντ σελς. Το πιο πιθανό είναι και το update να μην έχει κάτι αξιοποιήσιμο μέχρι να τελειώσεις το παιχνίδι αρκετές φορές ακόμα. 

Ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Δεν κατάλαβα για τι πράγμα χρησιμεύει το ιντερνετ όμως! Εντός του ίδιου δικτύου του σπιτιού σου δεν το streamάρει;

Ξέρω ότι streamαρει εικόνα μέσω internet όχι lan....τώρα για ποιο λόγο δεν κατάλαβα:/ θέλει συγκεκριμένους ανταπτορες ethernet για να παίξει αλλιώς wifi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
33 minutes ago, manousos82003 said:

Ξέρω ότι streamαρει εικόνα μέσω internet όχι lan....τώρα για ποιο λόγο δεν κατάλαβα:/ θέλει συγκεκριμένους ανταπτορες ethernet για να παίξει αλλιώς wifi

Λοιπόν μόλις το δοκίμασα. Είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ! ❤️ Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό αλήθεια.

Δε νομίζω οτι streamάρει μέσω internet, έχει εντελώς μηδαμινό lag. Απλά στο local δίκτυο χρειάζεται να έχεις το switch. Παίζει φυσικά ρόλο τι router έχεις και φυσικά το αδύναμο wifi του switch που δεν συγχρονίζει σε παραπάνω mbps. Πού το διάβασες για internet; Αποκλείεται να έχει 0,3sec lag και να χρησιμοποιεί κάποιον εξωτερικό server. Αυτό που είδα στο switch μου με εντυπωσίασε, αλήθεια! Και είμαι απ' αυτούς που πολύ δύσκολα εντυπωσιάζονται.

Τώρα θα κάνω capture το PS4 στο PC και θα το ρίχνω στο switch, παίζοντας απ' ευθείας με το χειριστήριο του PS4. Για να έχω trophies 😛 Με έβαλες σε μεγάλη λούπα αυτή τη στιγμή, δεν ξέρεις τι έχεις κάνει 😛 χαχαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Λοιπόν μόλις το δοκίμασα. Είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ! ❤️ Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό αλήθεια.

Δε νομίζω οτι streamάρει μέσω internet, έχει εντελώς μηδαμινό lag. Απλά στο local δίκτυο χρειάζεται να έχεις το switch. Παίζει φυσικά ρόλο τι router έχεις και φυσικά το αδύναμο wifi του switch που δεν συγχρονίζει σε παραπάνω mbps. Πού το διάβασες για internet; Αποκλείεται να έχει 0,3sec lag και να χρησιμοποιεί κάποιον εξωτερικό server. Αυτό που είδα στο switch μου με εντυπωσίασε, αλήθεια! Και είμαι απ' αυτούς που πολύ δύσκολα εντυπωσιάζονται.

Τώρα θα κάνω capture το PS4 στο PC και θα το ρίχνω στο switch, παίζοντας απ' ευθείας με το χειριστήριο του PS4. Για να έχω trophies 😛 Με έβαλες σε μεγάλη λούπα αυτή τη στιγμή, δεν ξέρεις τι έχεις κάνει 😛 χαχαχα

Εχει νημα στο GBAtemp! Εχει και οδηγο για το χειριστηριο του Switch αλλα δεν ξερω αν παιζει με αυτο το PS4!

Επεξ/σία από manousos82003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και κάπως έτσι, χάρη στον @manousos82003 περνάω τη βραδιά έτσι:

Webp.net-resizeimage.jpg.e3f04b3b82173dc146cafe92bce0528e.jpg

Κρεβάτι: τσεκ

Switch: τσεκ

Ps4 στο switch: τσεκ.

❤️

 

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, GeorgeMan said:

Τώρα θα κάνω capture το PS4 στο PC και θα το ρίχνω στο switch

Ρε δώστε πέντε hints έλεος να πούμε, στο πηγάδι κατουρήσαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες το ποστ μου ακριβώς από πάνω. :D

Ps4 to pc streaming via PS remote play, pc to Nintendo streaming με το nsp του τυπακου. Αυτή η λύση δεν χρειάζεται capture hdmi μηχάνημα, αλλά το ps4 game pad είναι συνδεδεμένο στο pc μέσω usb (δωρεάν ολόκληρη η λύση) ή μέσω του ανταπτορα της sony με κάποιο κόστος.

Αν χρησιμοποιηθεί hdmi capture μηχανάκι μπορεις να παίζεις απ ευθείας με το ps4 gamepad συνδεδεμένο στο ps4 και μειώνεις ένα στάδιο streaming.

Όλα αυτά αρκεί να είναι εντός εμβέλειας Bluetooth βέβαια και πάντα με τη συνδρομή του υπολογιστή.

Τώρα πρέπει να βρω κανένα 5ghz modem 😛

 

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν μπορείτε να το κάνετε να δουλέψουν τα joycons κανονικά με το Playstation 4.

Concept: Να παίζω PS4 στο Switch.
Purpose: Καλοκαίρι μπαλκόνι, all year κρεβάτι. Βασικά επειδή μπορώ 😛

1. Το skyNX είναι ένα homebrew app που λειτουργεί σε hacked Nintendo Switches σε συνδυασμό με έναν υπολογιστή. Ουσιαστικά κάνει stream τον υπολογιστή στο Nintendo, περνώντας και ήχο και εξομοιώνοντας στον υπολογιστή ένα Xbox controller. Μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ. Χρειάζεται wifi στο hacked Switch, πάντα με χρήση 90DNS για να μην μας βλέπει η Nintendo online. Προσοχή μην διαλέξετε πάνω από 10 mbps αν δεν έχετε πολύ καλό wifi ή ενσύρματο προσαρμογέα δικτύου στο Switch. Με στο skyNX μπορείτε να παίξετε όλα τα παιχνίδια του PC στο Switch μέσω streaming.

2. Το Sony PS remote play είναι ένα official software της Sony για streaming PS4 στο PC. Όλα τα PS4 κάνουν stream σε 720p (ανάλυση της οθόνης του Switch), τα μοντέλα από 7000 και πάνω κάνουν και σε 1080p. Καλύτερα να είναι συνδεδεμένο με ethernet καλώδιο για αποφυγή extra lag και για να μην φορτώνουμε 2 φορές το ασύρματό μας δίκτυο στο σπίτι. Κανονικά χρειάζεται DS4 controller συνδεδεμένο στο PC στο οποίο streamάρουμε είτε ενσύρματα, είτε με το official wireless dongle της Sony. 

3. Το skyNX μετατρέπει τα joycons σε xbox gamepad για τον υπολογιστή. Το PS remote play χρειάζεται DS4 gamepad. Άρα χρειαζόμαστε ένα software που θα "μεταφράζει" ένα xbox gamepad input σε DS4 gamepad output για να αναγνωρίζεται από το PS remote play. Αυτό είναι το vigemBUS (εγκαταστήστε το), καθώς και το VDX. Ανοίγουμε το Switch, τρέχουμε το skyNX. Ανοίγουμε το desktop software του skyNX, κάνουμε connect. Εκείνη τη στιγμή δημιουργείται ένα εικονικό xbox gamepad που στην πραγματικότητα είναι τα joycons. Ανοίγουμε το VDX, αυτό "βλέπει" το συνδεδεμένο xbox gamepad (joycons), και διαλέγουμε να το κάνει μετάφραση σε DS4 gamepad και πατάμε connect. Ανοίγουμε το PS Remote Play, βρίσκει το PS4 μας, πατάμε full screen στο skyNX, πατάμε το "+" στο joycon που λειτουργεί σαν το κουμπί START για το PS remote play και το PS4 τώρα πια και παίζουμε.

ENJOY! ❤️ 

 

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Δες το ποστ μου ακριβώς από πάνω. :D

Ps4 to pc streaming via PS remote play, pc to Nintendo streaming με το nsp του τυπακου. Αυτή η λύση δεν χρειάζεται capture hdmi μηχάνημα, αλλά το ps4 game pad είναι συνδεδεμένο στο pc μέσω usb (δωρεάν ολόκληρη η λύση) ή μέσω του ανταπτορα της sony με κάποιο κόστος.

Αν χρησιμοποιηθεί hdmi capture μηχανάκι μπορεις να παίζεις απ ευθείας με το ps4 gamepad συνδεδεμένο στο ps4 και μειώνεις ένα στάδιο streaming.

Όλα αυτά αρκεί να είναι εντός εμβέλειας Bluetooth βέβαια και πάντα με τη συνδρομή του υπολογιστή.

Τώρα πρέπει να βρω κανένα 5ghz modem 😛

Εγω που εχω ενα ταπεινο Thomson στα 2,4 wifi λες να καταλαβω διαφορα αν παρω TP-Link στα 5 Ghz?

Δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι εχω DSL στα 24mbps μιας και το speedtest μου δειχνει μονο 7.... 😕 Και'γω τον slider τον εχω στο 7 με συμβιβασμενη ποιοτητα....

Λες αν παρω νεο router να μπορεσω να το βαλω εστω στο 10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν παίζει κανέναν ρόλο το internet για streaming με πηγή εντός σπιτιού, μην ψαρώνετε ρεεε!

Και μακριά από tp link για streaming... Πάντως για την κακή απόδοση σε ένα βαθμό οφείλεται και το κακό wifi του Switch. Εγώ μάλλον θα περιμένω να βγάλει wifi AX η ubiquiti και θα τα στάξω τότε για access point. Μια επένδυση που ξέρεις ότι θα σε βγάλει 10 χρόνια έστω...

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Δεν παίζει κανέναν ρόλο το internet για streaming με πηγή εντός σπιτιού, μην ψαρώνετε ρεεε!

Και μακριά από tp link για streaming... Πάντως για την κακή απόδοση σε ένα βαθμό οφείλεται και το κακό wifi του Switch. Εγώ μάλλον θα περιμένω να βγάλει wifi AX η ubiquiti και θα τα στάξω τότε για access point. Μια επένδυση που ξέρεις ότι θα σε βγάλει 10 χρόνια έστω...

Ubiquiti, εγγύηση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/5/2020 στις 1:44 ΜΜ, GeorgeMan είπε

Λοιπόν μπορείτε να το κάνετε να δουλέψουν τα joycons κανονικά με το Playstation 4.

Concept: Να παίζω PS4 στο Switch.
Purpose: Καλοκαίρι μπαλκόνι, all year κρεβάτι. Βασικά επειδή μπορώ 😛

1. Το skyNX είναι ένα homebrew app που λειτουργεί σε hacked Nintendo Switches σε συνδυασμό με έναν υπολογιστή. Ουσιαστικά κάνει stream τον υπολογιστή στο Nintendo, περνώντας και ήχο και εξομοιώνοντας στον υπολογιστή ένα Xbox controller. Μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ. Χρειάζεται wifi στο hacked Switch, πάντα με χρήση 90DNS για να μην μας βλέπει η Nintendo online. Προσοχή μην διαλέξετε πάνω από 10 mbps αν δεν έχετε πολύ καλό wifi ή ενσύρματο προσαρμογέα δικτύου στο Switch. Με στο skyNX μπορείτε να παίξετε όλα τα παιχνίδια του PC στο Switch μέσω streaming.

2. Το Sony PS remote play είναι ένα official software της Sony για streaming PS4 στο PC. Όλα τα PS4 κάνουν stream σε 720p (ανάλυση της οθόνης του Switch), τα μοντέλα από 7000 και πάνω κάνουν και σε 1080p. Καλύτερα να είναι συνδεδεμένο με ethernet καλώδιο για αποφυγή extra lag και για να μην φορτώνουμε 2 φορές το ασύρματό μας δίκτυο στο σπίτι. Κανονικά χρειάζεται DS4 controller συνδεδεμένο στο PC στο οποίο streamάρουμε είτε ενσύρματα, είτε με το official wireless dongle της Sony. 

3. Το skyNX μετατρέπει τα joycons σε xbox gamepad για τον υπολογιστή. Το PS remote play χρειάζεται DS4 gamepad. Άρα χρειαζόμαστε ένα software που θα "μεταφράζει" ένα xbox gamepad input σε DS4 gamepad output για να αναγνωρίζεται από το PS remote play. Αυτό είναι το vigemBUS (εγκαταστήστε το), καθώς και το VDX. Ανοίγουμε το Switch, τρέχουμε το skyNX. Ανοίγουμε το desktop software του skyNX, κάνουμε connect. Εκείνη τη στιγμή δημιουργείται ένα εικονικό xbox gamepad που στην πραγματικότητα είναι τα joycons. Ανοίγουμε το VDX, αυτό "βλέπει" το συνδεδεμένο xbox gamepad (joycons), και διαλέγουμε να το κάνει μετάφραση σε DS4 gamepad και πατάμε connect. Ανοίγουμε το PS Remote Play, βρίσκει το PS4 μας, πατάμε full screen στο skyNX, πατάμε το "+" στο joycon που λειτουργεί σαν το κουμπί START για το PS remote play και το PS4 τώρα πια και παίζουμε.

ENJOY! ❤️ 

Άψογος.
Τώρα μένει ένας τρόπος να βάλουμε xcloud σε cfw switch (ίσως με κάτι android που βλέπω οτι βάζετε;)  - υποστήριξη joycon και έχε γειά γλυκιά ζωή....

Παίζει να γίνεται ήδη τώρα που το σκέφτομαι και απλά είμαι late to the party. Κανείς με android που το έχει δοκιμάσει; Δεν έχω ψηθεί να βάλω lineage μέχρι τώρα αλλα αυτός σίγουρα θα είναι λόγος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 03/05/2020 at 14:44, GeorgeMan said:

Λοιπόν μπορείτε να το κάνετε να δουλέψουν τα joycons κανονικά με το Playstation 4.

Concept: Να παίζω PS4 στο Switch.
Purpose: Καλοκαίρι μπαλκόνι, all year κρεβάτι. Βασικά επειδή μπορώ 😛

1. Το skyNX είναι ένα homebrew app που λειτουργεί σε hacked Nintendo Switches σε συνδυασμό με έναν υπολογιστή. Ουσιαστικά κάνει stream τον υπολογιστή στο Nintendo, περνώντας και ήχο και εξομοιώνοντας στον υπολογιστή ένα Xbox controller. Μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ. Χρειάζεται wifi στο hacked Switch, πάντα με χρήση 90DNS για να μην μας βλέπει η Nintendo online. Προσοχή μην διαλέξετε πάνω από 10 mbps αν δεν έχετε πολύ καλό wifi ή ενσύρματο προσαρμογέα δικτύου στο Switch. Με στο skyNX μπορείτε να παίξετε όλα τα παιχνίδια του PC στο Switch μέσω streaming.

2. Το Sony PS remote play είναι ένα official software της Sony για streaming PS4 στο PC. Όλα τα PS4 κάνουν stream σε 720p (ανάλυση της οθόνης του Switch), τα μοντέλα από 7000 και πάνω κάνουν και σε 1080p. Καλύτερα να είναι συνδεδεμένο με ethernet καλώδιο για αποφυγή extra lag και για να μην φορτώνουμε 2 φορές το ασύρματό μας δίκτυο στο σπίτι. Κανονικά χρειάζεται DS4 controller συνδεδεμένο στο PC στο οποίο streamάρουμε είτε ενσύρματα, είτε με το official wireless dongle της Sony. 

3. Το skyNX μετατρέπει τα joycons σε xbox gamepad για τον υπολογιστή. Το PS remote play χρειάζεται DS4 gamepad. Άρα χρειαζόμαστε ένα software που θα "μεταφράζει" ένα xbox gamepad input σε DS4 gamepad output για να αναγνωρίζεται από το PS remote play. Αυτό είναι το vigemBUS (εγκαταστήστε το), καθώς και το VDX. Ανοίγουμε το Switch, τρέχουμε το skyNX. Ανοίγουμε το desktop software του skyNX, κάνουμε connect. Εκείνη τη στιγμή δημιουργείται ένα εικονικό xbox gamepad που στην πραγματικότητα είναι τα joycons. Ανοίγουμε το VDX, αυτό "βλέπει" το συνδεδεμένο xbox gamepad (joycons), και διαλέγουμε να το κάνει μετάφραση σε DS4 gamepad και πατάμε connect. Ανοίγουμε το PS Remote Play, βρίσκει το PS4 μας, πατάμε full screen στο skyNX, πατάμε το "+" στο joycon που λειτουργεί σαν το κουμπί START για το PS remote play και το PS4 τώρα πια και παίζουμε.

ENJOY! ❤️ 

Ίδια διαδικασία (και πιο απλή) γίνεται και με το XBOX streaming.

Πρακτικά μετατρέπονται όλα τα games μας, pc και console, σε handheld.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 hours ago, Malthador said:

Ίδια διαδικασία (και πιο απλή) γίνεται και με το XBOX streaming.

Πρακτικά μετατρέπονται όλα τα games μας, pc και console, σε handheld.

Δεν το έψαξα για το xbox, δεν έχω και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ. Για να το λες όμως... :-) Απίστευτη ευκολία επειδή απλά ένας τυπάς ασχολήθηκε να τη φτιάξει!

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...