Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Εχεις πατημένο το R και πατάς σε ένα game ή app και μπαίνεις στο hbmenu χωρίς applet mode.. 

Από Tegra rcm που ρωτούσες γιατί δεν ανάβει πράσινο κτλ, πότε με έφτασες στο hbmenu και applet mode ούτε που κατάλαβα 🤣🤣🤣

 

12 ώρες πριν, Malthador είπε

Ανοίγεις ένα οποιοδήποτε app (ακόμα και το YouTube app πχ, δεν χρειάζεται να είναι απαραίτητα game) στο OS του Switch κρατώντας πατημένο το R για να μπεις στο Homebrew menu κανονικά. 

Χαχαχα ναι πάω τρέχοντας !! Όντως δούλεψε !!!  Παιδιά μήπως ξέρετε κανένα κολπάκι να μην φάμε κανένα ban ??? Και να παιζω online κανονικά ??? Υπάρχει τρόπος ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα,

Βρήκα ένα μεταχειρισμένο V1 στα 260€, έχω 2 ερωτήσεις.

1) Άμα δεν το χακάρω αμέσως, γιατί έχω ελλιπείς γνώσεις και όσο διαβάζω τόσο πιο πολύ μπερδεύομαι.αλλά του κάνω κανονικά update χάνω την δυνατότητα να το χακάρω αργότερα?

2)Για να δω αν μια κονσόλα έχει φάει μπαν αρκεί να μπω στο eshop ή πρέπει να κάνω και κάποια άλλη ενέργεια?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
43 minutes ago, GamingRoom said:

Χαχαχα ναι πάω τρέχοντας !! Όντως δούλεψε !!!  Παιδιά μήπως ξέρετε κανένα κολπάκι να μην φάμε κανένα ban ??? Και να παιζω online κανονικά ??? Υπάρχει τρόπος ???

Θα περάσεις στην κονσόλα σου τους 90dns και θα μπλοκάρουν οι servers της Ν.

Δεν υπάρχει τρόπος να παίζεις online ενώ είσαι σε CFW, θα φας ban με γεωμετρική ακρίβεια.

42 minutes ago, Vestrum said:

Καλημέρα,

Βρήκα ένα μεταχειρισμένο V1 στα 260€, έχω 2 ερωτήσεις.

1) Άμα δεν το χακάρω αμέσως, γιατί έχω ελλιπείς γνώσεις και όσο διαβάζω τόσο πιο πολύ μπερδεύομαι.αλλά του κάνω κανονικά update χάνω την δυνατότητα να το χακάρω αργότερα?

2)Για να δω αν μια κονσόλα έχει φάει μπαν αρκεί να μπω στο eshop ή πρέπει να κάνω και κάποια άλλη ενέργεια?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

1) Μην κάνεις update, μένεις σε όσο πιο χαμηλό OFW μπορείς.

2) Αρκεί να μπεις στο eshop, αν σου πετάξει error, τότε είναι banned.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@MalthadorΣε ευχαριστώ για την απάντηση. Υποτίθεται το μηχάνημα έχει σχεδόν μηδαμινή χρήση και δεν έχει κάνει κανένα update. (είμαι σίγουρος με την τύχη μου ότι θα ναι κανα χρέπι απο κοντά) Αν έχει καταλάβει σωστά πάω ρυθμίσεις κλείνω τη δυνατότητα του αυτόματου update και πριν μπω στο net βάζω κάποιους κωδικούς dns? https://www.imore.com/how-block-firmware-updates-nintendo-switch-so-you-can-jailbreak-it

Εγώ όμως που δεν έχω άλλη κονσόλα και θέλω να παίξω κατευθείαν, συγκεκριμένα το ring fit adventure, δεν θα έχω πρόβλημα αν δεν αναβαθμίσω? Επίσης μετά από πιο update είναι dealbreaker και είναι καλύτερα να μην αγοράσω?

Επίσης άμα μπορεί να μου πει κάποιος και τι είναι πολύ βασικό να προσέξω σε ένα μεταχειρισμένο θα το εκτιμούσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GamingRoom είπε

 

Χαχαχα ναι πάω τρέχοντας !! Όντως δούλεψε !!!  Παιδιά μήπως ξέρετε κανένα κολπάκι να μην φάμε κανένα ban ??? Και να παιζω online κανονικά ??? Υπάρχει τρόπος ???

Θα περάσεις τα dns στο wifi που θα συνδεθείς για να μπλοκάρει της Nintendo ενημερώσεις 

163.172.141.219

207.246.121.77

Online με Nintendo cfw μπορείς να παίξεις μέσω netplay.. Θέλει αρκετό ψάξιμο.. Αλλιώς με dual boot να έχεις official firmware και συνδρομή και custom firmware που να είσαι πάντα σε airplane mode, δηλαδή πάντα κλειστό το wifi.. 

Εγώ έχω κάνει το άλλο.. Έχω ένα switch v1 με cfw και ένα switch v2 για online 🤣🤣🤣

36 λεπτά πριν, Vestrum είπε

@MalthadorΣε ευχαριστώ για την απάντηση. Υποτίθεται το μηχάνημα έχει σχεδόν μηδαμινή χρήση και δεν έχει κάνει κανένα update. (είμαι σίγουρος με την τύχη μου ότι θα ναι κανα χρέπι απο κοντά) Αν έχει καταλάβει σωστά πάω ρυθμίσεις κλείνω τη δυνατότητα του αυτόματου update και πριν μπω στο net βάζω κάποιους κωδικούς dns? https://www.imore.com/how-block-firmware-updates-nintendo-switch-so-you-can-jailbreak-it

Εγώ όμως που δεν έχω άλλη κονσόλα και θέλω να παίξω κατευθείαν, συγκεκριμένα το ring fit adventure, δεν θα έχω πρόβλημα αν δεν αναβαθμίσω? Επίσης μετά από πιο update είναι dealbreaker και είναι καλύτερα να μην αγοράσω?

Επίσης άμα μπορεί να μου πει κάποιος και τι είναι πολύ βασικό να προσέξω σε ένα μεταχειρισμένο θα το εκτιμούσα

Στο internet που θα συνδεθείς πρέπει να περάσεις μέσω switch τα dns.. Αυτό που πρέπει να προσέξεις σε ένα μεταχειρισμένο είναι να μην έχουν drift τα joycon.. Να μην έχει γρατσουνιές η οθόνη του και η μπαταρία του πόσο κρατάει (κοντά στις 3 ώρες) 

Αν το switch είναι v1 και είναι unpatched δηλαδή παίρνει hack και στο τελευταίο firmware να είναι 12.0.3 πάλι παίρνει cfw.. Σε ενδιαφέρει να είναι unpatched μόνο όχι πιο firmware έχει.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Θα περάσεις τα dns στο wifi που θα συνδεθείς για να μπλοκάρει τις Nintendo ενημερώσεις 

163.172.141.219

207.246.121.77

Online με Nintendo cfw μπορείς να παίξεις μέσω netplay.. Θέλει αρκετό ψάξιμο.. Αλλιώς με dual boot να έχεις official firmware και συνδρομή και custom firmware που να είσαι πάντα σε airplane mode, δηλαδή πάντα κλειστό το wifi.. 

Εγώ έχω κάνει το άλλο.. Έχω ένα switch v1 με cfw και ένα switch v2 για online 🤣🤣🤣

Εγώ έχω κάνει το ίδιο αλλά με ps4 pro.

Και σκεφτόμουν ακόμα ένα switch. Αλλά έχω απορία.

1) Αφού το χακαρισμα το κρατάμε στην emuNAND, χωρίς να "βρωμισουμε" καθόλου την sysNAND, αν αφαιρέσουμε την sdCARD και μπούταρουμε με την sysNAND κανονικά, πάλι υπάρχει θέμα ban από τη Nintendo? Μένει κάτι και στη sysNAND?

2) υπάρχει τρόπος για να δούμε ότι δεν είμαστε ban από το eShop αφού αν τυχόν πάμε να μπούμε στο eShop, ενώ πχ μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν ειμασταν ban, υπάρχουν πιθανότητες να μας κάνουν ban εκείνη την στιγμή που θα μπούμε για τέστ; 

Στις 25/6/2021 στις 3:02 ΜΜ, Malthador είπε

Δεν μπορείς να μεταφέρεις αρχεία από και προς το NSw με καλώδιο USB.

Δεν γνωρίζω αν αναφέρεσαι σε κάτι άλλο, αλλά με τον παραπάνω τρόπο έχεις access στην sdCARD του switch με καλώδιο USB, αντί για remote ftpμεσω WiFi.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, prefuse είπε

Εγώ έχω κάνει το ίδιο αλλά με ps4 pro.

Και σκεφτόμουν ακόμα ένα switch. Αλλά έχω απορία.

1) Αφού το χακαρισμα το κρατάμε στην emuNAND, χωρίς να "βρωμισουμε" καθόλου την sysNAND, αν αφαιρέσουμε την sdCARD και μπούταρουμε με την sysNAND κανονικά, πάλι υπάρχει θέμα ban από τη Nintendo? Μένει κάτι και στη sysNAND?

2) υπάρχει τρόπος για να δούμε ότι δεν είμαστε ban από το eShop αφού αν τυχόν πάμε να μπούμε στο eShop, ενώ πχ μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν ειμασταν ban, υπάρχουν πιθανότητες να μας κάνουν ban εκείνη την στιγμή που θα μπούμε για τέστ; 

Πάντα υπάρχει φόβος για ban σε ένα switch cfw.. Εγώ το στο switch cfw είμαι με sysnand, σίγουρα θα έχω φάει ban, αλλά και πάλι δεν με ενδιαφέρει αυτό, γιατί από τη στιγμή που έχεις cfw, δεν σε νοιάζει να ξανά γυρίσεις σε Official firmware.. Ειχα ps3, wiiu, 3ds με cfw και πότε δεν γύρισα official.. Στο ps4 όμως είναι άλλη φάση γιατί τρέχεις exploit και για πολύ καιρό δεν μπορούσες να ασχοληθείς με καινούργια games που έβγαιναν.. Εκεί εγώ θα πήγαινα σε Official από το να κρατάω τη κονσόλα χαμηλά σε firmware με exploit και να μην μπορώ να παίξω τα αποκλειστικά games της Sony.. Έναν χρόνο και υπήρχε νέκρα και δεν μπορούσατε να παίξετε τα καινούργια παιχνίδια.. Εκεί εγώ ή θα το πουλούσα το ps4 με χαμηλό firmware και exploit ή το πιο σίγουρο θα έκανα update και θα αγόραζα τα παιχνίδια που ήθελα για να μην κάθετε η κονσόλα έτσι, να την χαίρομαι θέλω, όχι να περιμένω πότε θα βγάλουν καινούργιο exploit.. Το ps4 πάντα το είχα official και αγόραζα games, έπαιξα τα αποκλειστικά games που ήθελα και το πούλησα γιατί έχω series x.. 

To καλό με το switch με cfw είναι, όποιο firmware official βγαίνει πάντα θα παίρνει cfw.. Όπως ήταν με το ps3, wiiu και 3ds.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vagosvts7Στο σάιτ που τσέκαρα σειριακό μου γράφει not patched. Οπότε να κάνω άφοβα update και να συνδεθώ στο νετ χωρίς να αλλάξω κάτι και όταν αποφασίσω να το χακάρω απλά να ακολουθήσω τις άλλες ενέργειες? ή να ακουλήθω τα προηγούμενα βήματα (δλδ να βγάλω το οτο και να αναβαθμίσω χειροκίνητα και κλπ με dns)?

Πάντως σε ευχαριστώ την μπαταρία ούτε που την σκέφτηκα (τόσο ηλίθιος) οπότε στο 100% καπου πρεπει να γράφει 3 ωρες? Το drift νομίζω δεν θα το γλιτώσω αφού διαβάζω 8/10 το παρουσιάζουν το προβληματάκι τους, οπότε στην καλύτερη θα του πω να κόψει κάτι στην τιμή. Επίσης στην αντιπροσωπεία της Αγγλίας διάβασα τα έφτιαχναν και χωρίς εγγύηση, εδώ να φανταστώ ούτε λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Vestrum είπε

@vagosvts7Στο σάιτ που τσέκαρα σειριακό μου γράφει not patched. Οπότε να κάνω άφοβα update και να συνδεθώ στο νετ χωρίς να αλλάξω κάτι και όταν αποφασίσω να το χακάρω απλά να ακολουθήσω τις άλλες ενέργειες? ή να ακουλήθω τα προηγούμενα βήματα (δλδ να βγάλω το οτο και να αναβαθμίσω χειροκίνητα και κλπ με dns)?

Πάντως σε ευχαριστώ την μπαταρία ούτε που την σκέφτηκα (τόσο ηλίθιος) οπότε στο 100% καπου πρεπει να γράφει 3 ωρες? Το drift νομίζω δεν θα το γλιτώσω αφού διαβάζω 8/10 το παρουσιάζουν το προβληματάκι τους, οπότε στην καλύτερη θα του πω να κόψει κάτι στην τιμή. Επίσης στην αντιπροσωπεία της Αγγλίας διάβασα τα έφτιαχναν και χωρίς εγγύηση, εδώ να φανταστώ ούτε λόγος.

Δεν χρειάζεται να περάσεις ακόμα dns.. Όταν περάσεις cfw τότε θα χρειαστείς.. Τώρα αγόρασε όποιο παιχνίδι θέλεις, παίξε online κάνε τα update κανονικά.. Δεν γράφει ποσοστό πόσο κρατάει η μπαταρία σε ώρες, απλά εσύ θα το δεις μέσο όρο όταν παίζεις στο χέρι ή όταν το έχεις σε αναμονή πόσο πέφτει η μπαταρία.. Εγώ το έχω πάνω από δύο χρόνια το switch με cfw και κρατάει 2+ με 3 ώρες στο χέρι gaming ανάλογα το παιχνίδι και σε αναμονή χωρίς να το χρησιμοποιώ κρατάει αρκετά.. Όπως ήταν στις αρχές μου είναι και τώρα.. Αλλά αν δεις ότι σου ξελιγωνει τη μπαταρία για την πλάκα όταν παίζεις handled ή στην αναμονή σου πέφτει σε μια μέρα τότε κάτι δεν πάει καλά με τη μπαταρία.. 

Από εκεί και πέρα αν έχει drift στα joycon ο πωλητής (το παιδί που θα στο πουλήσει) πρέπει να στο αναφέρει.. Και με σπρέι ηλεκτρικών επαφών διορθώνεται το drift τις περισσότερες φορές.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Θα περάσεις στην κονσόλα σου τους 90dns και θα μπλοκάρουν οι servers της Ν.

Δεν υπάρχει τρόπος να παίζεις online ενώ είσαι σε CFW, θα φας ban με γεωμετρική ακρίβεια.

1) Μην κάνεις update, μένεις σε όσο πιο χαμηλό OFW μπορείς.

2) Αρκεί να μπεις στο eshop, αν σου πετάξει error, τότε είναι banned.

Όταν λες τους 90 dns ? Το incognito που αφαιρεί το serial number μπορεί να βοηθήσει ; 

3 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Θα περάσεις τα dns στο wifi που θα συνδεθείς για να μπλοκάρει της Nintendo ενημερώσεις 

163.172.141.219

207.246.121.77

Online με Nintendo cfw μπορείς να παίξεις μέσω netplay.. Θέλει αρκετό ψάξιμο.. Αλλιώς με dual boot να έχεις official firmware και συνδρομή και custom firmware που να είσαι πάντα σε airplane mode, δηλαδή πάντα κλειστό το wifi.. 

Εγώ έχω κάνει το άλλο.. Έχω ένα switch v1 με cfw και ένα switch v2 για online 🤣🤣🤣

Στο internet που θα συνδεθείς πρέπει να περάσεις μέσω switch τα dns.. Αυτό που πρέπει να προσέξεις σε ένα μεταχειρισμένο είναι να μην έχουν drift τα joycon.. Να μην έχει γρατσουνιές η οθόνη του και η μπαταρία του πόσο κρατάει (κοντά στις 3 ώρες) 

Αν το switch είναι v1 και είναι unpatched δηλαδή παίρνει hack και στο τελευταίο firmware να είναι 12.0.3 πάλι παίρνει cfw.. Σε ενδιαφέρει να είναι unpatched μόνο όχι πιο firmware έχει.. 

ωραίος ο παίχτης χαχαχα να σου πω το έκανα αυτό που είπες , Το incognito που αφαιρεί το serial number μπορεί να βοηθήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GamingRoom είπε

Όταν λες τους 90 dns ? Το incognito που αφαιρεί το serial number μπορεί να βοηθήσει ; 

ωραίος ο παίχτης χαχαχα να σου πω το έκανα αυτό που είπες , Το incognito που αφαιρεί το serial number μπορεί να βοηθήσει 

Το incognito δεν το έχω χρησιμοποιήσει.. Μόνο πέρασα τα dns που σου έστειλα και τέλος.. Αν είσαι σε cfw δεν θα ξανά ασχοληθείς με official firmware και ban να φας σιγά τα ωά.. Πάλι θα μπορείς να κάνεις άλλες δουλειές με online σε εφαρμογές μέσω cfw.. Απλά δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις official firmware για να βάλεις account με συνδρομή να παίζεις online .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Το incognito δεν το έχω χρησιμοποιήσει.. Μόνο πέρασα τα dns που σου έστειλα και τέλος.. Αν είσαι σε cfw δεν θα ξανά ασχοληθείς με official firmware και ban να φας σιγά τα ωά.. Πάλι θα μπορείς να κάνεις άλλες δουλειές με online σε εφαρμογές μέσω cfw.. Απλά δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις official firmware για να βάλεις account με συνδρομή να παίζεις online .. 

αααα μπορω να μπω από άλλες εφαρμογές στο ιντερνετ απλά δεν θα μπορω να παίξω online … πράγμα που δεν με νοιάζει … τωρα θέλω να μάθω πως θα παίρνει παιχνίδια μέσα στην sd και να εγκατάστησε το tinfoil 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, GamingRoom είπε

αααα μπορω να μπω από άλλες εφαρμογές στο ιντερνετ απλά δεν θα μπορω να παίξω online … πράγμα που δεν με νοιάζει … τωρα θέλω να μάθω πως θα παίρνει παιχνίδια μέσα στην sd και να εγκατάστησε το tinfoil 

Από υπολογιστή ή Android συσκευή χρειάζεσαι το πρόγραμμα NS usb loader και στο switch την εφαρμογή awoo installer.. Και μπορείς να τα περάσεις τα παιχνίδια (nsp, nsz κτλ) μέσω WiFi  ή μέσω usb c καλώδιο.. 

Τώρα για tinfoil δεν μπορώ να σου πω κάτι γιατί θα μου κόψουν το μήνυμα.. Αλλά θα βρεις αρκετά βίντεο στο youtube που θα σε βοηθήσουν στο ερώτημα σου αυτό.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Πάντα υπάρχει φόβος για ban σε ένα switch cfw.. Εγώ το στο switch cfw είμαι με sysnand, σίγουρα θα έχω φάει ban, αλλά και πάλι δεν με ενδιαφέρει αυτό, γιατί από τη στιγμή που έχεις cfw, δεν σε νοιάζει να ξανά γυρίσεις σε Official firmware.. Ειχα ps3, wiiu, 3ds με cfw και πότε δεν γύρισα official.. Στο ps4 όμως είναι άλλη φάση γιατί τρέχεις exploit και για πολύ καιρό δεν μπορούσες να ασχοληθείς με καινούργια games που έβγαιναν.. Εκεί εγώ θα πήγαινα σε Official από το να κρατάω τη κονσόλα χαμηλά σε firmware με exploit και να μην μπορώ να παίξω τα αποκλειστικά games της Sony.. Έναν χρόνο και υπήρχε νέκρα και δεν μπορούσατε να παίξετε τα καινούργια παιχνίδια.. Εκεί εγώ ή θα το πουλούσα το ps4 με χαμηλό firmware και exploit ή το πιο σίγουρο θα έκανα update και θα αγόραζα τα παιχνίδια που ήθελα για να μην κάθετε η κονσόλα έτσι, να την χαίρομαι θέλω, όχι να περιμένω πότε θα βγάλουν καινούργιο exploit.. Το ps4 πάντα το είχα official και αγόραζα games, έπαιξα τα αποκλειστικά games που ήθελα και το πούλησα γιατί έχω series x.. 

To καλό με το switch με cfw είναι, όποιο firmware official βγαίνει πάντα θα παίρνει cfw.. Όπως ήταν με το ps3, wiiu και 3ds.. 

Δεν χρειάζεται να περιμένεις και να κρατάς χαμηλό firmware για το ps4, εγώ πήρα πρώτα ένα μτχ για τα online και τα νέα games, και όταν βρήκα ευκαιρία, πήρα και ένα με χαμηλό firmware για πρόσβαση σε όλα τα παλιά games.

Για το switch με cfw, σε νοιάζει να γυρίσεις σε official για το online, (για να μην έχουμε και εδώ 2 κονσόλες) με την προϋπόθεση ότι το cfw είναι στην emuNAND.

Το ps4 απαιτεί το τελευταίο firmware για να μπεις online, ενώ για το switch (από ότι κατάλαβα) cfw βγαίνει και για το τελευταίο τρέχων firmware. Ενώ πριν κάνα μήνα μπήκα στο eshop της Nintendo με 11.0 κάτι που είναι αρκετά παλιό firmware. Άρα μάλλον μπορούμε να μπούμε και με παλιότερο firmware.

Βέβαια δεν έπαιξα online παρά μόνο κατέβασα κάποια app και demo.

Απλά έχω απορία, ακόμα και αν βγάλεις την  SD card που τρέχει το cfw με emuNAND, παραμένουν κάποια αρχεία από το cfw στο switch ώστε να γίνει ban η κονσόλα από την Nintendo;

Αν γνωρίζει κάποιος ας μας ενημερώσει. Ευχαριστώ

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , βρισκομαι θεσσαλονικη και εχω ενα patched V1 switch .. γνωριζετε καποιο μαγαζι που μπορω να το στειλω για να μου περασουν το chip στην μητρικη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...