Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Netflix έχει βρει τρόπο να βάλει κανείς στο Lineage OS; Την πρόσφατη έκδοση θέλω, όχι του 1821.

Αυτό το Magisk σπάει μπάλες, δεν δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Malthador said:

Netflix έχει βρει τρόπο να βάλει κανείς στο Lineage OS; Την πρόσφατη έκδοση θέλω, όχι του 1821.

Αυτό το Magisk σπάει μπάλες, δεν δουλεύει.

Τι εννοείς; Κατέβασα την 7.89 και την έκανα sideload κανονικά. Μου βγάζει να κάνω login, αλλά δεν έχω netflix.

Εσένα σου κρασάρει;

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, GeorgeMan said:

Τι εννοείς; Κατέβασα την 7.89 και την έκανα sideload κανονικά. Μου βγάζει να κάνω login, αλλά δεν έχω netflix.

Εσένα σου κρασάρει;

Sideload; Ίου, τι είμαι, κανένας πρωτόγονος;

Προσπάθησα να το εμφανίσω με το magisk κάνοντας bypass τον περιορισμό, αλλά και πάλι δεν εμφανίζεται στο play.

Καλά sideload πώς έκανες, σου συνδέεται στο πισί; Εμένα δεν το βγάζει. 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, Malthador said:

Sideload; Ίου, τι είμαι, κανένας πρωτόγονος;

Προσπάθησα να το εμφανίσω με το magisk κάνοντας bypass τον περιορισμό, αλλά και πάλι δεν εμφανίζεται στο play.

Καλά sideload πώς έκανες, σου συνδέεται στο πισί; Εμένα δεν το βγάζει. 😕

Δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα. Απλά το apk βρίσκεις στο γούγλη και το εγκαθιστάς.

Δε χρειάζεται συνδρομή κανενός magisk και κανενός πισιού. Αλλά ξαναλέω, δεν έχω ενεργό netflix να δοκιμάσω ότι όντως αναπαράγει, απλά το apk εγκατέστησα και έτρεξα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 minutes ago, GeorgeMan said:

Δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα. Απλά το apk βρίσκεις στο γούγλη και το εγκαθιστάς.

Δε χρειάζεται συνδρομή κανενός magisk και κανενός πισιού. Αλλά ξαναλέω, δεν έχω ενεργό netflix να δοκιμάσω ότι όντως αναπαράγει, απλά το apk εγκατέστησα και έτρεξα.

Πες μου βήμα βήμα τι έκανες.

Άκυρο, προσπαθούσα να εγκαταστήσω την Android TV έκδοση. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, Malthador said:

Πες μου βήμα βήμα τι έκανες.

Google --> netflix apk download --> βρήκα μία έκδοση που να μου κάνει --> open --> allow chrome to install apps --> profit

https://ibb.co/2ZMg6Pf

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, GeorgeMan said:

Google --> netflix apk download --> βρήκα μία έκδοση που να μου κάνει --> open --> allow chrome to install apps --> profit

https://ibb.co/2ZMg6Pf

Ναι, το έλυσα θξ.

Άλλη ερώτηση, το Genshin Impact δεν παίζεται με gamepad σε Android;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, Malthador said:

Ναι, το έλυσα θξ.

Άλλη ερώτηση, το Genshin Impact δεν παίζεται με gamepad σε Android;

Μα είπα κι εγώ ;p  

To δοκίμασα χτες, όχι :( 
Πιστεύω ότι τελικά θα το βγάλουν και για NSW officially, είδωμεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα !! Θέλω να περάσω έναν amiga emulator αλλά δε μπορώ να βγάλω άκρη ... υπάρχει το eau4all2 αλλά θέλει σεταρισμα που έχει να κάνει με bios και kick star και δεν μπορώ να το φτιάξω. Το έχει σεταρει κάνεις .?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, mahattos said:

Καλησπέρα !! Θέλω να περάσω έναν amiga emulator αλλά δε μπορώ να βγάλω άκρη ... υπάρχει το eau4all2 αλλά θέλει σεταρισμα που έχει να κάνει με bios και kick star και δεν μπορώ να το φτιάξω. Το έχει σεταρει κάνεις .?

Κάνε την ζωή σου εύκολη και βάλε Retroarch. Μην μπλέκεις με stand-alone emulators.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έβγαλαν ήδη το πρώτο τους OTA update οι Switchroot, μόλις μία εβδομάδα μετά.

Ότι πρόβλημα συναντάτε, να το λέτε στο νήμα του xda και το διορθώνουν με την πρώτη ευκαιρία, χρυσά παιδιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Malthador είπε

Κάνε την ζωή σου εύκολη και βάλε Retroarch. Μην μπλέκεις με stand-alone emulators.

Τελικά δεν ανταποκρίνεται το retroarch φίλε μου.. κατάφερα όμως να βγάλω άκρη με το Uae4all2 και δουλεύει άψογα..  όποιος ενδιαφέρεται μπορώ μα του δώσω πληροφορίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το είχα πει και παλιότερα, το ξαναλέω τώρα που στην scene έχει μπει μπόλικο νερό στο αυλάκι: το NSw θα ήταν ένα εντελώς διαφορετικό μηχανάκι αν έτρεχε από την μαμά του Android, έστω όχι σαν κύριο OS, τουλάχιστον σαν dual boot ή κάτι τέτοιο. Εντελώς άλλη εμπειρία χρήσης που -κατά την γνώμη μου- θα είχε οδηγήσει σε ακόμα περισσότερες πωλήσεις. Οι δυνατότητες είναι άπειρες όταν ένα σύστημα μπορεί να τρέξει ένα έτοιμο OS που μετράει χρόνια στην πλάτη του.

Πράγμα που ισχύει για όλες τις κονσόλες, φυσικά. Θα μπορούσε κάλλιστα και το SeX να τρέχει ατόφια Windows 10 και -μαζί με αυτά- x32/x64 εφαρμογές. Θα μιλούσαμε για άλλα δεδομένα και για άλλα μεγέθη. Δυστυχώς οι platform-holders επιλέγουν για τους δικούς τους λόγους μια διαφορετική προσέγγιση με αποτέλεσμα να κρατάνε πίσω τα μηχανάκια τους. Ίσως το κάνουν για να προστατευτούν από πειρατείες κλπ, αλλά είδαμε πόσο καλά έχει λειτουργήσει αυτό ως τώρα, μιας και το Switch έχει σπάσει και στο SeX μου μπορώ και τρέχω emulators.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Είμαι νέος σε αυτό το νήμα και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μιας και σκέφτομαι να αγοράσω ένα Nintendo Switch κι εγώ ως παλιός fun της Nintendo από NES. Με ενδιαφέρει για soft mod και ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος αγοράσει αυτή τη στιγμή από κάποιο κατάστημα αν γίνεται να προχωρήσει σε αυτή τη διαδικασία. Ρωτώ γιατί κάποιοι λένε ότι γίνεται και άλλοι όχι. Έχω λίγο μπερδευτεί.

Επίσης αν δε υπάρχει soft mod, αναγκαστικά η μόνη λύση είναι hard mod? Είναι εφικτή σε όλες τις κονσόλες switch? Κάθε προσπάθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...