Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/9/2021 στις 1:45 ΠΜ, spindoctor είπε

Αυτό που λες κάνω συνέχεια, αλλά δεν μπαίνει με τίποτα, απλά φορτώνει το παιχνίδι, άσχετα που έχω πατημένο το R πριν. Για το YouTube υπάρχει κάποια λύση εν έτει 2021;

 

 

Άκυρο, τελικά κατάφερα και να λειτουργήσω το Youtube και να μπω στο Homebrew Menu χωρίς Applet Mode. Ευχαριστώ ξανά για όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος 100% που να γνωρίζει αν το Tinfoil που κατεβάζεις κατευθείαν παιχνίδια στην κονσόλα λειτουργει κανονικά στην τελευταία έκδοση του atmosphere?

Ήξερα ότι ειχε σταματήσει αλλά στο FB είναι ένας που πουλάει και μου είπε ότι κάνει ειδικές ρυθμίσεις και δουλεύει κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ababapanos είπε

Καλημερα. Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος 100% που να γνωρίζει αν το Tinfoil που κατεβάζεις κατευθείαν παιχνίδια στην κονσόλα λειτουργει κανονικά στην τελευταία έκδοση του atmosphere?

Ήξερα ότι ειχε σταματήσει αλλά στο FB είναι ένας που πουλάει και μου είπε ότι κάνει ειδικές ρυθμίσεις και δουλεύει κανονικα

Ποιο "shop" έχεις στο tinfoil?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/9/2021 στις 10:08 ΜΜ, vagosvts7 είπε

 

Εδώ οδηγίες για να έχετε και το sx os και το Atmosphere σε emunand μαζί https://gbatemp.net/threads/how-to-setup-atmosphere-emummc.541060/

 

Λίγο μπερδεμένα μου φαίνονται, δεν έχει και κανένα βίντεο για να έχω και τα 2 μαζί 

Θέλω να περάσω το atmosphere και να ρίξω την έκδοση από 12.1 σε 11 για να έχω και το sx os 

Βάζω τα αρχεία του atmosphere στην κάρτα μνήμης και το payload στο rcm loader που έχω; 

Σήμερα φάγαμε error 2124-4508.. 

Επεξ/σία από xpac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , ειμαι στην 10.0.0.2  και sτο τελευταιο atmosphere. 

θελω να παιξω καποια παιχνιδια που θελουν νεο FW , να αναβαθμισω στην τελευταια εκδοση? η υπαρχει καποιο θεμα?

Αν κανω αναβαθμιση , θα κανω με το daybreak η το ChoiDujourNX ?

το Tinfoil τωρα μου λειτουργει κανονικα με shop και με ολα!  αν κανω update θα το χασω? λειτουργει στην τελευταια εκδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ababapanos είπε

καλησπερα , ειμαι στην 10.0.0.2  και sτο τελευταιο atmosphere. 

θελω να παιξω καποια παιχνιδια που θελουν νεο FW , να αναβαθμισω στην τελευταια εκδοση? η υπαρχει καποιο θεμα?

Αν κανω αναβαθμιση , θα κανω με το daybreak η το ChoiDujourNX ?

το Tinfoil τωρα μου λειτουργει κανονικα με shop και με ολα!  αν κανω update θα το χασω? λειτουργει στην τελευταια εκδοση?

Ναι λειτουργεί και στην τελευταία έκδοση το tinfoil αλλά πρέπει να σβήσεις το παρών και να περάσεις την καινούργια έκδοση και να το ξανά στήσεις.. Κάνε αναβάθμιση πρώτα σε τελευταίο atmosphere 0.19.5 μετά περνά και τα sigpathes για 0.19.5  και μετά offline update με Daybreak σε 12.1 firmware .. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Ναι λειτουργεί και στην τελευταία έκδοση το tinfoil αλλά πρέπει να σβήσεις το παρών και να περάσεις την καινούργια έκδοση και να το ξανά στήσεις.. Κάνε αναβάθμιση πρώτα σε τελευταίο atmosphere 0.19.5 μετά περνά και τα sigpathes για 0.19.5  και μετά offline update με Daybreak σε 12.1 firmware .. 

 

ευχαριστω για την απαντηση, υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω κατα την αναβαθμιση με το daybreak για να μην καψω fuses?  κατι τετοιο θυμαμαι που γινονταν με το ChoiDujourNX ?

Και αλλη μια ερωτηση , τωρα εχω 128GB καρτα, αν θελω να βαλω μεγαλυτερη , κανω απλα αντιγραφη τα αρχεια  και παιζει κανονικα? και μπορω να κρατησω αυτην για backup αν παει κατι λαθος με το hack ? 

επισης νομιζω το Atmosphère 1.0.0 εχω τωρα. αυτο δεν ειναι το τελευταιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, ababapanos είπε

 

ευχαριστω για την απαντηση, υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω κατα την αναβαθμιση με το daybreak για να μην καψω fuses?  κατι τετοιο θυμαμαι που γινονταν με το ChoiDujourNX ?

Και αλλη μια ερωτηση , τωρα εχω 128GB καρτα, αν θελω να βαλω μεγαλυτερη , κανω απλα αντιγραφη τα αρχεια  και παιζει κανονικα? και μπορω να κρατησω αυτην για backup αν παει κατι λαθος με το hack ? 

επισης νομιζω το Atmosphère 1.0.0 εχω τωρα. αυτο δεν ειναι το τελευταιο?

Ναι σωστά αυτό είναι το τελευταίο atmosphere 1.0.0 που λες, απλά πριν δώσω το switch ήμουν σε 12.1 με Atmosphere 0.19.5 αν θυμάμαι καλά ..πάντως το Atmosphere 0.19.5 με sigpathes και tinfoil έπαιζαν όλα σωστά.. Δεν ξέρω αν άλλαξαν κάτι από θέμα συμβατότητας στο Atmosphere 1.0.0

Δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με το Daybreak είναι πιο απλό από το ChoiDujourNX που δεν είναι συμβατό πλέον με το firmware 12, έχει σταματήσει η ανάπτυξη του.. 

Copy paste κάνεις τα αρχεία από την μία sd card στην άλλη.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Ναι σωστά αυτό είναι το τελευταίο atmosphere 1.0.0 που λες, απλά πριν δώσω το switch ήμουν σε 12.1 με Atmosphere 0.19.5 αν θυμάμαι καλά ..

Δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με το Daybreak είναι πιο απλό από το ChoiDujourNX που δεν είναι συμβατό πλέον με το firmware 12, έχει σταματήσει η ανάπτυξη του.. 

Copy paste κάνεις τα αρχεία από sd σε sd, αλλά από την στιγμή που είδη έχεις περασμένο το τελευταίο atmosphere απλά περνάς το τελευταίο firmware offline και είσαι έτοιμος.. 

και tinfoil το 12.10?

εκτος απο το checkpοint υπαρχει αλλη εφαρμογη για να περασω παλια saves σε παιχνιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ababapanos είπε

και tinfoil το 12.10?

εκτος απο το checkpοint υπαρχει αλλη εφαρμογη για να περασω παλια saves σε παιχνιδια?

Ναι αυτό πρέπει να βάλεις το 12.10, αλλά πρώτα να σβήσεις το παλιό nsp ή nro και το φάκελο tinfoil που βρίσκετε στο φακελο switch.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε η πατατα . πατησα καταλαθος update και το switch ενημερωθηκε στην 13.0.

Τωρα τι κανω? υπαρχει επιστροφη η απλα περιμενω μηνες μεχρι να βγει υποστηριξη για το atmosphere?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ababapanos είπε

Εγινε η πατατα . πατησα καταλαθος update και το switch ενημερωθηκε στην 13.0.

Τωρα τι κανω? υπαρχει επιστροφη η απλα περιμενω μηνες μεχρι να βγει υποστηριξη για το atmosphere?

Λογικά θα βγει σύντομα το επόμενο Atmosphere που θα υποστηρίζει το firmware 13.. Πότε δεν κάνουμε update online σε hacked switch.. Πάντα offline και το firmware που παίρνει cfw.. Και πάντα σε ένα hacked switch περνάμε τα dns στο wifi που συνδεόμαστε για να μπλοκάρει τα update της Nintendo..Τέλος πάντων μην ανχώνεσαι, μέχρι στιγμής έβγαζαν αρκετά γρήγορα cfw όταν έβγαινε ένα καινούργιο firmware.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Λογικά θα βγει σύντομα το επόμενο Atmosphere που θα υποστηρίζει το firmware 13.. Πότε δεν κάνουμε update online σε hacked switch.. Πάντα offline και το firmware που παίρνει cfw.. Και πάντα σε ένα hacked switch περνάμε τα dns στο wifi που συνδεόμαστε για να μπλοκάρει τα update της Nintendo..Τέλος πάντων μην ανχώνεσαι, μέχρι στιγμής έβγαζαν αρκετά γρήγορα cfw όταν έβγαινε ένα καινούργιο firmware.. 

ηταν λαθος απο κεκτημένη ταχυτητα. πηγα  να ξεκινησω ενα παιχνιδι και  πεταξε ξαφνηκα  μηνυμα για update και καταλαθος πατηθηκε.

Ελπιζω να μην χαλασει το tinfoil στην 13.0.0

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για ακόμα μία φορά, το πρώτο πράγμα που κάνουμε όταν βάζουμε CFW στο NSw είναι να περνάμε τους 90dns για να μην επικοινωνεί η κονσόλα με τους servers της Nintendo.

Δεν δίνετε βάση σε μερικά πολύ απλά πράγματα που τα έχουμε πει 20 φορές και μετά τρέχετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...