Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κάνω μια ερώτηση !! Κατά καιρούς κυκλοφορούν παιχνίδια nx που στην ουσία είναι παλιά παιχνίδια που κάποιοι προγραμματίστες τα βγάζουν για switch και έχουν άλλο τρόπο εγκατάστασης .. γνωρίζει κανείς τι φορματ είναι τα παιχνίδια αυτά ? Από pc τα παίρνουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mahattos είπε

Να κάνω μια ερώτηση !! Κατά καιρούς κυκλοφορούν παιχνίδια nx που στην ουσία είναι παλιά παιχνίδια που κάποιοι προγραμματίστες τα βγάζουν για switch και έχουν άλλο τρόπο εγκατάστασης .. γνωρίζει κανείς τι φορματ είναι τα παιχνίδια αυτά ? Από pc τα παίρνουν ?

Μήπως εννοείς NSZ? Τα αρχεία σε παιχνίδια που βγαίνουν είναι σε nsp, nsz, xci και μπορείς να τα κάνεις εγκατάσταση μέσω Awoo installer.. https://github.com/Huntereb/Awoo-Installer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ τα remakes που κάνουν κάποιοι προγραμματιστές που σε κάποιες τον περιπτώσεων προσθέτουν και HD textures όπως το tombraider 1.. που ειναι σε .nro. κάπως έτσι έδωσαν και το GTA liberty , εκει δεν άλλαξαν τα γραφικά αλλά το έκαναν να παίξει σε switch και δε ξέρω από τι format το πηρανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@Malthador

"I finally found a workaround, so if you would love to stream over your Xbox Series X|S from edge-to-edge on Switch's screen all you have to do is turn on gesture navigation (Settings -> System -> Advanced -> Gestures -> System Navigation -> Gesture Navigation) and you can thank me later. :)"

 

Για το xbox app στο lineageOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, GeorgeMan said:

@Malthador

"I finally found a workaround, so if you would love to stream over your Xbox Series X|S from edge-to-edge on Switch's screen all you have to do is turn on gesture navigation (Settings -> System -> Advanced -> Gestures -> System Navigation -> Gesture Navigation) and you can thank me later. :)"

 

Για το xbox app στο lineageOS

Ναι το ξέρω, εγώ το έγραψα στο xda. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, Malthador said:

Ναι το ξέρω, εγώ το έγραψα στο xda. 😛

 

Α. Και αναρωτήθηκα προς στιγμήν γιατί έχει κι αυτός razer phone 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, lysopaine said:

τελικά μου αντικατέστησαν την κονσόλα κ δεν θα μπορώ να γυρίσω σε sx os, τελικά μου φαίνεται έπρεπε να είχα επισκευάσει το micro SD reader μοναχός μου

Ε βέβαια, οι επισκευασμένες είναι όλες patched... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

 πηρες στα χερια σου την νεα κονσολα?Τσεκαρες οτι ειναι απο τις παρτιδες που δεν παιρνουν custom hack?
 

όχι ακόμα αύριο θα την έχω απλά μου είπαν ότι θα είναι ν2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα μαρίκο δεν παίρνουν LineageOS btw, επίσης και τσιπ να βρεις (δύσκολο και με πολλά λεφτά) και να καταφέρεις να το βάλεις (θέλει πολύ λεπτοδουλειά με κολλητήρι), η κατάσταση είναι αβέβαιη με τους Xecuter... Δεν έχουν βγάλει ακόμα update για το 11.0.1, 2 άτομα έχουν συλληφθεί και τα site τους ανεβοκατεβαίνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποια ειναι η καλυτερη εκδοση κονσόλας switch για να μπει καποιος στον κοσμο του switch hack?

τι να προσέξω και τι χρειάζομαι;

οι έτοιμες μεταχειρισμένες hack κονσόλες πολυ φοβάμαι οτι θα έχουν περάσει απο πολλά χέρια και θα ειναι με πάρα πολλές ωρες gaming και αρα προς το τέλος της ζωής τους.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, prefuse said:

ποια ειναι η καλυτερη εκδοση κονσόλας switch για να μπει καποιος στον κοσμο του switch hack?

τι να προσέξω και τι χρειάζομαι;

οι έτοιμες μεταχειρισμένες hack κονσόλες πολυ φοβάμαι οτι θα έχουν περάσει απο πολλά χέρια και θα ειναι με πάρα πολλές ωρες gaming και αρα προς το τέλος της ζωής τους.

Εδώ και χρόνια δεν μπορείς να αγοράσεις καινούριο (έχουν σταματήσει να παράγονται από το καλοκαίρι του 2018), άρα κοιτάς για κάποιο μεταχειρισμένο με μη patched serial number. (google it)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...