Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατ' αρχάς ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Το αστείο είναι ότι δεν έχω το lite αλλά το κανονικό mariko v2 (μειώνεται η δυσκολία), αλλα επίσης σε επαγγελματίες απευθύνομαι και όλοι λένε ότι δεν το αναλαμβάνουν (μερικοί αναφέρουν έντονα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην καουν αντιστάσεις και τζάμπα το μηχάνημα και αν δεν το κάνω εγώ λένε δεν το κάνει κανείς κ τέτοια). Τι να πω κγω ρε παιδιά....

 

Όσον αφορά το spielking στέλνει γερμανία και απο εκει αν εχεις γνωστό στο ταχυδρομεί φτηνά :D.  Χωρίς όμως να είμαι σίγουρος για το τι να κάνω πώς να πάρω το ρίσκο... Ξέρω να κάνω κολλήσεις αλλά για σιγουριά θέλω επαγγελματία... Επίσης, ότι οδηγίες βρήκα με βίντεο ή χωρίς, είναι slideshow οπότε... Και πάλι όμως ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Επεξ/σία από Nemesisam
διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nemesisam είπε

Κατ' αρχάς ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Το αστείο είναι ότι δεν έχω το lite αλλά το κανονικό mariko v2 (μειώνεται η δυσκολία), αλλα επίσης σε επαγγελματίες απευθύνομαι και όλοι λένε ότι δεν το αναλαμβάνουν (μερικοί αναφέρουν έντονα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην καουν αντιστάσεις και τζάμπα το μηχάνημα και αν δεν το κάνω εγώ λένε δεν το κάνει κανείς κ τέτοια). Τι να πω κγω ρε παιδιά....

Όσον αφορά το spielking στέλνει γερμανία και απο εκει αν εχεις γνωστό στο ταχυδρομεί φτηνά :D.  Χωρίς όμως να είμαι σίγουρος για το τι να κάνω πώς να πάρω το ρίσκο... Ξέρω να κάνω κολλήσεις αλλά για σιγουριά θέλω επαγγελματία... Επίσης, ότι οδηγίες βρήκα με βίντεο ή χωρίς, είναι slideshow οπότε... Και πάλι όμως ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Δεν το αναλαμβανουν γιατι οπως προειπα ειναι λεπτοδουλεια και ενα λαθος να γινει, θα αγορασουν νεα κονσολα. Στο GBAtemp οσοι το εγκατεστησαν, είχαν και παρεα :D, απλά άλλα έταζαν οι executer και άλλα ηταν...Το παρουσιαζαν σαν κάτι ευκολο.....

Παντως απο εδω και περα, δεν υπαρχει ενδεχομενο να βρεθει κατι άλλο εκτός απο chipαρισμα. Μια φορα την πατησε η nVidia....

Η πιο ευκολη λύση είναι να παρεις ενα μεταχειρισμενο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα πλέον λεπτοδουλειές είναι εκτός αν ασχολείσαι σε βιομηχανικό επίπεδο, επισκευάζεις λευκές συσκευές κλπ. Τα μικρο-ηλεκτρονικά πλέον είναι πολλαπλάσια σε σχέση με τις υπόλοιπες συσκευές στο σπίτι και χαλάνε και πιο εύκολα. Δεν μπορώ να πιστέψω πως ένας επαγγελματίας αρνείται να επισκευάσει οποιαδήποτε μικρή ηλεκτρονική συσκευή επειδή φοβάται μη την χαλάσει. Στους καιρούς μας, μάλλον θα πρέπει να αλλάξει δουλειά.

Απο την άλλη βέβαια μιλάμε για επέμβαση σε κάτι που δουλεύει ήδη , δεν είναι χαλασμένο. Ίσως αυτό που θέλουν να αποφύγουν είναι η ευθύνη ότι αυτό που μου δίνεις να σου κολλήσω επάνω του (Sx core) δε ξέρω τι κάνει και τι QC έχει περάσει , οπότε σου λένε σαν δικαιολογία πως είναι λεπτοδουλειά προκειμένου να αποφύγουν το πονοκέφαλο. Καθώς ακόμα και καλά αν το κολλήσουν αν υπάρχει σφάλμα στο chip και σου κάψει τη κονσόλα , αυτοί θα την πληρώσουν.

@Nemesisam σου έστειλα PM να ρωτήσεις ένα τύπο που μου φάνηκε καλός. Αν μπορείς πες μας τι σου είπε και αυτός. Αν όντως είναι επικίνδυνο ή όχι.

Επεξ/σία από shadowlike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, shadowlike είπε

Όλα πλέον λεπτοδουλειές είναι εκτός αν ασχολείσαι σε βιομηχανικό επίπεδο, επισκευάζεις λευκές συσκευές κλπ. Τα μικρο-ηλεκτρονικά πλέον είναι πολλαπλάσια σε σχέση με τις υπόλοιπες συσκευές στο σπίτι και χαλάνε και πιο εύκολα. Δεν μπορώ να πιστέψω πως ένας επαγγελματίας αρνείται να επισκευάσει οποιαδήποτε μικρή ηλεκτρονική συσκευή επειδή φοβάται μη την χαλάσει. Στους καιρούς μας, μάλλον θα πρέπει να αλλάξει δουλειά.

Απο την άλλη βέβαια μιλάμε για επέμβαση σε κάτι που δουλεύει ήδη , δεν είναι χαλασμένο. Ίσως αυτό που θέλουν να αποφύγουν είναι η ευθύνη ότι αυτό που μου δίνεις να σου κολλήσω επάνω του (Sx core) δε ξέρω τι κάνει και τι QC έχει περάσει , οπότε σου λένε σαν δικαιολογία πως είναι λεπτοδουλειά προκειμένου να αποφύγουν το πονοκέφαλο. Καθώς ακόμα και καλά αν το κολλήσουν αν υπάρχει σφάλμα στο chip και σου κάψει τη κονσόλα , αυτοί θα την πληρώσουν.

@Nemesisam σου έστειλα PM να ρωτήσεις ένα τύπο που μου φάνηκε καλός. Αν μπορείς πες μας τι σου είπε και αυτός. Αν όντως είναι επικίνδυνο ή όχι.

Στην προηγούμενη δουλειά πάντως μας είχε έρθει ένα παλικάρι ώστε να αφαιρέσουμε κάτι φίλτρα/αντιστάσεις από το 3ds επειδή θα του έκανε καλύτερο τον ήχο, το είχε δει και στο gbatemp. Του λέγαμε να μην το κάνει επειδή υπάρχει περίπτωση να έχει κάποιο θέμα μετά και να μην έχετε μετά να ζητάει τα ρέστα μιας και επέμενε.

Ε τελικά είχε θέμα με τον ήχο...

Ας δω και εγώ τι σόι κολλήσεις θέλει και αυτό. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κάτι το τρομερό. Απλά αφορά κολλήσεις σε SMD εξαρτήματα.

Αν δεν έχεις σωστή μύτη στο κολλητήρι, μεγενθυντικό φακό και δεν ξερεις να κολλάς σωστά, δεν κάνεις τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Nemesisam είπε

Βρήκα αυτό ψάχνοντας. Δεν παρουσιάζεται ΤΟΣΟ δύσκολο όσο μου λενε οι..."ειδικοί" αλλά τι να πω....

https://sx.xecuter.com/download/manuals/sxcore/[GR]_SX_Core_v1.0.pdf

Δεν ειναι η δυσκολια αλλα η περιπτωση λαθους και να αγορασουν νεα κονσολα...Δεν ειναι πχ Super Nes να βαλουν μια νεα πλακετα με 30 ευρω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφια καλησπερα! Εχω CFW σε 10.0.2 και atmos 0.13 εγκατεστημενα (τρεχω τo CFW απο emunand) και θα ηθελα να το παω σε 10.0.4 CFW. Θα πρεπει απλα να βαλω το patch στην Sdcard και να το κανω εγκατασταση χρησιμοποιωντας το ChoidujourNX? Η θα πρεπει να κανω ολη την διαδικασια με τα αρχεια απο την αρχη? (Sdfiles κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πρόλαβα αυτή την προσφορά. Είναι το V1 Switch

 

Ο σειριακός που μου ήρθε είναι 

XAJ400695xxx

2 site που δοκίμασα λένε ότι είναι patched και στο GBAtemp είναι στην πορτοκαλί ζώνη δηλαδή μπορεί ναι μπορεί όχι. 

Υπάρχει περίπτωση χωρίς να ανοίξω τη συσκευασία να μάθω αν χακαρεται? 

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

https://damota.me/ssnc/checker  status : patched . Γι αυτό έψαξα μόνο για το γκρίζο 

Στο μεταξύ  εγώ έχω δύο switchakia  blue & red  , στο ένα  έχω περάσει cfw και το  άλλο το έχω  για online mario kart (που και εκείνο παίρνει hack είναι  unpatched ) !!

Θα το πουλούσα  αλλά  θα με σκοτώσει το αμόρε μετά 😅 !!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
11 ώρες πριν, mahattos είπε

Παιδιά μια ερώτηση .. είμαι reinx  3.0 .. μπορώ να περνάω αρχεία nsz στο switch? Κ με ποιο πρόγραμμα κάνω εγκατάσταση ??

Για δοκίμασε το awoo installer !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...