Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
On 31/1/2021 at 17:43, Malthador said:

Κάνε μου μια χάρη, βάλε το Xbox app από το Play Store και πες μου αν σου τρέχει fullscreen. Κοντεύω να σπάσω το κεφάλι μου και δεν βγάζω άκρη ντάμιτ.

Μην βάλεις την καινούρια. Εμένα μου κρασαρει στο Bluetooth, είναι εκνευριστικό. Γυρνάω στην παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2021 στις 4:47 ΜΜ, sils είπε

Εχω περασμενο sx os  το οποιο τρεχει σε emunand  γινεται να φιαξω αλλη μια sd με atmosphere η κοσμος? Και αλλαζοντας τις sd na εχω το λειτουργικο που θελω. 

Το ofw ειναι 5.1

Βοηθεια ρε παιδια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 31/01/2021 at 17:43, Malthador said:

Κάνε μου μια χάρη, βάλε το Xbox app από το Play Store και πες μου αν σου τρέχει fullscreen. Κοντεύω να σπάσω το κεφάλι μου και δεν βγάζω άκρη ντάμιτ.

Δεν είναι full screen. Ούτε με τη latest. Δε νομίζω ότι φταίει το LineageOS, πρέπει να είναι γενικό της εφαρμογής της M$.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους!!(...λέμε τώρα...)

Ηλίθια noobο-ερώτηση και προκαταβολική συγγνώμη εάν έχει απαντηθεί νωρίτερα,ως κλασικός τεμπέλης δεν έκατσα να διαβάζω 170+ σελίδες χώρια που μπορεί να κάνω λάθος στο νήμα:

Έχει καταφέρει κάποιος έστω μέσω VPN (γιατί μόνο Japan προσφερόταν μέχρι πρότινος) να παίξει μέσω cloud το AC Odyssey στο switch και αν ναι,υπάρχει κάποιος οδηγός για να μην σας πρήζω;

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από ccchristopoulosccc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 hours ago, GeorgeMan said:

Δεν είναι full screen. Ούτε με τη latest. Δε νομίζω ότι φταίει το LineageOS, πρέπει να είναι γενικό της εφαρμογής της M$.

Λογικά της εφαρμογής είναι γιατί και στο Razer Phone 2 μου κάνει το ίδιο πράγμα. Από την άλλη στο Poco X3 τρέχει κανονικά σε HD.

Δεν το καταλαβαίνω αυτό το πράγμα, είναι λες και όταν η συσκευή έχει 16:9 ratio οθόνη τότε τρώει κόμπλα. Θα ξαναεπικοινωνήσω με την MS, θα σπάσω τα νεύρα μου αν δεν το λύσω.

2 hours ago, ccchristopoulosccc said:

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους!!(...λέμε τώρα...)

Ηλίθια noobο-ερώτηση και προκαταβολική συγγνώμη εάν έχει απαντηθεί νωρίτερα,ως κλασικός τεμπέλης δεν έκατσα να διαβάζω 170+ σελίδες χώρια που μπορεί να κάνω λάθος στο νήμα:

Έχει καταφέρει κάποιος έστω μέσω VPN (γιατί μόνο Japan προσφερόταν μέχρι πρότινος) να παίξει μέσω cloud το AC Odyssey στο switch και αν ναι,υπάρχει κάποιος οδηγός για να μην σας πρήζω;

Ευχαριστώ!

Δεν θα μπορείς να το παίξεις, λόγω latency.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν θα μπορείς να το παίξεις, λόγω latency.

Ευχαριστώ πολύ!

Επεξ/σία από ccchristopoulosccc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, darklordvader77 said:

Τι μου κάνεις τώρα, πάλι θα μείνω άυπνος μέχρι το πρωί να κάνω δοκιμές. 😕

Καιρός ήταν πάντως.

Edit: Και ναι, όλα τα streaming apps δουλεύουν κομπλέ, εκτός από το Xbox app. Επομένως, είναι πρόβλημα της εφαρμογής 100%.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, να ξαναρωτήσω, μπορώ να περάσω android στην SD που έχω sx os ; 

Εχω rcm loader

Όταν συνδεθεί στο ίντερνετ το Android υπάρχει κίνδυνος για Ban ; 

Επεξ/σία από xpac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 hours ago, darklordvader77 said:

Να πως θα περάσω το κλειδωμένο απόγευμα...! Ευχαριστώ!

Το μόνο που δεν μπορώ να κάνω είναι dump τα Bluetooth γιατί δεν έχω atmosphere, ωστόσο δε με ενδιαφέρει, παίζω αποκλειστικά handheld με το android. 

5 hours ago, xpac said:

Καλημέρα, να ξαναρωτήσω, μπορώ να περάσω android στην SD που έχω sx os ; 

Εχω rcm loader

Όταν συνδεθεί στο ίντερνετ το Android υπάρχει κίνδυνος για Ban ; 

Εγώ το περνάω σε διαφορετικές μόνο και μόνο για να μη μπω στη διαδικασία να τα σκεφτώ αυτά. Έχω μια με 85MB/s write speed, 32GB Kingston από παλιοτερα, πλέον είναι πολύ φθηνές. 

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα το Fire Emblem: Radiant Dawn στον Dolphin (Wii game) και διαπίστωσα ότι με Vulkan παίζει ένα 10% ταχύτερα απ' ό,τι με OpenGL. Επίσης άλλο ένα 10-15% κερδίζουμε από τo performance mode του LineageOS.

Έτσι το κατάφερα να παίζει με 55fps περίπου από τα 42 αρχικά. Ξέρουμε κανένα ακόμα speedhack στον dolphin να πιάσει 60ρι να μην στατεριάζει;

Μόνο 10-15% με OC; Νόμιζα ότι είχε περισσότερα να δώσει :-) Στο 3dmark δίνει πάντως αρκετά καλά GPU νούμερα, σε σχέση με το Mi 8 (Snapdragon 845, 1 έτος μετά το Switch λανσάρισμα) έχει χοντρικά περίπου τις μισές επιδόσεις GPU.

Και το Crisis Core Final Fantasy που δοκίμασα (PSP) παίζει με 30fps ακόμα και με FXAA φίλτρο και 3xnative PSP resolution. Με Supersampling όμως δεν... λογικό. Σε Vulkan και αυτά.

Γενικά τρώω πάρα πολύ λάγκα σε ό,τι αφορά τα loading, εικάζω ότι η κάρτα ναι μεν είναι ικανή για μεγάλες ταχύτητες (και όντως μεταφέρω από wifi με αρκετά MB/s) αλλά πρέπει να μην του έχει "κάτσει καλά" ή να έχει πολύ χαμηλά IOPS.

Επίσης κατά το πέρασμα της ROM, έκανα τη διαδικασία με το ext2-->ext4 2 φορές, και τις 2 στο πρώτο boot μου έβγαζε ότι είναι encrypted το Android, και ότι έβαλα σωστό κωδικό (?) αλλά χρειάζεται erase data, το οποίο και έκανε ανεπιτυχώς. Επειδή στις οδηγίες έλεγε να αγνοήσουμε τυχόν μηνύματα σφάλματος (που τέτοια είναι τα "unable to mount /cache" κλπ) και όντως η εγκατάσταση κύλησε ομαλά.

Αν εξαιρέσουμε τη λάγκα αυτού του είδους (που ελπίζω να λυθεί με άλλη κάρτα, έχω παραγγείλει μία 256GB για το CFW και θα χρησιμοποιήσω την τωρινή μου 128GB για το Android), όλα πάνε εξαιρετικά ομαλά, σχεδόν δεν το πιστεύω! Οι δυνατότητες είναι άπειρες. Φορτίζει και με 15W (power delivery) και δεν πίνει ρεύμα σε sleep όπως πριν. Αν είχε λίγη ακόμα ιπποδύναμη να σηκώσει και Citra θα ήταν πραγματικά απίστευτο. Επιφυλάσσομαι όμως γιατί δεν τον έχω δοκιμάσει ούτε στο κινητό ακόμα, οπότε δεν ξέρω αν είναι θέμα optimization ή απλά έλλειψης ιπποδύναμης.

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...