Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 1/9/2020 στις 1:41 ΜΜ, alani123321 είπε

Αν μπορει καποιος να προτεινει καποιο βιντεο η καποιο αρθρο που να μπορει να ξεκινησει ενας ασχετος να διαβαζει για να μαθει 5 πραγματα για cfw στο σουιτς. Ξερω υπαρχουν παρα πολλα βιντεο και αρθρα αλλα λογω ελλειψης χρονου αν γινεται μια βοηθεια για να παω κατευθειαν προς την σωστη κατευθυνση.

https://switch.homebrew.guide/      Ξεκίνα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά το update με choidujournx σε 9.10 και update του SX OS από το μενού του, τώρα μου βγάζει 1 boot screen του SX OS για 1 δευτερόλεπτο και μένει εκεί με μαύρη οθόνη

το Hekate Bootάρει κανονικά, έβγαλα το autoRCM μήπως έφταιγε αυτό αλλά μια απ τα ίδια.

Μήπως πρέπει να αλλάξω το SX_Loader.bin από το φάκελο του TegraRCM στο PC η να αλλάξω boot.dat στην SD;

Ευχαριστώ.
Edit:

Αυτό που διάβασα στο forums να ξαναπεράσω το Boot.dat, το ξαναπέρασα δεν έφτιαξε (ήταν ολόιδιο με το boot.dat της SD (md5) δεν είχε θέμα)

Πέρασα τα πάντα σε μια κάρτα με Fat32 και δοκίμασα πάλι δεν είπα προκοπή (ούτως η άλλως exFAT είχα δηλώσει στο choidujournx)

Edit:

Έβαλα την Beta έκδοση του SX_OS (3.04 νομίζω) και έστρωσε ❤️ 

Επεξ/σία από ouranogrammi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα , εχω προβλημα με το tinfoil installer  8.10 , σταματησε να λειτουργει και μου βγαζει μηνυμα για corupted data. τι πρεπει να κανω? το hbg shop με ενδιαφερει 

edit : κατέβασα το tinfoil απο nsp και άνοιξε αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι αν δεν διαγράψει κάποια αρχεία απο το atmosphere δεν θα λειτουργήσει. 
τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

 

 

28F1E094-B2A7-473D-97CF-BEC98B72DE21.jpeg

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το παραπανω προβλημα , μιας και δεν απαντησε κανεις  ,να πω πως το ελυσα το προβλημα μηπως το εχει και κανεις ακομα, χρειαζεται να κατεβασετε το cling wrap και να αλλαξετε τα αρχεια και δουλευει.

 

Για το animal crossing θελω να ρωτησω εχω προβλημα με το παιχνιδι μετα το update δεν ξεκιναει , φαινεται οτι φορτωνει το αφηνω αρκετα λεπτα ακομα και 10-15 και δεν ξεκιναει. υπαρχει καμια λυση?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, shadowlike είπε

κανένας που να κάνει εγκατάσταση ή πώληση sx core ;

Εχω δει στις αγγελίες ενα η δυο ατομα που λενε οτι κανουν εγκατάσταση, ψαξε λιγο στις πωλήσεις κονσόλες νιντεντο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αρκετό καιρό που έχω κάνει update  και έχω (απο την αρχή) το θεματάκι που δεν διαβάζει τα original cartridge. Μου βγάζει error.
Έχει τύχει σε κανέναν πρόσφατα και αν ναι πώς το έλυσε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Έχω αρκετό καιρό που έχω κάνει update  και έχω (απο την αρχή) το θεματάκι που δεν διαβάζει τα original cartridge. Μου βγάζει error.
Έχει τύχει σε κανέναν πρόσφατα και αν ναι πώς το έλυσε;

Αν χρησιμοποιείς hekate δοκιμασε από τα options να κλείσεις το Auto noGc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, larrykyr είπε

Αν χρησιμοποιείς hekate δοκιμασε από τα options να κλείσεις το Auto noGc

Αυτό βλέπω εδώ και κάποια ώρα και τα περισσότερα thread είναι απο κάνα χρόνο. Δεν έχει υπάρχει φαντάζομαι κάποια νεότερη εξέλιξη.

Τo nogc θα κάψει τα lotus fuses oπότε απο δω και στο εξής για να μπορώ να έχω cartridge θα πρέπει να μην κάνω ποτέ downgrade κάτω απο 9,0,0. Φαντάζομαι οτι αυτό είναι το μόνο κακό γιατί downgrade αν τυχόν υπάρξει κάποια warm boot εξέλιξη θα μπορώ να κάνω, απλά δε θα λειτουργεί (τότε) το cartridge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/9/2020 στις 5:36 ΜΜ, jon_pallis είπε

χρειάζομαι jig
θέλει κανενας άλλος?
ρωτάω γτ το να αγοράσεις ενα μόνο από ebay είναι ηλίθιο

Εγω θελω

Αμα ειναι να παρεις pm me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...